forum.naksu.org
 
 

Увага! На форумi введено правила поведiнки >>>

Питання, що не увійшли до інших тем, однак пов'язані з діяльністю кредитних спілок.

стор.:  12Наступна
Поточна сторінка:1 з 2
Планова перевірка
Автор: burim ( )
Дата: 25.11.2009 17:32:20

Дорогие форумчане!
Может кто знает, действует ли Постановление № 502 от 21.05.2009 г. о приостановлении плановых проверок со стороны ДФП к КС, если КС не попадает под высокую ступень риска?

Планова перевірка
Автор: Serzh ( )
Дата: 26.11.2009 10:08:55

Вказана постанова не поширюється на ДФП. Нижче деталі.



ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
ЛИСТ


від 03.07.2009 р. N 7969
Про розгляд звернення


Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув Ваш лист від 02.06.2009 N 202/2009 стосовно поширення сфери дії постанови Кабінету Міністрів України N 502 "Про тимчасові обмеження щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності на період до 31 грудня 2010 року" (далі - Постанова N 502) та, в межах компетенції, повідомляє наступне.

21 травня 2009 року була прийнята Постанова N 502.

Пунктом 1 цієї постанови передбачено, що органам державного нагляду (контролю) до 31 грудня 2010 року тимчасово припинити проведення планових перевірок суб'єктів господарювання, крім перевірок суб'єктів господарювання, що відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності віднесені до суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику, та планових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів).

В той же час, являючись базовим, Закон про контроль визначає правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю).

Відповідно до статті 1 Закону про контроль державний нагляд (контроль) - це діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, органів місцевого самоврядування, інших органів (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної, якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Статтею 2 Закону про контроль встановлено, що дія цього Закону поширюється на відносини, пов'язані зі здійсненням державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Дія цього Закону не поширюється на відносини, що виникають під час здійснення заходів валютного контролю, митного контролю на кордоні, контролю за дотриманням бюджетного законодавства та використанням державного та комунального майна, банківського і страхового нагляду, інших видів спеціального державного контролю за діяльністю суб'єктів господарювання на ринку фінансових послуг, державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції, а також оперативно-розшукової діяльності, дізнання, прокурорського нагляду, досудового слідства і правосуддя (редакція Закону з урахуванням Рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 р. N 10-рп/2008).

Слід також зауважити, що відносини, які виникають під час здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням ліцензіатами ліцензійних умов, в зазначеному переліку відсутні.

Таким чином, нагляд (контроль) за дотриманням законодавства в сфері ліцензування господарської діяльності підпадає під сферу дії цього Закону, тобто, органи, що здійснюють державний нагляд (контроль) за додержанням ліцензіатами ліцензійних умов (органи ліцензування), дотримуються процедури здійснення державного нагляду (контролю), визначеної Законом про контроль.

Враховуючи вищевикладене та розпорядчий зміст Постанови N 502, вважаємо, що сфера дії зазначеної постанови поширюється на всі органи державного нагляду (контролю), що підпадають під сферу дії Закону про контроль.

Одночасно повідомляємо, що на офіційному сайті Держкомпідприємництва (www.dkrp.gov.ua) розміщені роз'яснення щодо застосування норм Постанови N 502, зокрема, перелік суб'єктів господарювання, віднесених до високого ступеня ризику, відповідно до постанов, затверджених Кабінетом Міністрів України.


Голова
О. В. Кужель

Планова перевірка
Дата: 26.11.2009 13:12:37

Serzh, поясніть будь ласка конкретніше: чому Ви вважаєте, що 502-га Постанова КМ не поширюється на ДФП?

Планова перевірка
Автор: Aleksey ( )
Дата: 26.11.2009 13:36:03

Шановний Serzh, Ви зазначили, що "вказана постанова не поширюється на ДФП" наскільки я зрозумів керуючись положеннями ч.2 ст. 2 Закону "про контроль" (назвемо його так).

