forum.naksu.org
 
 

Увага! На форумi введено правила поведiнки >>>

Розглядаються будь-які організаційні моменти пов'язані з діяльністю кредитних спілок.

стор.:  ПопередняПерша...1314151617181920212223Наступна
Поточна сторінка:19 з 23
Фінмоніторинг
Дата: 16.12.2012 00:29:53

Эксперт-ФМ пише:
-------------------------------------------------------
> В 2003 году когда финмониторинг появлялся в
> Украине, никто не представлял, что это такое и к
> чему. Думали - исключат Украину из черного списка
> FATF и об этом все забудут.

Тож я виключення з "никто"? Я вже тоді знав і попереджав до чого приведе те "добре" починання. Доречі, і ті хто писав Указ Президента та першу редакцію Закону про відмивання, теж те знали. Саме тому все те так скромно описували у першій редакції. Привчали, приручали, призвичаювали ... Якби зразу написали закон у тому вигляді, як він є зараз, то він би не пройшов. А так потроху, потроху і усі ми у ярмі ... А звідки я те знав? А з казочки. Пам`ятаєте казочку де лисичка просилася: "Можна, я хоч хвостик покладу на санчата ... можна, я хоч лапку покладу на санчата ... можна, я хоч голову покладу на санчата", - аж поки вся на санчата не залізла ...? Але тим лисичка не задовольнилася ...

Фінмоніторинг
Автор: Эксперт-ФМ ( )
Дата: 17.12.2012 14:08:40

Микола Т. пише:
-------------------------------------------------------
> Питання було риторичне: чи слід тимчасово
> виконуючому обов’язки відповідального за ФМ мати
> таку ж «корочку», як основному.

Этот вопрос четко не прописан, что дает возможность регуляторам трактовать его в свою пользу (На вказану особу поширюються права
та обов'язки, установлені для відповідального працівника).

В ноябре на круглом столе по финмониторингу [www.sdfm.gov.ua] этот вопрос тоже подымался и со стороны регуляторов был однозначный ответ - временно исполняющему обязанности нужно проходить обучение.

Из практики проведения проверок - за это придираются в самую последнюю очередь, если ничего другого не нашли, а показатели нужно выполнять. Штрафы минимальные накладывали и СПФМ их не оспаривали.

Фінмоніторинг
Автор: Микола Т. ( )
Дата: 18.12.2012 18:58:12

Насправді відповідь на обговорюване питання хай і не так уже чітко, але цілком однозначно випливає з тексту і змісту ст.6 Закону про ФМ та пп.4-5 Положення про порядок навчання. І ця відповідь: „Ні, не слід!”.
Відповіді ж регуляторів – хоч на круглому столі, хоч у листі від 05.12.12 [www.vaks.org.ua] –
свідчать не лише про нульовий рівень їхньої компетентності, а й про особисту зацікавленість у підтриманні цього міфу.

Що ж до „практики проведения проверок”

Коли у перевіряльника на лівій шальці терезів лежить хай і мінімальний, 170 грн., штраф, хай і не п’ятаками, а лише трьома купюрами, а на праву перевіряльник мусить покласти свої розум, честь і совість – переважить ліва. Просто тому, що „государевим людям” нема чого покласти на праву. Вказані якості несумісні з державною службою. З цим зрозуміло.
А от менш зрозуміло, що „Штрафы... накладывали и СПФМ их не оспаривали”. Сподіваюся, що Ви говорите не про кредитні спілки. Керівник спілки не має права не оскаржувати акти сваволі, і зобов’язаний захищати кожну гривню, бо навіть найменший штраф він платить не зі своєї кишені, а з недоплачених вкладникам або надлишково зідраних з позичальників. Тобто стає співучасником злочинної влади, перекачуючи людські гроші у золоті унітази.


Фінмоніторинг
Автор: Igor ( )
Дата: 19.12.2012 12:11:05

Дуже вдало сказано. Слова людини, яка має (процитую Ваші слова) розум, честь і совість.
Поздоровляю з Днем Миколая особисто Вас, а також всіх форумчан. Щастя, здоровя, удачі і натхнення у всіх справах.

