forum.naksu.org
 
 

Увага! На форумi введено правила поведiнки >>>

В цьому розділі розглядаються питання бухгалтерії у діяльності кредитних спілок.

стор.:  12Наступна
Поточна сторінка:1 з 2
Облік пайових внесків після виключення з членів кредитної спілки
Дата: 12.07.2007 17:27:13

Кредитна спілка існує з 1994 р. За цей час поназбиралось багато різних членів кредитної спілки з якими будь-який зв`язок втрачено. Про більшість з них зберіглось дуже мало даних, більшість даних за цей час змінилося: прізвище, паспортні дані, адреса, місце роботи, телефони тощо, деяких, мабуть, вже нема серед живих. Намагання знайти тих людей виявилось марним. У 2007 р. загальні збори виключили з членів таких осіб. Але лишились їх пайові внески. Що робити з тими пайовими внесками? Як відобразити рух тих пайових внесків, що вже фактично не пайові, за бухгалтерським обліком? Повертати їх зараз нема кому, але згодом ті особи можуть з`явитись і зажадати виплати грошей. Кредитна спілка не проти повернути гроші і навіть поновити у членах. Які є думки з того приводу?

Облік пайових внесків після виключення з членів кредитної спілки
Дата: 13.07.2007 12:42:02

Шановні колеги, це питання для мене дуже важливе і невідкладне. Дуже прошу і чекаю ваших порад.

Облік пайових внесків після виключення з членів кредитної спілки
Дата: 13.07.2007 15:20:39

Была подобная ситуация. Сделали так: со счетов 411., 412., 423., 686., 551, 611 - Д-т членских взносов, мы перебросили в К-т 689.1.. Со счетов 684, 673 перебросили на К-т 689-2.. Потом, по истечении трех лет, в доход на счет 717., и заплатили 25% налог.

Облік пайових внесків після виключення з членів кредитної спілки
Дата: 17.07.2007 11:30:24

Ну щож, небагато знайшлось охочих допомогти. Добре, буду знати ...
Спасибо Костя за помощь. Но вот в чем проблема: Когда общее собрание принимает решение об исключении из членов кредитного союза, то само это решение не есть решение о возрате паевых взносов. Почему? Ч.7 ст.10 ЗУ"Про КС": "У разі припинення членства фізичної особи у кредитній спілці вступний внесок їй не повертається. Повернення обов'язкового пайового та інших внесків, крім вступного внеску, провадиться в порядку, передбаченому статутом кредитної спілки, але не пізніше ніж через один місяць після прийняття загальними зборами або спостережною радою кредитної спілки відповідного рішення..." "Відповідне рішення" это решение о чем, об исключении? Нет о возврате взносов. Т.е. для возвата членских взносов в случае исключения необходимо два решения: первое - об исключении из членов, второе - о возврате взносов. Теперь к бухгалтерскому учету: В бухгалтерском учете все проводки осуществляются на основании первичных документов. Такими документами являются и решения общего собрания (не все конечно). Если бы были одновременно оба решения, то проводки действительно были бы: Дт411, 412 - Кт689. В нашем случае имеется только решение об исключении, но нет решения о возврате взносов. Значит в бухгалтерском учете должно быть отражено только исключение из членов, а вернее то, что паевые взносы исключенных перестали быть паевыми. Т.е. Дт411, 412 - Кт???.

Облік пайових внесків після виключення з членів кредитної спілки
Автор: Лєна ( )
Дата: 17.07.2007 14:41:26

Мені здається, що "відповідне рішення" - це рішення саме про виключення з членів, а не про повернення внесків (адже рішення про повернення внесків не приймається ні спостережною радою, ні загальними зборами членів кредитної спілки). Членство особи у кредитній спілці припиняється в день прийняття відповідного рішення, а одже внески такої особи не можуть обліковуватись на рахунках 411, 412 і.т.д. адже (згідно з п. 2.5.7 Розпорядження Держфінпослуг "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо ведення бухгалтерського обліку кредитною спілкою та об'єднаною кредитною спілкою) у разі припинення членства у кредитній спілці усі внески та несплачені проценти по внесках цього члена обліковуються на субрахунку 689 "Розрахунки з особами, що припинили членство в кредитній спілці" до повного фактичного розрахунку.

