forum.naksu.org
 
 

Увага! На форумi введено правила поведiнки >>>

Розглядаються будь-які організаційні моменти пов'язані з діяльністю кредитних спілок.

на чому друкуємо прибуткові та видаткові касові ордери?
Автор: Serzh ( )
Дата: 29.12.2007 10:51:40

з 01.01.2008 р. бланки прибуткових та видаткових касових ордерів поповнять номенклатуру документів суворого обліку.
Хтось зустрічав останні в продажу?

на чому друкуємо прибуткові та видаткові касові ордери?
Автор: Igor ( )
Дата: 29.12.2007 14:17:52

29/12/2007 в продажу в м.Луцьку вони вже є. В журналі "Контракти" нагадують про їх введення з 01/01/2008 року. Хоча НАКСУ на сайті розмістило інформацію, що (цитую) для введення обов’язкового використання всіма суб’єктами господарювання України бланків суворої звітності необхідно внесення змін до наказу Міністерства статистики України № 51, а до внесення таких змін кредитні спілки будуть працювати з встановленою формою прибуткових та видаткових касових ордерів.

Саме це роз’яснення було надано кандидатом економічних наук, професором національного Центра обліку та аудиту Державної академії статистики, обліку та аудиту, Членом Аудиторської палати, віце-президентом Спілки аудиторів України Олександром Юрійовичом Редько на семінарі для бухгалтерів, який проводився 8 листопада 2007 року спільно з Національним центром обліку та аудиту Державної академії статистики, обліку та аудиту Державного комітету статистики України за темою: “Документування окремих бухгалтерських процедур”. При цьому, було наголошено, що в жодному із нормативних документів Міністерства статистики України, які набувають чинності з 01 січня 2008 року не міститься жодних положень, які стосувалися би бланків прибуткових та видаткових касових ордерів.

на чому друкуємо прибуткові та видаткові касові ордери?
Автор: М.Тищенко ( )
Дата: 02.01.2008 19:03:02

Шановні колеги,
з Новим роком усіх.
Це класно, що ми читаємо різні газети та журнали, але нічого кориснішого за читання первинних документів немає. Ми реєструємо касові операції на підставі Положення НБУ (№ 697), яке містить пряме посилання на наказ № 51 (почилого в Бозі) Мінстату. Ні там, ні там про бланки суворої звітності немає нічого. Натомість пресловута Постанова януківського КМУ встановлює, що (УВАГА!)
КОЛИ ХТОСЬ ЗАХОЧЕ ДРУКУВАТИ БЛАНКИ ДОКУМЕНТІВ СУВОРОЇ ЗВІТНОСТІ (зокрема, з 01.01.08, касових ордерів), ТО ВІН (хтось) МАЄ НА ЦЕ ОТРИМАТИ ЛІЦЕНЗІЮ.
От. А ви що подумали?

на чому друкуємо прибуткові та видаткові касові ордери?
Автор: Serzh ( )
Дата: 16.01.2008 23:02:07

На форумі одного держававного органу працівник виконавчого органу однієї з асоціацій кредитних спілок (можливо хтось підписався) поставив запитання щодо обов'язковості використання всіма суб"єктами господарювання бланків суворої звітності для оформлення касових ордерів. Прогресивний та професійний спосіб реалізації завдань, покладених на Асоціацію :)

Не вдаючись в дискусію щодо "обов'язковості використання" хотілось би знати чи є такі КС, які використовують бланки суворого обліку?

