forum.naksu.org
 
 

Увага! На форумi введено правила поведiнки >>>

Питання, що не увійшли до інших тем, однак пов'язані з діяльністю кредитних спілок.

стор.:  Попередня1234567891011Наступна
Поточна сторінка:4 з 11
Кредитні спілки - загальна інформація
Автор: AVK ( )
Дата: 14.07.2011 17:45:09

команда ПІДСУМОК (чи не останній…((!!).
Вперше наша сторінка була відкрита 15.12.2010р. З того часу пройшло 7 місяців. Одинадцять сторінок даної рубрики не оминули і провокації, і відверте нахабство. Та ми пишаємось тим, що в обговоренні взяли участь люди порядні, яким соромно за державу, яка в особі державник високопосадовців, відвернулась від вкладників фінансових установ, яких зареєструвала держава Україна, включила до державного Реєстру надання фінансових послуг, яким видала державні Ліцензії на право відкривати депозитні рахунки, а значить і вчиняти відповідні письмові правочини. Громадяни України, люди похилого віку, залишились без своїх заощаджень «на старість». Держава Україна розглядає на даний час цю ситуацію ПОЗА ЗАКОНОМ.

Підтвердженням останнього є ПОЗИЦІЙНИЙ п.6 Висновку на проект закону Симоненка-Александровської №8628 від 03.06.2011. В цьому пункті аналізується стадія виникнення, створення кредитної спілки за ЗУ «Про кредитні спілки» (ч.1 ст.1). Проте на цій стадії депозити (вклади) населенням не здаються, предметом фінансових сум на стадії утворення Спілки являються членські внески засновників, а це не є предметом спору, боргового зобов’язання, вимог вкладників.
Автори Висновку не врахували п.1, 2, 3 ст.3 цього ж Закону, даємо текст:

Стаття 3. Юридичний статус кредитної спілки
1. Кредитна спілка є юридичною особою, має самостійний баланс, банківські рахунки, які відкриває і використовує згідно із законодавством у самостійно обраних банківських установах, а також печатку, штамп та бланки із своїм найменуванням, власну символіку.
2. Кредитна спілка набуває статусу юридичної особи з моменту її державної реєстрації.
3. Кредитна спілка може укладати від свого імені договори та інші угоди, які не суперечать цьому Закону, іншим нормативно-правовим актам та статуту кредитної спілки, набувати майнові та немайнові права, мати обов'язки, що випливають із законодавства України та укладених кредитною спілкою угод, бути позивачем і відповідачем у судах.

Для тих, хто немає юридичної освіти, зазначаємо наступне. Виходячи з наведеного, Закон стверджує, що після створення та реєстрації державним органом кредитної спілки за ст.1, вона набирає статусу ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ. На стадії фінансово-господарської діяльності юридичної особи, кредитна спілка діє відповідно ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ. Зобов’язання Спілки випливають з угод (Договорів) та законодавства України.

Великого значення набуває п.4 статті 8 названого Закону, надаємо текст:
Стаття 8. Державна реєстрація та ліцензування окремих видів діяльності кредитної спілки
4. Ліцензуванню в кредитній спілці підлягає діяльність по залученню внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки, а також інші види діяльності відповідно до закону.

Знову ж, для тих, хто не має юридичної освіти, зазначаємо наступне. Виходячи з наведеного, Закон стверджує, що після проходження Спілкою двох стадій - УТВОРЕННЯ ТА НАБИРАННЯ статусу ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ (державної реєстрації), за бажанням керівних органів Спілки виникає ТРЕТЯ стадія її діяльності. Зміст третьої стадії полягає в ЛІЦЕНЗУВАННІ державою окремих видів діяльності Спілки. Саме до них відноситься прийом депозитних вкладів від населення. Це означає, що цей вид діяльності ПОВИНЕН проходити під виключним контролем ДЕРЖАВИ, відповідно діючому законодавству, насамперед, ЦИВІЛЬНОМУ ПРАВУ.
Автори ж Висновку підміняють третю стадію діяльності Спілки, першою стадією, її УТВОРЕННЯМ, що недопустимо з логічних міркувань та заперечується нормами права!! В результаті, депозитні вклади підміняються сумами членських внесків, розмір яких сягає від 5 до 40грн.

