forum.naksu.org
 
 

Увага! На форумi введено правила поведiнки >>>

Розглядаються будь-які організаційні моменти пов'язані з діяльністю кредитних спілок.

Щодо запланованого на 09.09.09 пікетування КМУ та НБУ
Дата: 03.09.2009 20:01:36

Передивляючись електронну пошту я наптрапив на запрошення на пікетування КМУ та НБУ, яке має відбутися 09.09.09. Запрошення надіслано від імені ВАКС ВтаПСВ з посиланням на співучасть НАКСУ та ВГО «УФ-КА». І все то було б добре, і думати я почав як їхати до Києва, аж поки я не прочитав «Основні тези пікетування». А прочитавши, тепер я думаю: «А чи не поїхати мені до Києва на ті барикади, але задля участі на ішному боці».

Кілька тез і мої думки щодо того:

«Ситуація в кредитних спілках за останні пів-року стала критичною. Темпи падіння активів (тобто інтенсивність виплат грошей вкладникам за результатами півріччя сягнули 30%. Тобто із такими темпами через 3 роки кредитних спілок в Україні не буде, при цьому виникне соціальна напруга, оскільки велика кількість членів кредитних спілок втратить свої заощадження».

По-перше запевняю, що не у всіх кредитних спілках ситуація стала критичною, а у деяких навіть навпаки... А ще, Ви бачите відсутність логіки у цій тезі? За логікою першої частини цієї тези за три роки будуть повернуті всі вклади, а отже всі вкладники отримають свої гроші і втрат заощаджень не відбудеться. Звідки ж візьметься соціальна напруга, і чому велика кількість членів всеж таки втратить свої заощадження?

«Кредитні спілки здійснюють кредитування найбідніших верств населення, стимулюючи споживання, а також суб’єктів малого та середнього бізнесу, які у розвинутих економіках забезпечують більшу частину виробництва ВВП – необхідних суспільству товарів, робіт та послуг».

Про які кредитні спілки тут ідеться про українські, чи про ті – з розвинутих економік? Що кредитування стимулює споживання найбіднішими верствами населення? Нічого дурнішого я ніколи не чув. Може таке кредитування забезпечує виживання найбідніших верств населення, але зазвичай втягуючи їх у ще більшу скруту? Якщо найбідніших у країні так багато, що їх кредитування здатно вплинути на загальний рівень споживання, то чи можна ту країну вважати розвинутою економікою?

«Замість створення та впровадження механізмів сприяння розвитку взаємо кредитування, держава у скрутний час ставить на порядок денний питання оподаткування кредитних спілок податком на прибуток та доходів громадян – членів кредитних спілок індивідуальним прибутковим податком».

А чогож ви чекали? Ви під прапором кредитної кооперації розгорнули свої приватні заощадувально-кредитні глобальні мережі, а отже і ви, і ми, за вашою милістю, маємо закономірний результат у намірах уряду щодо оподаткування.

«Така політика призведе до остаточної втрати кредитними спілками кредиту довіри населення та відповідно подальшого відтоку заощаджень у тінь».

Довіра населення тут нідочого. Якщо населення вже втратило довіру до ваших приватних фінансових інституцій прихованих за вивіскою «кредитна спілка», то це вже відбулося, і зовсім не у зв`язку з намірами уряду щодо оподаткування. І заощадження здебільшого підуть не у тінь, а до банків. А от кредитним спілкам, як вашим так і нашим, будуть кранти, але з зовсім різних причин: ви кините цю справу, як підприємницьку діяльність, що стане недостатньо доходною чи навіть збитковою, а наші кредитні спілки вмруть під навантаженням.

«Очевидно слід визнати той факт, що в цілому населення України більш патріотично налаштовано, ніж олігархічні групи, що контролюють комерційні банки та бізнес-групи пов’язані із ними».

Та невже? Ви впевнені? До чого населення патріотично налаштовно, до всього цього безладу? Це олігархічні групи, які контролюють все і тримамють владу є патріотами, бо їх патріотизм з того проростає.

«У банків є можливість на кошти, отримані у якості рефінансування, миттєво починати скуповувати іноземну валюту, тим самим негативно впливаючи на курс гривні.»

І ви теж хочете взяти у тому участь?

"Велика кількість банків належать, або в значній мірі контролюються іноземними структурами, тому в умовах політичної та економічної нестабільності спрямовують кошти за межі України, обезкровлюючи національну економіку".

Не «спрямовують», а повертають. А чогож ви чекали?