ПЕРШЕ: означені положення визнані неконституційними (Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 р. N 10-рп/2008), отже втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
Чому Держкомпідприємництво вилучило лише посилання на КУпАП з цієї статті і зазначило її як таку, що наведена з урахуванням означеного рішення КС України - питання окреме.

ДРУГЕ: навіть якщо не приймати до уваги перше ;) постановою КМУ 502 встановлено: "1. Органам і посадовим особам, уповноваженим ЗАКОНАМИ здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності..." Тобто мова йде не лише на повноваження визначені законом про контроль, але й іншими законами України (зокрема про фінпослуги).

ТРЕТЄ: продовжуючи незважати на перше і друге... Ваше ствердження потребує обгрунтування в світлі постанови КМУ (щодо встановлення критеріїв ризиків по сфері ДФП) адже ця Постанова прийнята на виконання закону про контроль.

майже ОСТАННЄ: якщо уважно вивчити наведений Вами лист, ДКП визначає, що постанова 502 ПОШИРЮЄТЬСЯ на ДФП, адже перевірка ліцензованої діяльності згідно висновку ДКП підпадає під сферу дії Закону про контроль, отже, діяльність ДФП щодо перевірок ліцензіатів (якщо не приймати до уваги наведене мною вище) автоматично підводить ДФП під дію закону про контроль і під постанову 502 відповідно.



Редаґовано 2 раз(и). Останні правки 26.11.2009 13:47.

Планова перевірка
Дата: 26.11.2009 15:44:04

Зміни ч.2 ст.2 ЗУ "Про основні засади державного нагляду..." визнані неконституційними. Звідси є два варіанти:
1. діє первинна редакція.
2. нема ніякої редакції, бо дію первинної редакції ніхто не поновлював.
Я вважаю, що правільним є перший варіант: "Дія цього Закону не поширюється на відносини, що виникають під час здійснення заходів валютного контролю, митного контролю на кордоні, контролю за дотриманням бюджетного законодавства та використанням державного та комунального майна, банківського і страхового нагляду, інших видів спеціального державного контролю за діяльністю суб'єктів господарювання на ринку фінансових послуг, державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції, а також оперативно-розшукової діяльності, дізнання, прокурорського нагляду, досудового слідства і правосуддя" (знайшов тільки тут: [search.ligazakon.ua] ) і ще кілька слів у кінці зі змін 2009 року: "державного нагляду за дотриманням вимог ядерної та радіаційної безпеки".
Але, дивлячись на те, що у всіх збірниках законодавства, у тому числі тут: [zakon.rada.gov.ua] викладена редакція від 28.12.2007, розумію так, що загальноприйнятим є другий варіант, тобто нема ніякої редакції, а зміни 2009 року добавлені до недіючого, неконституційного тексту.
Як думаєте?



Редаґовано 2 раз(и). Останні правки 26.11.2009 15:52.

Планова перевірка
Автор: Aleksey ( )
Дата: 26.11.2009 15:52:48

Вячеславе, Бог із ним з тим законом про контроль, він не єдиний під який запустили постанову 502. Так, Держкомпідприємництво назвало його базовим, нехай так і буде, проте в постанові зазначено "закони" в множині... Тобто про фінпослуги в тому числі... Більш того, Суслов на конференції 08.10. на веб-порталі Ліги на питання щодо застосування П 502 відповів, що вони (ДФП) прагнуть неухильно її виконувати (інтерпритація моя:) ... Проте, наразі, також маємо повідомлення про планову перевірку, не будучи віднесеними до субєктів "високого рівня ризику"... Пані Балабаєва І.Е. з ДФП (нач.інсп) в розмові телефоном обіцяє виключити з реєстру фінустанов, якщо недопустимо до інспекції, щодо 502 - каже, що постанова не стосується ДФП.
Отже нагальне питання для спільноти: що таки можна зробити в такій ситуації?
Окреме питання: чи можна згодом оскаржувати акт перевірки на тій підставі, що ДФП не мала права її проводити ?