Продовжуємо. Недопустимість такої підміни заперечується ЗУ «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг….) №2264-Ш від 12.07.01. Саме цей Закон регулює зміст ТРЕТЬОЇ СТАДІЇ ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ КРЕДИТНИХ СПІЛОК, які за даним законодавчим актом набирають статусу фінансових установ та дорівнюються до банків, лізингових та страхових компаній. На етапі застосування третьої стадії діяльності спрацьовують дві наступні формули:
1.утворена Спілка = юридична особа після державної реєстрації
2. юридична особа + Держреєстр фінпослуг + Ліцензія = фінансова установа (=банківська!!).
В підтвердження цитуємо ч.1 п.1 ст.1 цього закону, надаємо текст:
Стаття 1. Визначення термінів
1. У цьому Законі терміни вживаються у такому значенні:
1) фінансова установа - юридична особа, яка відповідно до закону надає одну чи декілька фінансових послуг та яка внесена до відповідного реєстру у порядку, встановленому законом. До фінансових установ належать банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії…..
Гарантії для вкладників фінансових послуг Спілок (тобто державний захист!!!) визначені ч.10 п.1 ст.1 цього Закону, надаємо текст:
10) державне регулювання ринків фінансових послуг - здійснення державою комплексу заходів щодо регулювання та нагляду за ринками фінансових послуг з метою захисту інтересів споживачів фінансових послуг та запобігання кризовим явищам;
Депозитні вклади включені до фінансових послуг (а значить захищені державою Україна!!!), відповідно ч.4 п.1 статті 4 названого Закону, надаємо текст:
Стаття 4. Фінансові послуги
1. Фінансовими вважаються такі послуги:
4) залучення фінансових активів із зобов'язанням щодо наступного їх повернення;
Державний захист депозитних рахунків на третій стадії діяльності Спілок СТАЄ МЕТОЮ державного регулювання РИНКОМ ФІНПОСЛУГ, що чітко визначено у ч.1 п.2 ст.19 названого Закону. А у пункті 1 значиться вимога запровадження єдиної та ефективної державної політики у сфері фінансових послуг, тобто ЗАХИСТ вкладів на рівні банківської системи, надаємо текст:
Стаття 19. Мета державного регулювання ринків фінансових послуг
1. Метою державного регулювання ринків фінансових послуг в Україні є:
1) проведення єдиної та ефективної державної політики у сфері фінансових послуг;
2) захист інтересів споживачів фінансових послуг;
Нарешті, третя стадія діяльності Спілки регулюється основним законодавством України: Конституцією, Законами, які регулюють ринок фінансових послуг (за Цивільним кодексом України на депозитні рахунки повністю розповсюджується вимоги глави 71 §3 «Банківський вклад», глави 71 «Банківський рахунок»), надаємо текст:
Стаття 3. Законодавство про регулювання діяльності
з надання фінансових послуг
1. Відносини, що виникають у зв'язку з функціонуванням фінансових ринків та наданням фінансових послуг споживачам, регулюються Конституцією України, цим Законом, іншими законами України з питань регулювання ринків фінансових послуг, а також прийнятими згідно з цими законами нормативно-правовими актами.

