forum.naksu.org
 
 

Увага! На форумi введено правила поведiнки >>>

Розділ форуму присвячено питанням законодавства.

стор.:  Попередня123456Наступна
Поточна сторінка:5 з 6
Знову податок на % по паям
Автор: Микола Т. ( )
Дата: 12.07.2011 21:10:23

Тобто перелік не вичерпний.

Знову податок на % по паям
Дата: 13.07.2011 12:29:18

Добре, уважно читаємо 165.1.49:
"165.1.49. інші доходи, які згідно з цим Кодексом не включаються до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу".
А тепер звертаю вашу увагу на ці слова: "які згідно з цим Кодексом не включаються".
А отже: по-перше: цей перелік є вичерпним, бо такі "інші доходи" теж мають бути передбачені "цим Кодексом"; по-друге: назвіть будь ласка ті "інші доходи", якщо зможете; по-третє: якщо змогли виконати "по-друге", уважно пошукайте чи є серед них повернення пайових та інших внесків членам кредитних спілок, або хочаб щось на зразок того.



Редаґовано 2 раз(и). Останні правки 13.07.2011 12:31.

Знову податок на % по паям
Автор: Катерина ( )
Дата: 13.07.2011 13:31:43

Шановні колеги!
Пробачте, що включаюсь до вашої дискусії, але чи не варто звернути увагу на загальне визначення доходу ПКУ. Наскільки я розумію, нічого подібного до повернення внесків у цьому визначенні немає. Тому у четвертому розділі, зрозуміло мова іде про доходи, які визначені першим розділом Кодексу. Те, що окремо виділяються повернення депозитів, це, на мою думку, відноситься до несуразиць ПКУ. А ні поверненя вкладів, а ні повернення внесків не є доходом за загальним визначенням.
Стаття 14 ПКУ:
"14.1.54. дохід з джерелом їх походження з України - будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні, у тому числі, але не виключно, доходи у вигляді:

а) процентів, дивідендів, роялті та будь-яких інших пасивних (інвестиційних) доходів, сплачених резидентами України;

б) доходів від надання резидентам або нерезидентам в оренду (користування) майна, розташованого в Україні, включаючи рухомий склад транспорту, приписаного до розташованих в Україні портів;

в) доходів від продажу рухомого та нерухомого майна, доходів від відчуження корпоративних прав, цінних паперів, у тому числі акцій українських емітентів;

г) доходів, отриманих у вигляді внесків та премій на страхування і перестрахування ризиків на території України;

ґ) доходів страховиків - резидентів від страхування ризиків страхувальників - резидентів за межами України;

д) інших доходів від діяльності, у тому числі пов'язаних з повною або частковою переуступкою прав та обов'язків за угодами про розподіл продукції на митній території України або на територіях, що перебувають під контролем митних органів (у зонах митного контролю, на спеціалізованих ліцензійних митних складах тощо);

е) спадщини, подарунків, виграшів, призів;

є) заробітної плати, інших виплат та винагород, виплачених відповідно до умов трудового та цивільно-правового договору;

ж) доходів від зайняття підприємницькою та незалежною професійною діяльністю;"
і далі:
14.1.56. доходи - загальна сума доходу платника податку від усіх видів діяльності, отриманого (нарахованого) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах як на території України, її континентальному шельфі у виключній (морській) економічній зоні, так і за їх межами;

З повагою, Катерина

Знову податок на % по паям
Автор: Микола Т. ( )
Дата: 13.07.2011 14:30:25

Малюк Вячеслав пише:
-------------------------------------------------------
> "які згідно з цим Кодексом не включаються".
> А отже: по-перше: цей перелік є вичерпним, бо такі
> "інші доходи" теж мають бути передбачені "цим Кодексом";

Ну, вони ж ніби передбачені:
ст.164.2 :"...включаються:
164.2.1.
............
164.2.18"
А те, чого тут нема - НЕ ВКЛЮЧАЄТЬСЯ. Хіба не так?
Тут оце ідіотське циклічне відсилання до "інших" - і там, і там. Ну, на користь платника....