на чому друкуємо прибуткові та видаткові касові ордери?
Автор: tigr ( )
Дата: 17.01.2008 20:31:43

По закону Украины "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности в Украине" предприятие самостоятельно разрабатывает систему и формы внутрихозяйственного (управленческого) учета, отчетности и контроля хозяйственных операций. В соответствии с вышеприведенным Законом, а также Положением о документальном обеспечении записей в бухгалтерском учете, утвержденным приказом Министерства финансов Украины от 24.05.95 г. N 88 и зарегистрированного в Министерстве юстиции в 05.06.95 г. за N 168/704, основанием для бухгалтерского учета хозяйственных операций являются первичные документы, которые фиксируют факты осуществления хозяйственных операций..
Первичные документы, созданные средствами вычислительной техники на машиносчитываемых носителях, применяются в бухгалтерском учете при условии предоставления им юридической силы и доказательности. Документ, изготовленный машинным способом, должен быть записан на материальном носителе (магнитном, бумажном), изготовлен и размечен по требованиям
соответствующего стандарта и закодирован, согласно утвержденной системе кодификации.
Первичные документы (на бумажных и машиносчитываемых носителях информации) для предоставления им юридической силы и доказательности должны иметь следующие обязательные реквизиты: наименование предприятия, учреждения, от имени которых составлен документ, наименование документа (формы), код формы, дата и место составления, содержание хозяйствен- ной операции и ее измерители (в натуральном и стоимостном виде), должность, фамилии и подписи лиц, ответственных за разрешение и осуществление хозяйственной операции и составление первичного документа.
При применении средств вычислительной и другой оргтехники реквизиты могут быть зафикси- рованы в виде кода. В зависимости от характера операций и технологии обработки данных в первичные документы могут быть включены дополнительные реквизиты: идентификационный код предприятия, учреждения из Государственного реестра, номер документа, основание для осуществления операций, данные о документе, удостоверяющем личность-получателя и др.
Физические и юридические лица, участвующие в осуществлении операций, связанных с приемом и выдачей денежных средств, ценных бумаг, товарно-материальных ценностей и других объектов имущества, обеспечиваются предприятием, учреждением,
выполняющим эти операции, копиями первичных документов о такой операции.

Первичные документы составляются на бланках типовых форм, утвержденных Министерством статистики Украины, а также на бланках специализированных форм, утвержденных министерст- вами и ведомствами Украины. Документирование хозяйственных операций может осуществляться с использованием изготовленных самостоятельно бланков, которые должны обязательно содержать реквизиты типовых или специализированных форм.
Дополнительные требования к порядку создания первичных документов о кассовых и банков ских операциях, движении ценных бумаг, товарно-материальных ценностей и других объектов имущества предусматриваются другими нормативными актами.
В случаях, установленных законодательством, а также министерствами и ведомствами Украины, бланки первичных документов могут быть отнесены к бланкам строгой отчетности. Бланки строгой отчетности печатаются по образцам типовых или специализи- рованных форм..
Порядок использования и учета первичных документов строгой отчетности, а также круг хозяйственных операций, оформление которых производится на таких бланках, устанавливается отдельными нормативными актами.

На основании вышеизложенного, в частности Порядок использования и учета первичных документов строгой отчетности, а также круг хозяйственных операций, оформление которых производится на бланках строгой отчетности, устанавливается отдельными нормативными актами, принимая во внимание, что Постановление Кабинета министров Украины № 809 от 06.06. 2007 регулирует порядок изготовления бланков строгой отчетности и нормативный акт, регулирующий обязательное использование ордеров кассовых (приходных и расходных) отсутствует

на чому друкуємо прибуткові та видаткові касові ордери?
Автор: Serzh ( )
Дата: 18.01.2008 10:19:14

хто дав це роз'яснення?