Таким чином, Висновок від 04.07.11. грубо порушує ст.3, 8, 19, 20, 21, 23 ЗУ «Про кредитні спілки» та ст.1, 4, 19 ЗУ «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків….». Авторам Висновку хотілось би розглядати депозитну діяльність Спілок у вигляді каси взаємодопомоги, на засадах комуни, об’єднання членів Спілки. Підміняючи Вкладника, членом КС, а депозитний вклад, членськими внесками (5-40грн.), створюється враження об’єднаних грошових внесків. В порушення ст.19, 20, 21, 23 ЗУ «Про кредитні спілки», допущена груба помилка: до об’єднаних грошових коштів не можуть бути віднесені депозитні вклади. Надаємо текст:
Стаття 19. Майно кредитної спілки
1. Майно кредитної спілки формується за рахунок:
вступних, обов'язкових пайових та інших внесків членів кредитної спілки (крім внесків (вкладів) на депозитні рахунки);
Стаття 20. Капітал, резерви та інші фонди кредитної спілки
1. Капітал кредитної спілки складається з пайового, резервного та додаткового капіталів, а також залишку нерозподіленого доходу спілки і не може бути меншим 10 відсотків від суми її загальних зобов'язань.
Стаття 21. Господарська діяльність кредитної спілки
1. Кредитна спілка відповідно до свого статуту:
залучає на договірних умовах внески (вклади) своїх членів на депозитні рахунки як у готівковій, так і в безготівковій формі.
Стаття 23. Кошти членів кредитної спілки
1. Внески (вклади) членів кредитної спілки на депозитні рахунки, а також нарахована на такі кошти та пайові внески плата (проценти) належать членам кредитної спілки на праві приватної власності.

Для тих, хто не має юридичної освіти, зазначаємо наступне. Виходячи з наведеного, Закон стверджує, що депозитні вклади не можуть відноситись не до майна (ст.19), не до капіталу Спілки (ст.20), а значить не можуть бути об’єднаними в межах колективного володіння чи розпорядження. Прийом депозитів являються наслідком господарської діяльності Спілок (ст.21), і розглядаються, як індивідуальне майно, яке невід’ємно закріплено за вкладниками на правах приватної власності та Договору (ст.21, 23).
Об’єднаними грошовими коштами являються лише членські внески, навіть паї відносяться до форми приватної власністі. Таким чином, депозит - це приватна власність вкладника, вона надається Спілці для тимчасового користування у вигляді фінансової послуги, і одночасно залишається у володінні та розпорядженні Вкладника. В підтвердження, депозитні договори побудовані на засадах трьох непорушних принципів приватної власності: СТРОКОВІСТЬ, ЗВОРОТНІСТЬ ТА ПЛАТНІСТЬ.
Посилання авторів Висновку на ч.5 статті 3 ЗУ «Про кредитні спілки», де зазначено САМОФІНАНСУВАННЯ Спілок, не повинно сприйматись на рівні відокремленості від держави. Самофінансування - це ознака, метод ведення господарювання та бухгалтерського обліку, по суті це госпрозрахунок. На Україні існують три ознаки господарювання: самофінансування, бюджетне фінансування та змішане. Більшість юридичних осіб в Україні мають ознаку самофінансування, і це аж ніяк не обмежує державний контроль та державну відповідальність за їх діяльністю. Доречи, ст.1177 Цивільного кодексу України у відшкодуванні майнової шкоди фізичній особі ДЕРЖАВОЮ не ставить обмежень за ознакою самофінансування. Головним критерієм державного відшкодування являється НЕПЛАТОСПРОМОЖНІСТЬ ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ.
Наводимо текст статті 1177ЦКУ:
Стаття 1177. Відшкодування майнової шкоди фізичній особі, яка потерпіла від злочину.
1. Майнова шкода, завдана майну фізичної особи внаслідок злочину, відшкодовується державою, якщо не встановлено особу, яка вчинила злочин, або якщо вона є неплатоспроможною.

Позиція авторів ВИСНОВКУ від 04.07.11. є ЗНАКОВОЮ в оцінці неповернення вкладів кредитними спілками, і направлена на зняття відповідальності держави перед громадянами у випадках неплатоспроможності юридичних осіб. Така позиція грубо порушує міжнародне, конституційне та цивільне право, а також спеціальне законодавство України, яке стосується кредитних спілок. ВИСНОВОК до проекту Закону ми розглядаємо як дискримінаційний крок держави Україна у застосуванні права громадян України на компенсацію втраченого приватного майна (вкладів).
Держава, у якій активно зростає кількість мільйонерів, не повинна знімати з себе відповідальність за долю соціально незахищених верств населення, людей похилого віку, постраждалих внаслідок недостатнього та неефективного державного контролю за діяльністю небанківських фінансових установ.


