forum.naksu.org
 
 

Увага! На форумi введено правила поведiнки >>>

Розділ форуму присвячено питанням законодавства.

стор.:  12Наступна
Поточна сторінка:1 з 2
реєстрація для вкладника
Автор: JekaMarch ( )
Дата: 02.10.2012 13:03:59

Доброго дня!
Підскажіть будь ласка, чи важливе значення має наявність реєстрації місця проживання(перебування) для вкладника на депозитний рахунок? Звернулась особа, яка виявила бажання оформити депозит у нашій спілці, але особа не має реєстрації. Особисто я в цьому не бачу ніякої проблеми, ніде в законі не знайшов таких заборон. Але дехто зтверджує, що жоден банк не прийме депозит від особи без реєстрації. Так це дійсно обмежує деякі права, такі особи не можуть нормально займатися бізнесом, тому що підприємницькі справи і стосунки з податковою треба влаштовувати за місцем штампу у паспорті. Вони не можуть зареєструвати свій автомобіль, отримувати соціальні послуги, ба навіть проголосувати на виборах там, де вони живуть і т.. Але саме з депозитом, я не бачу ніяких перешкод.
Якщо я помиляюсь підскажіть мені будь ласка, чи все таки є така заборона, або якісь небажані наслідки можуть виникнути з цього приводу?
Дякую

реєстрація для вкладника
Автор: Микола Т. ( )
Дата: 02.10.2012 13:20:40

Якщо маєте ліцензію, то на депозит може вкласти будь-який член спілки. Членом спілки може бути будь-хто, хто відповідає ознаці членства (див. статут вашої спілки). Скоріше за все, ознака членства у вас - ПРОЖИВАННЯ на відповідній території. Не бачу нічого складного в тому, щоб довести, що певна особа проживає у вашому селі (місті, області). Нп., він пише про це у заяві на вступ.
Кредитна спілка одним із основних призначень має: робити людину більш вільною. Розумієте?

реєстрація для вкладника
Автор: St_Pepper ( )
Дата: 02.10.2012 13:23:35

по перше, перегляньте ваш статут та положення про фінансове управління , чи є там вимога до місця реєстрації члена (у деяких спілках ознака членства - місце реєєстрації в певній територіальній одиниці).
по друге, є вимоги первинного фінансового моніторингу, згідно яких ви зобов'язані провести ідентифікацію клієнта (і міце проживання також).
щодо небажаних наслідків: передивіться штрафи за невиконання закону „Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом”

реєстрація для вкладника
Автор: Микола Т. ( )
Дата: 02.10.2012 13:29:38

Не забувайте також, що відсутність штампа в паспорті не заважає ідентифікації.

реєстрація для вкладника
Автор: JekaMarch ( )
Дата: 02.10.2012 13:40:27

Ознака членства в нашій спілці - членство в громадській організації.
Тобто відсутність реєстрації, не заважає ідентифікації, і вистачить відомостей зі слів клієнта у письмовій формі (заява) про місце його фактичного проживання?

реєстрація для вкладника
Автор: St_Pepper ( )
Дата: 02.10.2012 13:42:55

тоді можна оформити кредит чи депозит по військовому квитку або посвідці по тимчасовій реєстрації. але чи багато таких?

реєстрація для вкладника
Автор: JekaMarch ( )
Дата: 02.10.2012 13:53:10

В особи не має військового квитка та тимчасової реєстрації, нещодавно знявся з реєстрації, та ще ніде не зареєструвався.
Дякую

реєстрація для вкладника
Автор: St_Pepper ( )
Дата: 02.10.2012 14:04:25

для JekaMarch:
не грайтеся з законом!: ст9 п.1 „Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом” :

"Суб'єкт первинного фінансового моніторингу відповідно до законодавства зобов'язаний на підставі поданих офіційних документів або засвідчених в установленому порядку їх копій здійснювати ідентифікацію клієнтів, які проводять фінансові операції...."
-----------
фраза: "на підставі поданих офіційних документів або ..засвідчених.. копій" - вам ніщо не нагадує? ідентифікацію клієнта потрібно проводити лише за офіційними документами або копіями, а не на підставі його слів чи письмової заяви!

реєстрація для вкладника
Автор: JekaMarch ( )
Дата: 02.10.2012 14:12:26

Зрозуміло. Ну немає в людини реєстрації у паспорті. То що не приймати від нього вклад? Чи попросити надати якісь додаткові офіційні документи, та які саме. Я, наприклад, навіть не уявляю.

реєстрація для вкладника
Автор: St_Pepper ( )
Дата: 02.10.2012 14:22:34

а чи не може ця людина оформити депозит на близького родича (з реєстрацією)? а потім родич зробить довіреність на вклад вашій людині?

стор.:  12Наступна
Поточна сторінка:1 з 2


Вибачайте, лише зареєстровані учасники можуть залишати повідомлення.

Вам треба УВIЙТИ НА ФОРУМ >>> або ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ >>>
This forum powered by Phorum.