«Знецінення гривні стало основним фактором, що спричинив кризу ліквідності у кредитних спілках та спровокувало стрімкий відтік заощаджень».

Це так.

«Тому позиція Національного Банку України, що проблеми кредитних спілок та їх членів не є компетенцією Національного Банку не витримує ніякої критики. Нацбанк у співпраці із Урядом ПОВИНЕН вирішити питання фінансування створення адекватної системи підтримки ліквідності кредитних спілок України».

Ніхто вам нічого не ПОВИНЕН. Це навпаки ви винні. Ви свідомо йшли у халепу і втягнули у ту халепу багато багато людей, які вам довірили свої заощадження.

«Кредитні спілки, створені на класичних кооперативних засадах, мають велику інституційну стійкість, здатність будувати компроміси із вкладниками – їх членами та дотримуватись принципу соціальної справедливості».

Алеж це не про ваші, а про наші кредитні спілки. То чого ви наше вбрання вдягаєте на себе? Щоб знову бути схожими на нас?

«На імідж кредитних спілок негативно впливає присутність на ринку комерційних утворень, що не мають достатньої прозорості та дискредитують кредитно-кооперативний рух.»

А це вже ви про себе, але зовсім дивною і несподіваною є вимога, яка висувається:

«Вимагаємо від урядових структур сформулювати, розкрити та впровадити принцип рівноправності членства».

А він що не сформулюваний, не розкритий, не впроваджений? Тож нарешті прочитайте ЗУ «Про кредитні спілки». Якби ви його прочитали раніше і виконували, то не булоб всього того, що з вами і вашими вкладниками відбувається, і цих тез, і закликів до пікетування теж.

«Тому використання Національним Банком коштів стабілізаційних позик Міжнародного Валютного Фонду виключно на підтримку банківського сектору є дискримінаційним та таким, що створює для банків конкурентні переваги у боротьбі за довіру потенційних вкладників та широких верств населення».

А когож, як не банки має підтримувати НБУ? Дивно булоб, якби НБУ став би безпосередньо підтримувати, наприклад, хімічну промисловість, чи річковий флот, чи тіж таки кредитні спілки. Така підтримка не у компітенціїї НБУ. На мою думку, використання позик МВФ в умовах фінансової кризи саме на підтримку банківського сектору, особливо через націоналізацію банків і їх обєднання, є виключно правільною державною політикою, що має на меті перш за все порятунок держави. У стратигічному плані може це і добре для народу, але збереження держави відбувається за рахунок зубожіння народу. Про яку конкуренцію у боротьбі за вкладників ви пишите? Це ваші кредитні псевдоспілки живуть у одному з банками підприємницькому конкурентному середовищі, але наші справжні жодної конкуренціїї з боку банків не відчувають, бо ми з банками знаходимось у різних площинах, бо у нас «свій до свого по своє».

«Ми підтримуємо урядові ініціативи, спрямовані на створення системи підтримки ліквідності кредитних спілок та заявляємо, що кредитні спілки можуть виступати покупцями та розповсюджувачами державних боргових зобов’язань із поміркованою доходністю при умові, що такі цінні папери будуть мати ліквідність протягом не більше 90 календарних днів».

Ви нічого не плутаєте? Ви читали у ЗУ «Про кредитні спілки», які види діяльності мають право здійснювати кредитні спілки? То чогож ви претесь у торговці цінними паперами?

«Неефективна діяльність судової та виконавчої систем держави не дозволяє адекватно захистити кредитний портфель. Вимагаємо спрощення процедур та водночас підвищення ефективності діяльності державних органів по примусовому стягненню коштів та заставного майна з недобросовісних позичальників. Пропонуємо заборонити діяльність так званих «анти колекторських компаній» як таку, що порушує право приватної власності та асоціальну.

Це якого такого спрощення ви вимагаєте, дозволу на свавілля та грабунок? А антиколекторські компанії, як і колекторські зазвичай працюють у правовому полі, і зазвичай як юридичні компанії. Дійте і ви у правовому полі, і ніякі антиколектори не зможуть вам зашкодити.

«В останні пів-року на рефінансування банківської системи витрачено більше 110 млрд. гривень, але стримати інфляцію та падіння фінансових ринків не вдалось. Допомога кредитним спілкам набагато швидше дасть позитивний економічний та соціальний ефект, оскільки кредитні спілки представляють інтереси більше ніж 2,5 млн. громадян».