Кредитні спілки - загальна інформація
Дата: 14.07.2011 18:56:49

Уважно перечитав. Не розумію, - що це і до чого? Не всі висновки, які містяться у тексті є юридично правільними. Ну наприклад це: "Об’єднаними грошовими коштами являються лише членські внески, навіть паї відносяться до форми приватної власністі" суперечить ЗУ "Про КС", бо паї складають капітал кредитної спілки, який є її власністю. Член спілки лише має право на повернення своїх пайових внесків, хоча і те в порядку встановленому законодавством і статутом. Або ось це: "Авторам Висновку хотілось би розглядати депозитну діяльність Спілок у вигляді каси взаємодопомоги, на засадах комуни, об’єднання членів Спілки". Так і є, кредитна спілка це каса взаємодопомоги, комуна, об`єднання членів. Той хто прийшов у кредитну спілку без розуміння цього, прийшов не туди. Йому було слід йти до банка. І саме відсутність розуміння, а зазвичай відсутність бажання мати те розуміння у переважної більшості депозитчиків кредитних спілок, привело до втрати ними своїх заощаджень. Ну і такого там багато ...



Редаґовано 3 раз(и). Останні правки 14.07.2011 18:59.

Кредитні спілки - загальна інформація
Автор: AVK ( )
Дата: 14.07.2011 19:31:45

Каса взаємодопомоги ліцензуеться державою, про неї є відповідній закон і т.д ???
Тому не порівнюйте те що не є однаковим!
А те що Ви не зрозуміли це коментар до висновку ВР про проект закону Симоненка-Олександровської .



Редаґовано 1 раз(и). Останні правки 14.07.2011 19:32.

Кредитні спілки - загальна інформація
Дата: 14.07.2011 20:22:05

Так, каса взаємодопомоги, і ліцензується державою, і про неї є відповідній закон, це Закон України "Про кредитні спілки". Тут навіть нема чого порівнювати. Чи вам необхідно, щоб і у назві закону містилися слова про касу взаємодопомоги? Інша справа, що вкладники того не розуміли, як я бачу, і Ви того досі не розумієте, і мершій бігли до кредитних спілок зі своїми грошами не як до каси взаємодопомоги, а як до банку. Тільки ті кредитні спілки були несправжні. Недосконалістю закону скористалися ділки та шахраї, набудували своїх структур дуже схожих на кредитні спілки, розкидали рекламу з пустими, але такими "смачними" обіцянками. Ті, хто біг до кредитних спілок не як до кас взаємодопомиги "купилися" на ті обіцянки, і ось маєш результат... А хіба могло бути інакше? А справжні кредитні спілки таких обіцянок не давали. Вони, як були касами взаємодопомоги, так і лишаються ними. Доречі у багатьох це закріплено у їхній назві, наприклад, - "Харківська каса взаємодопомоги", "Самопоміч", "Каса взаємодопомоги" тощо. З деякими нормальними кредитними спілками теж вийшли негаразди, але то вже інша історія ...
Дайте будь ласка ссилочку на той законопроект, почитаю.



Редаґовано 2 раз(и). Останні правки 14.07.2011 21:02.

Кредитні спілки - загальна інформація
Дата: 14.07.2011 20:40:05

Я вже сам знайшов і почитав, і думаю, что товарищи Симоненко и Александровская несколько примитивно мыслят (рос.), що типово для комуністів. А ось рішення проблеми через реалізцію ст.1177 Цивільного кодексу України, як пропонуєься у коментарі, на мою думку є правільним. Тільки та стаття має частину другу, згідно якої: "2. Умови та порядок відшкодування майнової шкоди, завданої майну фізичної особи, яка потерпіла від злочину, встановлюються законом". Я щось не пам`ятаю такого закону. Може товарищам Симоненко и Александровской (рос.) варто булоб зосередити свою увагу на створенні такого закону, а не займатися популізмом.



