forum.naksu.org
 
 

Увага! На форумi введено правила поведiнки >>>

Розділ форуму присвячено питанням законодавства.

стор.:  Попередня123456789Наступна
Поточна сторінка:3 з 9
Розпорядження 1203 - Ваші коментарі
Дата: 04.11.2008 18:20:09

Голови правлінь можуть звісно зробити по своєму. Нехай, як хочуть... Виконати не важко.
Але я прибічник того, щоб "не дозволяти сідати собі на голову". Якщо один раз підкоритися беззаконню, то обов`язково буде і другий, і третій... Треба зразу давати відсіч.
А, якщо Мінфін зареєструє Розпорядження №1203, виконаємо його безумовно, у тій частині, що не суперечить законам. Але ж я буду дуже здивований такій реєстрації...
Скажіть: а що може нам зробити ДФП за невиконання того ..., доречі чого? Ну нехай собі складуть акт про порушення (у чому я дуже сумніваюся) і надішлють його нам. Про порушення чого? ... Ми напишемо їм все, що думаємо про те їх Розпорядження №1203 (наскільки мені відомо вони і без нас все те добре знають). Ну нехай навіть застосують захід впливу. Ми що не знаємо де знаходиться адмінсуд? А держмито - аж 3 грн. 40 коп.! І не нам же треба буде їздити до Києва, а навпаки юристу ДФП їздтити до нас у Харків, - і у першу, і у апеляційну інстанції? Що ми не судилися з ДФП? Судилися. З тих пір, здається, більше ніхто не отримував непередбачений законодавством захід впливу: "дотримуватись законодавства"...

Розпорядження 1203 - Ваші коментарі
Автор: М.Тищенко ( )
Дата: 04.11.2008 20:45:56

Підтримую, В.А.
Думаю, саме зараз настає момент істини для всіх нас. Саме момент істини - без лапок і евфемізмів. 25 листопада кожен знатиме про себе, хто він є, незалежно від того, як він цей факт пояснюватиме собі та іншим.

Вячеславе Анатолійовичу, думаю, що для багатьох важливо було б мати певність щодо можливості отримати належний юридичний захист, та навіть просто допомогу процедурного характеру. Як на мене, технічно це не складно.

Бар'єр, перед яким багато хто зупиниться, має, м'яко кажучи, психологічну природу. І руйнувати його треба психологічними засобами. Простіше кажучи, якщо голови правлінь знатимуть, що авторитетний фахівець обіцяє в разі чого допомогти, це сильно полегшить вибір.

Розпорядження 1203 - Ваші коментарі
Автор: М.Тищенко ( )
Дата: 06.11.2008 20:24:22

Та-а-к... Дві доби... Що ж, як кажуть у таких ситуаціях - отож...
Погарячкував я з 25 листопада. Все, що нам треба знати, ми ВЖЕ знаємо, правда ж, колеги?

Розпорядження 1203 - Ваші коментарі
Автор: Serzh ( )
Дата: 06.11.2008 22:00:19

Не треба гарячкувати, ставлячи питання ребром - не час.

Краще пояснили б колегам зміст останнього пункту Розпорядження від 25.12.2003 N 177 Про звітність:

4.3. З метою деталізації звітних даних, поданих за формами, установленими цим Порядком, Держфінпослуг має право вимагати у кредитних спілок необхідні пояснення, що стосуються їх діяльності, а також установлювати іншу періодичність подання звітних даних.

Ми ж з Вами знаємо, що даний пункт ніяк не стосується п.3 "антикризового" *Розпорядження № 1203 від 15.10.2008 р.? Чи не знаємо?

Розпорядження 1203 - Ваші коментарі
Дата: 07.11.2008 11:10:08

Про все добре написано тут: [www.minjust.gov.ua]

Згідно п.3 Указу Президента України від 3 жовтня 1992 року № 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади" "3. Нормативно-правові акти, зазначені в статті 1 цього Указу, набувають чинності через 10 днів після їх реєстрації, якщо в них не встановлено пізнішого строку надання їм чинності".