>по-друге: назвіть будь ласка ті "інші доходи", якщо зможете;

Не буду! Хай сторона обвинувачення називає....


Знову податок на % по паям
Дата: 13.07.2011 14:54:04

На привеликий жаль, Катерина Віталіївна, не переконливо. Ви наголошуєте на те, що дохід є похідним від діяльності. Начебто так його визначає клятий кодекс. Але якщо уважно перечитати ст.164 та ст.165, то стає зрозуміло, що постулат ст.14 про те, що дохід виникає від "видів діяльності" там не додержується. Та і взагалі, що таке "види діяльності" застосовно до фізичних осіб (не суб`ктів підприємництва)? Та і концепція оподаткування доходів фізичних осіб, як вона є у клятому кодексі, має трохи інший підхід. Я його спрощено виклав вище. Концепція така, що доходом є всі надходження, абсолютно всі, у тому числі відшкодування і повернення власності. А вже всі ті надходження поділяються на дохід, який оподатковується, і дохід, що не оподатковується. Іншого не передбачено.



Редаґовано 3 раз(и). Останні правки 14.07.2011 10:50.

Знову податок на % по паям
Автор: Микола Т. ( )
Дата: 13.07.2011 15:59:29

Так, тут В.А. важко щось заперечувати. Більше того, я міг би розвинути деякі тези, та боюся. До речі, п.Вячеславе, Ви певні, що це слід публічно дискутувати?

Знову податок на % по паям
Автор: victor ( )
Дата: 13.07.2011 17:58:19

Це точно... Можемо догавкатися і домогти владі наповнити бюджет ...;))

Знову податок на % по паям
Дата: 13.07.2011 19:30:07

Я щось змісяць розмірковував над питанням розголошувати цю проблему чи ні, і дійшов висновку, що всім хто тягне на собі цю нелегку справу кредитної кооперації, краще знати про неї якомога раніше, щоб мати час на виправлення помилок, що вже наробилися за час дії кодексу, і на подальше запобігання тим помилкам, поки податкова не зрозуміла що до чого і не почала свої жнива. Замовчати цю проблему, тимчасово приховати, це значить довести кредитні спілки до того стану, коли щось виправляти стане просто пізно. А податкова? А податкова просто має робити свою справу. Вона має діяти так, як написано у кодексі. І я впевнений, що вона так і діятиме. Дайте їй тільки час отямитись від стереотипу, до якого вона звикла, як і всі ми. Біда у тому, що заперечити нема чим. Я постійно і досить успішно відстоюю права кредитних спілок у судах. Я розумію психологію суддів. І я розумію, що якщо відстоюючи інтереси кредитної спілки у суді за податковим стягненням з такої проблеми, я переконаю суддю у своїй правоті, то він скаже: "за природою речей я з тобою згоден, але назви мені норму у тому кодексі, на яку я маю послатися у своєму рішенні?" А такої норми там нема. Між тим, я хочу остаточно впевнитися, що правільно розумію той клятий кодекс. Я й досі ще сам не можу повірити у ту дурість, що там написана. Тож, і прошу аргументовано заперечувати мені та дискутувати. Але бачу, що, нажаль, переконливих контраргументів нема, і я, напривеликий жаль, правий. А отже, мабуть треба цю дискусію переводити від самої проблеми до шляхів та методів боротьби з проблемою. Я знаю, а може мені тільки так здається, що обидві "великі" асоціації вже займаються цією проблемою у напрямку внесення відповідних змін до Податкового кодексу. Але то є дуже довгий шлях, і невідомо який і коли буде результат. А що робити нам зараз, як повертати паї, і як бути з тими паями, що вже повернуті під час дії кодексу? Ми, наприклад, вже визначились з методикою "терапії" і активно "лікуємось" ...
А ще я хочу додати, що це проблема не тільки кредитних спілок. Така сама проблема і у споживчих кооперативів, утому числі ЖБК, ГБК тощо. Там їх, тих проблем, ще більше. Наприклад, збудував кооператив гаражі і роздав їх своїм членам, аж ось за кодексом безоплатне користування, - то є додаткове благо. Будь ласка, кооператив, обрахуйте користування гаражами своїх членів на рівні звичайної арендної плати та сплатіть до бюджету суму податку, бо ви є податковий агент. Теж саме і у ЖБК. А хто те робить? Повторююсь: А податкова? А податкова просто має робити свою справу. Вона має діяти так, як написано у кодексі. І я впевнений, що вона так і діятиме. Дайте їй тільки час отямитись від стереотипу ...