Редаґовано 1 раз(и). Останні правки 14.07.2011 20:53.

Кредитні спілки - загальна інформація
Автор: AVK ( )
Дата: 15.07.2011 13:15:17

Так Ви дійсно підмітили, що в законі про кредитні спілки(КС) ні словом не вказано щось про касу взаємодопомоги(КВ), тому що це різні речі, (КВ)- створюється виключно фізичними особами і не потребує державної реєстрації, тому що, не має державного закону який-би містив словосполучення "каса взаємодопомоги".
Ось ссилка де я прочитав вище наведену статтю:
[forum.finance.ua]

Кредитні спілки - загальна інформація
Дата: 15.07.2011 14:20:13

Ну з тим, що (КВ) не потребує державної реєстрація, я, звісно, не згоден. Зареєструвати таке можна і у якості громадського об`єднання, і у якості споживчого кооперативу, і навіть включити до реєстру неприбуткових організацій. Інше питання, - чи зможе те належно процювати, додержуючись дурнуватого податкового кодексу? Можна, звісно, діяти і без державної реєстрації, - підпільно, а можно "догратися" аж до кримінальної відповідальності. Ну та бог з ним ... Скажіть будь ласка, - а яка на Вашу думку відмінність каси взаємодопомоги від кредитної спілки?



Редаґовано 1 раз(и). Останні правки 15.07.2011 14:28.

Кредитні спілки - загальна інформація
Автор: AVK ( )
Дата: 15.07.2011 14:35:23

Каса Взаємодопомоги - це коли знайомі люди зкинулись, без права використовувати ці кошти в бізнес проектах, на використання за спільною згодою, домовленністю, чергою,,, на благо-користь учасників.
Але так як немає закону-тлумачення про КВ , то це моя особиста думка.

Кредитні спілки - загальна інформація
Дата: 15.07.2011 15:30:23

1. знайомі люди
2. зкинулись
3. без права використовувати ці кошти в бізнес проектах
4. на використання за спільною згодою, домовленністю, чергою
5. на благо-користь учасників.
Все зрозуміло, але поки-що не бачу різниці з кредитною спілкою.
А зкинулись куди? Де мають зберігатись, чи хто має зберігати накопичені гроші?
"Без права використовувати ці кошти в бізнес проектах", - я так розумію на побутові потреби, лікування, навчання, "дожити" до зарплати тощо? Хто і як те контролюватиме? Чи будем сподіватись на чесність? А якщо спіймаємо на нечесності, що будем робити?
Як має відбуватись спільна згода?
Що таке "благо-користь" учасників? Я розумію, - допомогти комусь грошима, тобто позичити на певний час (не дарувати, бо то вже буде благодійність). А що таке "благо-користь"? Проценти за користування грошима будем брати? Цивільний і податковий кодекс змушують брати. А як не брати, то все одно, - додаткове благо, оподатковується, як дохід. Чи будем ухилятися від оподаткування? Якщо будем брати, то будем їх ділити між тими, що "зкинулись"? Якщо будем, то як буде з оподаткуванням (кодекс вимагає)? Будем ухилятись? А якщо не будем ділити дохід, то ви впевнені, що хтось захоче "зкинутись"? Навіщо йому це? Чекати, що може колись прийде до нього чорний день і йому з тієї каси громада дасть позичку? А чи будуть у касі гроші у потрібний момент? Чи знову треба буде скинутись? А чи є впевненіст, що ще раз зкинуться? А інфляція? Ну і так далі ...
Розумієте, кредитна спілка, це така справа, що раз скинулись (я впевнений, що зараз колеги сміються над цими моїми словами), запустили роботу (тепер просто регочуть) і вона працює сама себе підтримуючи за рахунок доходу, постійного обігу грошей, щоденної кропіткої роботи персоналу, як правило досить високопрофесійного, тощо ... Як підтримувати життєдіяльність неформальної каси взаємодопомоги? На голому ентузіазмі? Довго пріснує? Каси взаємодопомоги залишились у соціалізмі. Може ми до нього ще колись повернемость,то може повернуться і каси взаємодопомоги ... А зараз оптимальною формою взаємодопомоги, спільного виживання, здешевлення товарів, послуг тощо є споживча кооперація. У житловій - ЖБК та інші. У гаражній - ГБК та інші. Є дачні кооперативи. У грошовій сфері такими споживчими кооперативами є кредитні спілки. Якби тільки не той клятий податковий кодекс ... Тільки треба розуміти, що кредитні спілки - це споживчі кооперативи, а не банки. Той, хто несе гроші до кредитної спілки, має це добре розуміти. Якщо він несе гроші до кредитної спілки з думкою, про те, що далі буде жити і діяти так само, як би він поклав ті гроші до банку, - це вірний шлях до втрати заощаджень.