Облік пайових внесків після виключення з членів кредитної спілки
Дата: 17.07.2007 17:04:07

"Членство особи у кредитній спілці припиняється в день прийняття відповідного рішення, а одже внески такої особи не можуть обліковуватись на рахунках 411, 412 і.т.д." Хоча наведене Вами у першій частині цього речення є вільним викладенням ч.6 ст.10 ЗУ"Про КС", взагалі згоден. Але звертаю увагу, що за текстом ч.6 ст.10 ЗУ"Про КС" під "відповідними рішенням" розуміється рішення про припинення членства. А за текстом ч.7 ст.10 ЗУ"Про КС" зовсім інше, а саме повернення "обов'язкового пайового та інших внесків, крім вступного внеску". Чому? А тому, що це просто однакове словосполучення, а не правовий термін.
Щодо "Методичних рекомендацій щодо ведення бухгалтерського обліку кредитною спілкою та об'єднаною кредитною спілкою", то по-перше: цей документ не містить правових норм, а носить лише рекомендаційний характер. Доречі, у Мінюсті його нереєстрували; по-друге: цей документ дещо застарів, бо з того часу, як його було затверджено, здається у 2004 р., багато чого змінилося, у тому числі і у поглядах ДФП на порядок повернення кредитною спілкою пайових внесків. Подивіться будь ласка на те, що відбулося, наприклад з абз.3 п.п.2.1.2, або з абз.2 і 3 п.п.2.1.3 "Положення про фінансові нормативи ..." Це саме тому, що нарешті і ДФП збагнуло, що "відповідне рішення" у ч.7 ст.10 ЗУ"Про КС" - це не рішення про виключення, а саме рішення про повернення внесків.

Облік пайових внесків після виключення з членів кредитної спілки
Автор: М.Тищенко ( )
Дата: 25.07.2007 15:09:54

П. Вячеславе, якщо Ви мене на цю гілку переадресували, то на ній і відповім.
В бухгалтерiї розбираюся так собi, але, як мені здається, проблема ж не бухгалтерська.
1. Якщо «Кредитна спілка не проти поновити у членах” баластних членів, то нащо було їх виключати?
2. Якщо вже виключили, паї треба перевести на 689-1 і т.д., як і говорить К.Гончаренко
Там вони хай і будуть, поки „ті особи можуть з`явитись і зажадати виплати грошей”.
До речі, отут маємо перейти на другу гілку форуму - про повідомлення членів про виключення.Адже їм треба протягом місяця повернути гроші, як того вимагає закон.

Що ж до самої проблеми, яка, як я зрозумів, полягає в прийнятті рішення про повернення внесків, то повністю згоден з Лєною, що цієї проблеми не існує. Необхідність їх повернення регламентована законом при виникненні певних обставин. Ось вони виникли. Хіба рішення зборів чи когось іще може бути якимось іншим, ніж записано в законі? А коли не може, нащо воно потрібне? От воно і не передбачене.

Облік пайових внесків після виключення з членів кредитної спілки
Дата: 25.07.2007 18:28:50

Дякую. Зрозуміло. Не згоден.

Облік пайових внесків після виключення з членів кредитної спілки
Автор: Динозавр ( )
Дата: 30.07.2007 10:10:13

Вітаю учасників обговорення.

Закон взагалі дуже недосконалий в частині захисту майнових прав пайовиків КС - і це одна з основний вад його чинної версії.