Редаґовано 2 раз(и). Останні правки 13.07.2011 22:25.

Знову податок на % по паям
Автор: Микола Т. ( )
Дата: 13.07.2011 20:23:29

Вячеславе!
Та що Ви таке пишете? Яких там помилок ми "наробили під час дії кодексу"?!
Єдина помилка, яку я визнаю, це те, що ми шість років тому не подушили ці гниди, поки вони ховалися по щілинах.
Кодекс - то не Коран, його не Аллах диктував цим виродкам, і ПОМИЛКИ - (якщо це помилки, а по-моєму, то кодифіковані ЗЛОЧИНИ) - саме в кодексі, а не у нашій роботі.
Ну, то таке, емоції, звісно.
А по суті (хоч і трохи вжарт): Ви ж, Вячеслве Анатолійовичу, усвідомлюєте, хто ПЕРШИЙ оприлюднив, тобто випустив зі скриньки, тему? Тепер же час пішов? У розпорядженні першої жертви його може бути... хотів написати 10 днів - так ідуть же і зараз перевірки...
Тому - давайте ліки. Або хоч рецепт. Усім. І безплатно! :)))

Знову податок на % по паям
Дата: 13.07.2011 22:23:00

Звісно, що безплатно ... Притримуюсь мотивів Веріщагіна: «Я мзду не беру. Мне за державу обидно»
Вам, Миколо, те не потрібно, бо я знаю, що Ви і без мене гарний лікар. Іншим, хто сам не знає, розкажу про відомі методи лікування:
Ця хвороба має дві форми: як таку, і ускладнену. Ускладнена буває настільки ускладненою, що я теж не знаю, як його тепер вилікувати. Спочатку проста форма, тобто: член кредитної спілки хоче забрати пай, а як його виплатити? Лікується: видається кредит, а через деякий час на підставі письмової заяви кредит погашається за рахунок пайових внесків. Зразу хочу зазначити, що методи кредитування у різних кредитних спілок дуже різняться, а тому методику лікування викладаю у загальних рисах. Ускладнена форма: член кредитної спілки вже отримав у 2011 році щось з пайового внеску, що тепер робити? Лікується: 1. спостережна рада, а краще загальні збори, приймають рішення про те, щоб зобов`язати всіх, хто отримав у 2011 році щось з паїв, повернути все туди, де взяли; 2. отримувач повертає отримані гроші до каси, а йому надається кредит на таку саму суму; 3. далі за методою неускладненої форми.
Укладнена форма, яка поки-що не піддається лікуванню відома у таких проявах: 1. отримав і помер; 2. отримав і десь подівся; 3. така сволота ...; 4. "не розумію що то ви таке робите і боюся". Можливо бувають і інші досі невідомі сучасній науці ускладнені форми.
Якщо хтось знає інші методи лікування, будь ласка розкажіть.



Редаґовано 6 раз(и). Останні правки 14.07.2011 10:45.

стор.:  Попередня123456Наступна
Поточна сторінка:5 з 6


Вибачайте, лише зареєстровані учасники можуть залишати повідомлення.

Вам треба УВIЙТИ НА ФОРУМ >>> або ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ >>>
This forum powered by Phorum.