на чому друкуємо прибуткові та видаткові касові ордери?
Автор: tigr ( )
Дата: 18.01.2008 11:12:56

это выводы на основание изучанных законадательных актов

на чому друкуємо прибуткові та видаткові касові ордери?
Автор: cred ( )
Дата: 18.01.2008 16:12:20

Нас взялися захищати по полной программє. Почитайте [pzv.net.ua]|

на чому друкуємо прибуткові та видаткові касові ордери?
Дата: 18.01.2008 16:57:59

Шановний Serzh,
9 листопада на сайті НАКСУ було опубліковано інформацію підготовлену фінансовим департаментом НАКСУ стосовно касових ордерів: [www.ukrcu.kiev.ua]
Оскільки, всупереч здоровому глузду і законодавству, за інформацією фіндепартаменту НАКСУ органи ДПІ на місцях примушують кредитні спілки до придбання відповідних бланків суворої звітності, від Національної асоціації кредитних спілок України 28.12.2007 було направлено офіційний лист (додається до повідомлення) до Державного комітету України з питань розвитку підприємництва (чому саме Держкомпідприємництва - наведено нижче) з приводу обов'язковості використання всіма суб"єктами господарювання бланків суворої звітності для оформлення касових ордерів. Також, оскільки відомо, що запити на форумах державних органів також реєструються і розглядаються в офіційному порядку, Віце-президентом НАКСУ з питань саморегулівності, Директором фінансового департаменту НАКСУ Катериною Калустовою було направлено запит, використовуючи ще один прогресивний та професійний спосіб реалізації завдань, покладених на Асоціацію. Нажаль НАКСУ ще не отримала офіційної відповіді на жоден з запитів.
А взагалі, шановний Serzh, дійсно, до чого це я, почувайте себе як вдома!


Serzh пише:
-------------------------------------------------------
> На форумі одного держававного органу працівник
> виконавчого органу однієї з асоціацій кредитних
> спілок (можливо хтось підписався) поставив
> запитання щодо обов'язковості використання всіма
> суб"єктами господарювання бланків суворої
> звітності для оформлення касових ордерів.
> Прогресивний та професійний спосіб реалізації
> завдань, покладених на Асоціацію :)
>
> Не вдаючись в дискусію щодо "обов'язковості
> використання" хотілось би знати чи є такі КС, які
> використовують бланки суворого обліку?


