forum.naksu.org
 
 

Увага! На форумi введено правила поведiнки >>>

Розділ форуму присвячено питанням законодавства.

стор.:  123Наступна
Поточна сторінка:1 з 3
Оприлюднення фінансової звітності
Автор: кредитор ( )
Дата: 31.01.2012 19:16:52

Відповідно до пункту четвертого статті 14 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» фінансові установи зобов’язані не пізніше 30 квітня наступного за звітним року оприлюднювати річну фінансову звітність та консолідовану звітність шляхом публікації в періодичних виданнях.
___________________________________________________________________________

Нас деякі ділки закидають спамом з пропозиціями оприлюднити фінансову звітність в їх брошурах. Загинають за цю, непотрібну нікому, інформацію аж 600-800 грн.

Таке питання до колег: Інтернет-видання це теж періодичне видання ? То чому б не розмістити цю звітність на своєму сайті, в соціальній мережі (Фейсбук, Майлру і под.), сайті фінансових новин і оприлюднити там ?

Типу так [www.ideabank.com.ua]Редаґовано 2 раз(и). Останні правки 31.01.2012 21:30.

Оприлюднення фінансової звітності
Автор: Микола Т. ( )
Дата: 01.02.2012 12:34:47

В законі так:
"шляхом розміщення на власній веб-сторінці з опублікуванням у періодичних або неперіодичних виданнях."
Тому питання трохи інше:"Інтернет-видання це теж видання ?"

Оприлюднення фінансової звітності
Автор: Катерина ( )
Дата: 01.02.2012 13:00:04

Видання

твір (документ), який пройшов редакційно-видавниче опрацювання, виготовлений друкуванням, тисненням або іншим способом, містить інформацію, призначену для поширення, і відповідає вимогам державних стандартів, інших нормативно-правових актів щодо видавничого оформлення, поліграфічного і технічного виконання.

(ВР України, Закон "Про видавничу справу" від 05.06.1997 N 318/97-ВР)

Оприлюднення фінансової звітності
Автор: Микола Т. ( )
Дата: 01.02.2012 14:11:35

Враховуючи оце
[iub.at.ua]
а також неодноразове визнання інтернет-публікацій у судовому порядку фактично виданнями, мабуть інтернетом і слід обмежитися.
Заразом вирішиться і така ідіотська колізія: спілки зобов'язали розміщати звітність на своїй веб-сторінці, але забули зобов'язати їх МАТИ таку сторінку, поруч із телефоном, комп'ютером та сейфом.Редаґовано 1 раз(и). Останні правки 01.02.2012 14:15.

Оприлюднення фінансової звітності
Автор: кредитор ( )
Дата: 01.02.2012 17:07:18

..... "або іншим способом"..... Це, вважаю, для нас достатньо, щоб публікувати в інтернеті.


Оприлюднення фінансової звітності
Дата: 01.02.2012 22:58:44

Неперіодничне видання – це видання, яке виходить одноразово, продовження якого не передбачене. Перш за все це листівки, брошури та книги. Також до неперіодичних видань належать і книжкові видання у двох чи багатьох томах, або в двох чи кількох частинах. Джерело: [uk.wikipedia.org]

Аналізуючи ч.4 ст.14 ЗУ "Про бухоблік..." я прихожу до таких висновків:

1. фінансова звітність разом з аудиторським висновком має бути обов`язково розміщена на власній веб-сторінці фінустанови.

Мій коментар: Закон не вимагає того, щоб звітність та висновок були розміщені на офіційному сайті фінустанови, а лише на веб-сторінці. Тобто, це може бути окрема веб-сторінка. На якому сервері має бути розміщена та сторінка, у якому кодуванні, чи повинен бути до неї вільний доступ та і ще багато про що закон умовчує. Тож ми маємо право створити сторінку таку, там і так, як забажаємо. :))

2. крім того фінансова звітність разом з аудиторським висновком має бути обов`язково опублікована у періодичних АБО неперіодичних виданнях.

Мій коментар: Не буду торкатись пердичних (та і навіщо витрачати кошти?), а непердичним виданням може бути будь-який клаптик паперу. Закон не визначає ні кількості екземплярів видання, а ні те, чи мають ті видання комусь надаватися для ознайомлення, чи вивішуватись чи ні тощо. Тож цілком достатньо буде одного екземпляру кожного видання, яке можна взагалі нікому не показувати. Звертаю увагу на те, що закон про видання каже у множинному числі, а отже виданнів має бути кілька, ну хоча б два різних. Тобто, два по одному клаптику паперу, тобто екземляру, кожного, сховати і чекати, поки про них спитають перевіряючі ... :))

3. фінансова звітність разом з аудиторським висновком має бути розміщена та опублікована не пізніше ніж до 30 квітня.