Не бачу логіки. Бачу пусту не чим не обгрунтовану обіцянку про швидкий ефект, але боюся що замість ефекту буде ще більший аффект.

«...оскільки із плином часу ситуація лише погіршується, напруження у суспільстві та навантаження на фінансовий ринок лише зростають».

Що боєтесь, що вкладники бити почнуть та грабувати, забираючи своє? Правільно зроблять, давно пора. Це їм вашим вкладникам треба значно аж до самосуду спростити процедури щодо ефективності по примусовому стягненню коштів, що ви їм заборгували.

Так от, всю цю заплановану на 09.09.09 акцію щодо пікетування КМУ і НБУ вважаю вкрай шкідливою приватною (або невеликої купки людей) авантюрою. Нема грошей розрахуватися з вкладниками? Шановні керівники так званих кредитних спілок, розпродайте все своє майно та роздайте гроші людям, - це буде справедливо. Бо це ви винні у їхній біді, ви довели їх до такого стану «напруження у суспільстві та навантаження на фінансовий ринок», а не треба намагатися рятуватися за народний кошт. Чи розтринькали гроші вкладників, а тепер під самостворену проблему є бажання отримати та розтринькати ще і державні кошти?
Не претендую на абсолютну істинність, але така моя думка.



Редаґовано 7 раз(и). Останні правки 03.09.2009 20:35.

Щодо запланованого на 09.09.09 пікетування КМУ та НБУ
Автор: Serzh ( )
Дата: 04.09.2009 09:56:14

Цілком згідний - також було смішно читати той маніфест.

Щодо запланованого на 09.09.09 пікетування КМУ та НБУ
Автор: М.Тищенко ( )
Дата: 04.09.2009 11:57:52

В.Малюку - по пунктах
1.Пояснення цього "парадоксу" просте - активи, очевидно, зменшуються не через повернення зобов'язань, а через їх розкрадання. Отак і виходить, що і вовки (чи то шакали) ситі, і борги цілі...
2. Кредитні спілки таки стимулюють споживання, така теорія і ідеологія їхньої діяльності. Щоправда, на практиці (нашій, українській)масштаби цього явища можна оцінити на рівні щонайбільше 0.1% ВВП. Такий же масштаб стимулювання бізнесу.

Солідаризуючися з Вашими коментарями, хочу все ж поставити проблему на розгляд: а чи не слід щось із цим шумом робити?
Можна, звісно, уповати на те, що "барикаду" висотою в 0.1% з "того боку" за бур'яном не помітять, та й по всьому.
Але не виключений найгірший варіант: кільком (їх, як відомо, є від 5 до 15) так званим "кредитним спілкам", де вже розкрадено по 100 - 500 млн. грн., кинуть (за відкати, аякже) кісточку, яку переважно знову тихо розкрадуть, але шуму буде, як на цілого бика.
А за це ВСІМ нам впаяють і податки, і звітність, і моніторинг, і кваліфікаційні вимоги, і чого ви там ще не хотіли...

Треба чітко заявити: від держави нам треба лише одного - дотримання і виконання законності. Більше - Н І Ч О Г О.

Щодо запланованого на 09.09.09 пікетування КМУ та НБУ
Дата: 08.09.2009 14:39:48

Добрий день, колеги.

Дозвольте приєднатись до Вашої дискусії.

Згідний з Вами, що запропонована акція може стати "лакмусовим папірцем" для виявлення переобтяжених "токсичними" активами КС.

На мою думку, важливо зрозуміти роль організаторів :"Запрошення надіслано від імені ВАКС ВтаПСВ з посиланням на співучасть НАКСУ та ВГО «УФ-КА»" з одного боку та "КМУ та НБУ" - з іншого.

"Позаблокові" КС та "блокових міноритаріїв" ніхто не запитує, бо ціна питання - 100%-вий шанс конвертувати "адмінресурс" у різного роду дивіденди всіма активістами процесу по обидва боки "барикад" (майже незалежно від результатів акції).

Роль "мовчазної" спілки (масовки в шоу навіть без появи на сцені - вони ж бо діють від спілчаного руху) і потенційного суб"єкта, якому "впаяють і податки, і звітність, і моніторинг, і кваліфікаційні вимоги, і чого ви там ще не хотіли... "- нам також не подобається.

Але чи є альтернативний застосовуваному спосіб впливати на суспільну та владну думку?



Вибачайте, лише зареєстровані учасники можуть залишати повідомлення.

Вам треба УВIЙТИ НА ФОРУМ >>> або ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ >>>
This forum powered by Phorum.