Згідно Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, органів господарського управління та контролю, що зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.92 № 731:
"3. На державну реєстрацію подаються нормативно-правові акти, прийняті уповноваженими на це суб’єктами нормотворення у визначеній законодавством формі та за встановленою законодавством процедурою, що містять норми права, мають неперсоніфікований характер і розраховані на неодноразове застосування, незалежно від строку їх дії (постійні чи обмежені певним часом) та характеру відомостей, що в них містяться, у тому числі з грифами "Для службового користування", "Особливої важливості", "Цілком таємно", "Таємно" та іншими, а також прийняті в порядку експерименту.
4. Державній реєстрації підлягають нормативно-правові акти будь-якого виду (постанови, накази, інструкції тощо), якщо в них є одна або більше норм, що:
а) зачіпають соціально-економічні, політичні, особисті та інші права, свободи й законні інтереси громадян, проголошені й гарантовані Конституцією та законами України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколами до неї, міжнародними договорами України, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України, та acquis communautaire, а також з урахуванням практики Європейського суду з прав людини, встановлюють новий або змінюють, доповнюють чи скасовують організаційно-правовий механізм їх реалізації;
б) мають міжвідомчий характер, тобто є обов’язковими для інших міністерств, органів виконавчої влади, органів господарського управління та контролю, а також підприємств, установ і організацій, що не входять до сфери управління органу, який видав нормативно-правовий акт.
5. На державну реєстрацію не подаються акти:
а) персонального характеру (про склад комісій, призначення на посаду і звільнення з неї, заохочення працівників тощо);
б) дія яких вичерпується одноразовим застосуванням, крім актів про затвердження положень, інструкцій та інших, що містять правові норми;
в) оперативно-розпорядчого характеру (разові доручення);
г) якими доводяться до відома підприємств, установ і організацій рішення вищестоящих органів;
д) спрямовані на організацію виконання рішень вищестоящих органів і власних рішень міністерств, інших органів виконавчої влади, органів господарського управління та контролю, що не мають нових правових норм;
е) нормативно-технічного характеру (державні стандарти, будівельні норми і правила, тарифно-кваліфікаційні довідники, форми звітності та інші)."

Розпорядження 1203 - Ваші коментарі
Дата: 07.11.2008 11:18:09

Ну що, ще є питання: чи повинно Розпорядження № 1203 бути зареєстроване Мінюстом?
А скажіть, що має вищу юридичну силу Розпорядження N 177 ДФП, чи Постанова КМ та Указ Президента (який має силу закона)?

Розпорядження 1203 - Ваші коментарі
Автор: Serzh ( )
Дата: 07.11.2008 11:37:26

Тільки без паніки - я це все прекрасно знаю, а Тищенка просив пояснити іншим.

Відповідь можна знайти навіть в самому Розпорядженні № 1203, прочитавши п. 7.2

"7. Департаменту нагляду за кредитними установами, у разі необхідності, застосовувати до кредитних спілок заходи впливу у вигляді затвердження плану відновлення фінансової стабільності. При цьому практикувати:
...
7.2. визначення іншої, ніж звичайно, періодичності подання кредитними спілками до Держфінпослуг звітних даних відповідно до пункту 4.3 Порядку".





Розпорядження 1203 - Ваші коментарі
Дата: 07.11.2008 11:50:03

А ось ще: "Забороняється вимагати від суб'єктів господарювання надання статистичної інформації та інших даних, не передбачених законом або з порушенням порядку, встановленого законом". Це ч.8 ст.21 Господарського кодексу.
А це знаєте звідки: "Стаття 60. Ніхто не зобов'язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази. За віддання і виконання явно злочинного розпорядження чи наказу настає юридична відповідальність"?
Зверніть увагу на слово "настає". Не може настати, а "настає". Тобто, той хто причетний до виникнення Розпорядження №1203 (тобто ініціював, голосував, підписував тощо) має, обов`язково має, бути притягнутий до юридичної відповідальності. Але зверніть увагу і на такі слова: За ... виконання (акцентую увагу - за виконання) явно злочинного розпорядження ... настає юридична відповідальність" Що є злочинним? А те що суперечить Конституції і Законам України.

Розпорядження 1203 - Ваші коментарі
Дата: 07.11.2008 12:01:48

Ще звертаю увагу на те, що ні Указ Президента України, а ні Положення КМ України не містять норми про часткову реєстрацію нормативних актів. Тобто, якщо у нормативному акті є хоч кілька слів, які "зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер" тощо, то весь нормативний акт належить реєстрації, і набуває чинності не раніше 10 днів після реєстрації. А отже: або все, або нічого. Тож не можна казати, що у тій частині, де зачипаються права громадян Розпорядження №1203 не діє, а у іншій діє. Не діє все, бо не зареєстроване. Виконувати не можна, бо таке виконання заборонено Конституцією України.

Розпорядження 1203 - Ваші коментарі
Дата: 07.11.2008 12:09:57

Я ще не радився зі своїми головами правлінь, але скоріш за все ми не будемо не надсилати звітність, а не чекати акти про порушення, а зразу надішлемо до ДФП листи з посиланням на Конституцію України про відмову виконання Розпорядження №1203 ДФП до його реєстрації у Мінфіні.

стор.:  Попередня123456789Наступна
Поточна сторінка:3 з 9


Вибачайте, лише зареєстровані учасники можуть залишати повідомлення.

Вам треба УВIЙТИ НА ФОРУМ >>> або ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ >>>
This forum powered by Phorum.