Мій коментар: Останній день, коли ще не пізно, це 29 квітня. Але, наприклад, веб-сторінку з фінзвітнітністю та аудиторським висновком після 29 квітня можна знищити. Закон не вимагає її мати після 29 квітня, а лише вмістити фінзвітнітність та аудиторський висновок до 30 квітня. Тобто, якщо така веб-сторінка раптом виникне невідомо де, невідомо як, у невідомо якому кодуванні та мигне 29 квітня у 23 години 59 хвилин 59 секунд, а у 00 годин 00 хвилин 00 секунд 30 квітня вже зникне назавжди, вимога закону буде виконана належним чином. :))

Остаточний висновок щодо веб-сторінки: Робити веб-сторінку з фінзвітністю та аудитвисновком нема ніякої потреби, бо ні до 30 квітня, ні з 30 квітня ніхто не може покарати за відсутність такої веб-сторінки. До 30 квітня можна посилатися на те, що ще нема такої, але обов`язково буде, і на те ще є час, а з 30 квітня - що була, ось вам хрест на пузі - була, але вже знищена, бо закон вимагає вмістити її не пізніше ніж до 30 квітня, але не зобов`язує мати її після 30 квітня. :))

Не гайте часу на виконання недолугих забаганок, а краще використайте його на розвиток. Пам`ятайте, що метою діяльності кредитної спілки є задоволення потреб її членів, а не всяка та дурня, що її вигадує чиновник... Це, наприклад, я з легкістю малюю та вміщую веб-сторінки. На створення такої веб-сторінки та її вміщення, за наявності, звісно, готового хочаб друкованого тексту звітності та висовку, мені знадобиться кілька хвилин. Але це я такий ... А для більшості це непосильне завдання, яке може виконати лише найнятий спеціаліст чи фірма та ще і за чималі гроші ...Редаґовано 18 раз(и). Останні правки 14.02.2012 17:40.

Оприлюднення фінансової звітності
Дата: 10.02.2012 11:42:46

З тих звернень, що надходять до мене, відокремлюю питання, яке ставлять найчастіше:
"Як має бути подана на веб-сторінці фінансова звітність разом з аудиторським висновком?"
Моя відповідь: Закон містить з цього питання лише таку фразу: "шляхом розміщення на власній веб-сторінці".
А отже, Закон не вимагає того, щоб звітність і висновок при зверненні користувача до сторінки виводились у розгорнутому вигляді, тобто у такому вигляді, коли користвуач може читати безпосередньо з веб-сторінки, яку виведено на екран монітора. Розмістити можна і іншим чином. Наприклад, на веб-сторінці може міститися екранний клавіш, малюнок або строкова ссилка тощо при активуванні якої (натисненні на яку) буде здійснюватись завантаження користувачу файлу(-ів), що містить звітність і аудиторський висновок.Редаґовано 1 раз(и). Останні правки 10.02.2012 11:44.

Оприлюднення фінансової звітності
Автор: RETIOP ( )
Дата: 14.02.2012 12:27:42

Відповідно до ст. 14 Закону України "Про кредитні спілки"
До виключної компетенції загальних зборів членів кредитної спілки належить:
затвердження річних результатів діяльності кредитної спілки, звітів спостережної ради, правління та кредитного комітету і висновків ревізійної комісії. Річний звіт про результати діяльності кредитної спілки затверджується загальними зборами лише за наявності висновку ревізійної комісії; нів кредитної спілки можуть приймати рішення з будь-яких питань діяльності кредитної спілки.

Відповідно до пункту четвертого статті 14 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» фінансові установи зобов’язані не пізніше 30 квітня наступного за звітним року оприлюднювати річну фінансову звітність та консолідовану звітність шляхом публікації в періодичних виданнях.

Звідси питання:
1. Чи можна ототожнювати поняття Річний звіт про результати діяльності кредитної спілки та Річну фінансову звітність та консолідовану звітність.
2. Якщо так то чи можна оприлюднювати Річну фінансову звітність та консолідовану звітність без процедури затвердження Загальними зборами.

Оприлюднення фінансової звітності
Дата: 14.02.2012 17:27:13

Моя думка: Річний звіт про результати діяльності кредитної спілки та Річна фінансова та консолідована звітність не одне і те саме. Річний звіт про результати діяльності кредитної спілки це звіт виконавчого органу управління, яким є правління, перед власниками господарюючого суб`єкта, якими є члени кредитної спілки. Той звіт може складатися з будь-яких показників. Склад тих показників може бути визначений правлінням, може бути визначений спостережною радою, може бути визначений загальними зборами. Тобто, склад та обсяг того, що являє собою річний звіт про результати діяльності кредитної спілки не визначається законодавством, а визначається органами управління кредитної спілки. Склад та обсяг річної фінансової та консолідованої звітності визначається законодавством. Ось, наприклад: [zakon2.rada.gov.ua]
Відповідно, друге питання не розглядається ...

Оприлюднення фінансової звітності
Автор: RETIOP ( )
Дата: 14.02.2012 18:37:57

З першим питанням зрозуміло йдемо далі
Стаття 22. Облік і звітність кредитної спілки
Достовірність і повнота річної звітності кредитної спілки повинна бути підтверджена незалежним аудитором (аудиторською фірмою), визначеним загальними зборами кредитної спілки. Аудиторський висновок подається Уповноваженому органу та представляється загальним зборам кредитної спілки.
2. Результати фінансової діяльності кредитної спілки визначаються на підставі річної звітності, включаючи баланс та звіт про доходи і витрати. Звітність про фінансово-господарську діяльність за рік підлягає затвердженню загальними зборами членів кредитної спілки.

Звідси питання:
1. Чи можна ототожнювати поняття Звітність про фінансово-господарську діяльність за рік та Річну фінансову звітність та консолідовану звітність.
2. Якщо так то чи можна оприлюднювати Річну фінансову звітність та консолідовану звітність без процедури затвердження Загальними зборами.

стор.:  123Наступна
Поточна сторінка:1 з 3


Вибачайте, лише зареєстровані учасники можуть залишати повідомлення.

Вам треба УВIЙТИ НА ФОРУМ >>> або ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ >>>
This forum powered by Phorum.