Підтримую позицію Вячеслава. Дійсно, слід спиратись не на рішення про виключення члена із складу КС, а на рішення, що прямо стосується використання коштів, що цілком очевидно мають відмінний від звичайних заощаджень статус.

Ці відміни - це неможливість встановити місцезнаходження члена КС та відсутність операцій за його (її) рахунком протягом тривалого часу. Адже кожен рахунок має вартість його адміністрування.

Ми у нашій практиці рішенням загальних зборів зобов"язали Голову Правління повідомити таких пайовиків, які не виконали рішень щодо збільшення пайового капіталу та не здійснювали операцій по рахунку більше, ніж 3 роки, письмово про рішення ЗЗ поповнити за рахунок їх коштів наш резервний фонд.

Якщо встановити місцезнаходження такої особи не видається можливим, або тим більше - якщо особу повідомлено, але протягом пів - року (місяця, двох...) особа не поповнить рахунок або не забере свій залишок - ми його сміливо перераховуємо до РФ.

Оскаржувати таке рішення немає сенсу, оскільки КС із радістю поверне членові його 35 копійок, якщо він (або його нащадки) таки звернуться до спілки.

При цьому за звернення до архіву цілком слушно буде справити додаткову плату, яку член спілки справедливо заплатить за те, що не цікавився справами спілки протягом довгих років.

Такий підхід цілком відповідає зарубіжній практиці. Рахунки такі в англомовній термінології носять назву "dormant accounts" (або "дрімаючі рахунки"). Сам отримував листа за підписом голови правління однієї з американських КС із проханням забрати свої (мої) 100 доларів залишку. Проте оскільки заради цього їхати до США було недоцільно, я погодився із сценарієм, запропонованим спілкою, згідно якого протягом наступних 5 місяців залишки моїх коштів було утримано на корить КС рівними долями.

Утримання та перерахування податку у розмірі 25% на користь держави вважаю хибною практикою гіпертрофованого сумління менеджерів КС, що не заслуговує на масову підтримку та розповсюдження. Тоді вже і вступні внески слід оподатковувати аналогічним чином, а не прямо перераховувати до РФ.

З повагою

Облік пайових внесків після виключення з членів кредитної спілки
Дата: 05.09.2007 10:51:38

Продолжаю:
В нашем случае имеется только решение об исключении, но нет решения о возврате взносов. Значит в бухгалтерском учете должно быть отражено только исключение из членов, а вернее то, что паевые взносы исключенных перестали быть паевыми. Т.е. Дт411, 412 - Кт???.
Согласен с Динозавром о возможности переброски паевых взносов исключенных членов в резервный капитал. Но в соответствии с абз.2 ч.3 ст.20 ЗУ "Про КС" "Резервний капітал кредитної спілки формується за рахунок вступних внесків членів кредитної спілки та частини доходів кредитної спілки .... Статутом кредитної спілки можуть бути передбачені й інші джерела формування резервного капіталу." Это не вступительные взносы и не доход кредитного союза. Поэтому, для того чтобы паевые взносы исключенных членов перебросить в резервный капитал, такое, как источник формирования резервного капитала, должно быть предусмотрено уставом. Ваш устав предусматривает такое? ... То-то, наш тоже.
Остается последнее - дополнительный капитал. В соответствии с абз.1 ч.4 ст.20 ЗУ "Про КС" "Додатковий капітал кредитної спілки формується за рахунок цільових внесків членів спілки, благодійних внесків фізичних та юридичних осіб, безоплатно отриманого майна і необоротних засобів". Паевые взносы исключенных членов не целевые взносы и не благотворительные, а под бесплатно полученное имущество, я думаю, подпадает. Соответственно: Дт411, 412 - Кт425.


стор.:  12Наступна
Поточна сторінка:1 з 2


Вибачайте, лише зареєстровані учасники можуть залишати повідомлення.

Вам треба УВIЙТИ НА ФОРУМ >>> або ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ >>>
This forum powered by Phorum.