Фінмоніторинг
Автор: Эксперт-ФМ ( )
Дата: 19.12.2012 12:58:51

Такая позиция вызывает искреннее уважение. Думаю было бы проще и другим отстаивать свои интересы, если был бы общий всеукраинский ресурс где все делились бы своим опытом, например как это сообщение на форуме [forum.naksu.org]. Сейчас информация в основном поступает от регуляторов, а они понятно в каком свете ее подают.

Фінмоніторинг
Автор: Микола Т. ( )
Дата: 19.12.2012 13:18:52

Дякую, Ігоре.
Так само і Вас, і всіх присутніх (і тимчасово відсутніх) на форумі колег вітаю зі святом добра і справедливості.
Будьмо!

Фінмоніторинг
Дата: 19.12.2012 13:38:43

Микола Т. пише:
-------------------------------------------------------
> ... Керівник спілки не має
> права не оскаржувати акти сваволі, і зобов’язаний
> захищати кожну гривню, бо навіть найменший штраф
> він платить не зі своєї кишені, а з недоплачених
> вкладникам або надлишково зідраних з
> позичальників.

З цим: "Керівник спілки не має права не оскаржувати акти сваволі, і зобов’язаний захищати кожну гривню ..." - згоден, а з цим: "бо навіть найменший штраф він платить не зі своєї кишені, а з недоплачених вкладникам або надлишково зідраних з позичальників" - ні.
Керівник або зобов`язаний довести невинуватість кредитної спілки, а одночасно і свою (відповідальність за неналежну організацію процесу фінмоніторинга несе керівник), або відшкодувати кредитній спілці спричинену шкоду з власної кишені.



Фінмоніторинг
Автор: Микола Т. ( )
Дата: 20.12.2012 11:13:47

Е, Вячеславе Анатолійовичу, Ви ж знаєте, що у нас із Вами останнім часом суперечки не виходять :). Не вийде й цього разу, бо з твердженням
„Керівник ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ відшкодувати...” я згоден не менше за Вас: так, зобов`язаний. Неписаним морально-етичним кодексом;
але ж питання в тому, чи він це робить... Не робить, на жаль. І проблема не (с)тільки в жлобстві.
Хай би бухгалтери пояснили, як можна кореспондувати витрати, списані на штраф, із надходженнями з призначенням „відшкодування”.
Яке таке „відшкодування”, це що, статутні доходи? Отож податкова спитає: а де наші 20%? Тобто мало того, що негідникам суму штрафу на золотий унітаз відвалили, то ще треба 20% на вертоліт додати...
Якщо хто почне мене тикати носом у внески в резервний капітал, хочу нагадати, що добитися видимості справедливості шляхом обдурювання невірних – це семітська, а не християнська культурна традиція.

Фінмоніторинг
Дата: 20.12.2012 12:02:15

Та я пане Миколо і не збирався з Вами затіювати суперечку. Я не з Вами не згоден, бо на практиці воно буває так, як ви описали. Я не згоден саме з практикою.
Доречі, знаю випадок, коли одна харківська кредитна спілка кожного разу, коли її перевіряла податкова, погоджувалась на акт з порушеннями, яких насправді не було, і кожного разу сплачувала щось до бюджету. Аж одного разу після перевірки податкової прокуратурою голову правління викликав прокурор і спитав: "А чи відшкодували винні особи спричинену кредитній спілці шкоду?" ...

Фінмоніторинг
Автор: Микола Т. ( )
Дата: 20.12.2012 12:30:33

Ну, як кажуть наші брати, "И поделом".
А я натомість пропоную перейти на іншу гілку і сказати пару слів про оприлюднений проект "нових" ліцумов. Усвідомлюю, що Вам ця тема глибоко противна, та й у мене залишився тільки академічний інтерес; але хтось же поведеться на "спрощені" умови...

стор.:  ПопередняПерша...1314151617181920212223Наступна
Поточна сторінка:19 з 23


Вибачайте, лише зареєстровані учасники можуть залишати повідомлення.

Вам треба УВIЙТИ НА ФОРУМ >>> або ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ >>>
This forum powered by Phorum.