Редаґовано 8 раз(и). Останні правки 15.07.2011 16:01.

Кредитні спілки - загальна інформація
Автор: AVK ( )
Дата: 15.07.2011 18:56:23

Малюк Вячеслав пише:
> Все зрозуміло, але поки-що не бачу різниці з кредитною спілкою.
---КС- кредитує(т.є платно) своїх членів, а КВ- безкоштовно(т.є. даром) надає кошти своїм членам.

> А зкинулись куди? Де мають зберігатись, чи хто має зберігати накопичені гроші?
---В стіл чи сейф одного із членів за домовленістю.

> Хто і як те контролюватиме? Чи будем сподіватись на чесність? А якщо спіймаємо на нечесності, що будем робити?
---Виключно на довірі до людини яку всі члени знають. (хоча я в таких випадках дозволяв би самосуд).

> Як має відбуватись спільна згода?
---Загальні збори.

> Що таке "благо-користь" учасників? Я розумію, - допомогти комусь грошима, тобто позичити на певний час (не дарувати, бо то вже буде благодійність).
---Можна позичити, а можна й подарувати, це за рішенням загальних зборів.

> що таке "благо-користь"? Проценти за користування грошима будем брати? Цивільний і податковий кодекс змушують брати. А як не брати, то все одно, - додаткове благо, оподатковується, як дохід. Чи будем ухилятися від оподаткування? Якщо будем брати, то будем їх ділити між тими, що "зкинулись"?
---Це не кредит тому ніякої плати за допомогу, а дохід оподатковується у найманих працівніків з трудовою книжкою, або у зареєстрованих підприємців.

> А якщо не будем ділити дохід, то ви впевнені, що хтось захоче "зкинутись"? Навіщо йому це? Чекати, що може колись прийде до нього чорний день і йому з тієї каси громада дасть позичку? А чи будуть у касі гроші у потрібний момент? Чи знову треба буде скинутись? А чи є впевненіст, що ще раз зкинуться? А інфляція? Ну і так далі ...
---Доходу в КВ немає є тільки кошти учасників і якщо коштів не вистачае, то загальні збори вирішують чи скидатись далі, чи розділить те що є і розійтись.

> треба розуміти, що кредитні спілки - це споживчі кооперативи, а не банки. >
---Кредитні спілки дійсно це не банки, про КС є окремий закон, є окремий державний регулятор, є окремі державні вимоги,,,, Тому КС не можна ні з чим порівнювати, це окрема фінансова гілка яка регулюється і контролюється державою.




Редаґовано 1 раз(и). Останні правки 15.07.2011 18:57.

стор.:  Попередня1234567891011Наступна
Поточна сторінка:4 з 11


Вибачайте, лише зареєстровані учасники можуть залишати повідомлення.

Вам треба УВIЙТИ НА ФОРУМ >>> або ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ >>>
This forum powered by Phorum.