Планова перевірка
Дата: 26.11.2009 16:17:36

З цим: "він не єдиний під який запустили постанову 502" і "проте в постанові зазначено "закони" в множині..." я абсолютно згодний.
Постанова КМУ №502, хоча за своєю назвою і співзвучна з ЗУ "Про основні засади державного нагляду...", але на нього і тільки на нього не посилається, а навпаки містить таку фразу: "1.Органам і посадовим особам, уповноваженим законами (!!!) здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності:..." Тобто ця Постанова є обов`язковою для виконання всіма тими органами державної влади, про які йдеться у ч.2 ст. 1 ЗУ "Про Кабінет Міністрів України", а серед них є і наша ДФП. А наведений Serzh`ем лист Держкомпідприємництва є просто папірцем, - не нормативний акт.
Мої поради: якщо категорично не хочете пускати на перевірку: зверніться зі скагами до: 1. Голови ДФП на протиправні дії його працівників. 2. КМУ на невиконання ДФП його постанови 3. Генеральної прокуратури на порушення ДФП постанови КМУ. Думаю, що можна звернутись і до суду.
Ми пішли іншим шляхом - пустили на перевірку (за актом 5 порушень з фінмоніторингу і 12 з фінпослуг), а тепер будемо захищатись у суді, у тому числі мотивуючи тим, що перевірку проведено з порушенням Постанови КМУ №502.



Редаґовано 2 раз(и). Останні правки 26.11.2009 16:30.

Планова перевірка
Автор: Aleksey ( )
Дата: 26.11.2009 16:25:57

Підтримую Вас, крім того - щодо папірця, я вже зазначив, що він фактично підтверджує поширення постанови на ДФП. як на орган ліцензування, в частині зокрема (або у випадку) здійснення ДФП контролю провадження субєктами ліцензованої діяльності.
Проте є одне просте питання і багато не таких простих... :)
ПРОСТЕ: Чи намагалась будь-яка КС на підставі постанови 502 відбити планову/позапланову інспекцію?
НЕ ТАКІ ПРОСТІ: згодом...

Планова перевірка
Автор: Serzh ( )
Дата: 26.11.2009 16:30:41

Неконституційними визнано ЗМІНИ, які вносились в ч.2 ст.2 Закону про нагляд Законом про бюджет. Після цього, через втрату чинності змін, почала діяти редакція ч.2 ст.2 Закону про нагляд, яка після мала початковий вигляд:
«Дія цього Закону не поширюється на відносини, що виникають під час здійснення заходів валютного контролю, митного контролю на кордоні, контролю за дотриманням бюджетного законодавства та використанням державного та комунального майна, банківського і страхового нагляду, інших видів спеціального державного контролю за діяльністю суб'єктів господарювання на ринку фінансових послуг, державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції, а також оперативно-розшукової діяльності, дізнання, прокурорського нагляду, досудового слідства і правосуддя.»
Про це, до речі, написано в наведеному мною листі Держпідприємництва (абзац 7) - редакція Закону З УРАХУВАННЯМ Рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 р. N 10-рп/2008). Якщо і це непереконливо, то читаємо Закон N 1546 від 23.06.2009, яким частину другу статті 2 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” доповнено словами “державного нагляду за дотриманням вимог ядерної та радіаційної безпеки”. Якщо її доповнили, значить станом на 23.06.2009 р. вона існувала , чи не так?

Планова перевірка
Дата: 26.11.2009 16:32:01

Aleksey, перечитайте попереднє моє повідомлення, я його для Вас трохи дописав.

стор.:  12Наступна
Поточна сторінка:1 з 2


Вибачайте, лише зареєстровані учасники можуть залишати повідомлення.

Вам треба УВIЙТИ НА ФОРУМ >>> або ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ >>>
This forum powered by Phorum.