КАБМІН ПЛАНУЄ З 1 СІЧНЯ 2008 РОКУ ЗРОБИТИ ПРИБУТКОВІ ТА ВИДАТКОВІ КАСОВІ ОРДЕРИ БЛАНКАМИ СУВОРОГО ОБЛІКУ

Постановою від 06.06.2007 р. № 809 “Про доповнення додатка до постанови Кабінету Міністрів України від 19 квітня 1993 р. N 283” Кабмін планує з 1 січня 2008 року зробити прибуткові та видаткові касові ордери бланками суворого обліку. Щоправда є сподівання, що новий уряд, який прийде до влади після дострокових парламентських виборів скасує це нововведення. Тим більше, що мета таких нововведень незрозуміла, адже поцупити гроші з каси можна і без будь-якого бланку.
Нагадаємо, що з 01.03.99 р. за Наказом Держкомстату від 27.07.98 р. №263 вже були спроби прибутковий касовий ордер віднести до бланків суворого обліку (тобто про видаткові ордери тоді не йшлося). Однак дію наказу Держкомстату було зупинено згідно з повідомленням Держпідприємництва від 02.06.99 р., а з січня 2004 року він узагалі втратив чинність.
Касові операції оформляються прибутковими (КО-1 "Прибутковий касовий ордер") та видатковими касовими ордерами (КО-2 "Видатковий касовий ордер"), типові форми і порядок заповнення яких затверджені наказом Міністерства статистики України від 15.02.96 N 51 "Про затвердження типових форм первинного обліку касових операцій", і мають застосовуватися усіма підприємствами. Тому для запровадження суворих касових ордерів слід чекати зміни до цього Наказу.
А якщо зміни відбудуться, то українських бухгалтерів та касирів чекає таке:
1) неможливість їх виготовлення та друкування касових ордерів самостійно, наприклад з бухгалтерських програм. Тепер доведеться перепрограмовувати друк касових ордерів і застосовувати спеціальний бланк, на початку буде багато помилок через непопадання полів для друку з полями бланку.
2) нестача бланків може паралізувати роботу каси, а відповідно – і підприємства, тому слід мати запас таких бланків. А такі бланки згідно з п. 6.3 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затверджене наказом Міністерства фінансів України від 24.05.95 р. № 88, мають зберігатися в сейфах, металевих шафах або спеціальних приміщеннях. При цьому доступ до місць зберігання повинен бути обмеженим, тобто право доступу мають лише матеріально відповідальні особи.
3) ускладнюється процедура придбання бланків. Їх слід купувати у торговців на підставі спеціальної прибутково-видаткової накладної на бланки суворої звітності (ф. № сЗ-1) і довіреності (ф. № М-2) підприємства та паспорта особи, яка здійснює цю операцію. Якщо бланки суворого обліку придбаває приватний підприємець, відпуск здійснюється на підставі пред’явленого ним паспорта і свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності. Якщо за дорученням приватного підприємця бланки суворого обліку придбаває його найманий працівник, відпуск таких бланків здійснюється за довіреністю, виписаною таким підприємцем.;
3) бухгалтерам доведеться вести додатковий облік на позабалансовому рах. 08 «Бланки суворого обліку». Облік вибуття «суворих» бланків торговельне підприємство цими бланками може вести як за вартістю придбання (собівартістю), так і за продажними цінами згідно з установленою на підприємстві обліковою політикою. Покупці бланків ведуть вартість за собівартістю. Збільшення залишку цього рахунка відбувається при надходженні (прийнятті на облік) бланків суворого обліку, а зменшення — після використання або списання як непридатних чи таких, яких немає в наявності (використані). Звичайний облік (балансовий) ведеться на субрах. 209 «Інші матеріали» за вартістю придбання;
4) у разі розкрадання, нестачі, знищення (псування) бланків суворого обліку розмір збитків треба обчислювати із застосуванням коефіцієнта 50 до вартості придбання (виготовлення) бланків суворого обліку згідно з Постановою КМУ від 22.01.96 р. №116;
5) вартість придбаних бланків суворого обліку включається до складу валових витрат на підставі пп. 5.2.1 Закону про податок на прибуток і надалі бере участь у перерахунку за п. 5.9 цього ж Закону. Сума ПДВ, що припадає на вартість придбаних бланків, відображається в складі податкового кредиту на загальних підставах.
Віталій МОСЕЙЧУК
КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 6 червня 2007 р. N 809
Київ

Про доповнення додатка до постанови
Кабінету Міністрів України
від 19 квітня 1993 р. N 283

Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Доповнити абзац п’ятий розділу II додатка до постанови Кабінету Міністрів України від 19 квітня 1993 р. N 283 “Про встановлення порядку виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку" — із змінами, внесеними розпорядженням Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 р. N 936 та постановами Кабінету Міністрів України від 17 червня 2004 р. N 786 (Офіційний вісник України, 2004 р., N 24, ст. 1599) і від 15 жовтня 2004 р. N 1376 (Офіційний вісник України, 2004 р., N 42, ст. 2765), після слова “ліцензії” словами “; ордери касові (прибуткові та видаткові)”.
2. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2008 року.
Прем’єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ
Iнд. 3
Постійна адреса статті в Інтернеті: [www.marazm.org.ua]

Приєднані матеріали: 071228_dkrp_blanks.pdf (146kB)  
на чому друкуємо прибуткові та видаткові касові ордери?
Автор: Serzh ( )
Дата: 18.01.2008 22:37:07


"А взагалі, шановний Serzh, дійсно, до чого це я, почувайте себе як вдома!"

Да Вы обиделись!
Вибачайте, нікого персонально ображати не мав наміру;
саме тому і хотів почитати Статут.



Вибачайте, лише зареєстровані учасники можуть залишати повідомлення.

Вам треба УВIЙТИ НА ФОРУМ >>> або ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ >>>
This forum powered by Phorum.