forum.naksu.org
 
 

Увага! На форумi введено правила поведiнки >>>

Питання, що не увійшли до інших тем, однак пов'язані з діяльністю кредитних спілок.

стор.:  Попередня12
Поточна сторінка:2 з 2
Електронні петиції
Дата: 10.09.2015 19:36:21

Накидав проект петиції. Багатенько виходить. Ще сам не перечитував, бо немає часу. Чекаю поправки, у тому числі граматичних помилок. Читайте:

Суть звернення:
Про незастосування реєстраторів розрахункових операцій у діяльності кредитних спілок

Текст петиції:
У результаті змін у Законі України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” , що набрали чинності з 1 січня 2015 р. кредитні спілки набули зобов`язання застосовувати у своїй діяльності реєстратори розрахункових операцій (далі РРО). При цьому, обов`язок застосування РРО виник вперше майже як за 25 років діяльності кредитних спілок в Україні. Увесь цей час кредитні спілки здійснювали розрахунки у касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку.
Згідно Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг“ застосування РРО має на меті задоволення виключно фіскальних потреб. Між тим, в силу ст.21 Закону України “Про кредитні спілки” перелік видів діяльності, які можуть здійснювати кредитні спілки, дуже обмежений, в наслідок чого фактично єдиним видом доходів кредитних спілок є проценти від наданих кредитів. Інших доходів, які б виникали у кредитних спілок, і при цьому проходили через касові розрахункові операції, у кредитних спілок не існує. А отже, РРО можуть застосовуватись, і мають застосовуватись кредитними спілками виключно для фіксування сплати процентів за кредитами.
Усі інші операції, як то членські внески, приймання та повернення пайових внесків, приймання та повернення депозитних внесків та сплата процентів за ними, надання кредитів та їх повернення тощо, якщо таке здійснюється у готівковій формі, як і раніше має здійснюватися у кредитних спілках з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій. А отже, є, наприклад, абсурдною ситуація, коли, приймаючи оплату за кредитом від позичальника, кредитна спілка повинна проценти проводити через РРО і тут же на суму повернутого кредиту окремо складати прибутковий касовий ордер та його квитанцію. Крім того, розрахунковий документ РРО, тобто касовий чек, за чинними нормативними актами, не передбачає фіксування інформації про платника, що у свою чергу не дозволяє ідентифікувати особу, яка здійснила платіж. У той же час, прибуткові і видаткові касові ордери за діючими формами відображають ім`я контрагента кредитної спілки — платника чи отримувача грошей. Так само, застосовувати РРО у нефіскальному режимі при наданні кредиту кредитні спілки не можуть тому, що касові чеки РРО не тільки не відображають ім`я контрагента, але і не фіксують належним чином таку операцію, що унеможливить стягнення заборгованості у судовому порядку. На відмінність видатковий касовий ордер передбачає внесення отримувачем грошей власноруч запису про суму і підпису, а також даних про документ, що дозволяє відібрати зразок почерку для проведення судової почеркознавчої експертизи, у разі заперечення отримання грошей.
Застосування РРО має ціллю контроль з боку фіскальних органів за доходами господарюючих суб`єктів з метою запобігання ухилення від оподаткування. Між тим, зважаючи на характер діяльності кредитних спілок, приховування доходів кредитною спілкою шляхом приховування надходжень у вигляді процентів є неможливим тому, що таке приховування відразу спотворить облік нарахованих і сплачених процентів, а також унеможливить стягнення заборгованості у судовому порядку.
Крім того, дозволю собі нагадати, за яких підстав українські банки були звільнені від застосування РРО: “застосування банками реєстраторів розрахункових операцій (РРО) є невиправданими та спричинить додаткове навантаження на кредитно-фінансові установи”, “імплементація вказаних вимог призведе до значних фінансових витрат для банківської системи, яка на поточний момент перебуває в умовах важкої фінансової кризи. Крім того, є технічні моменти проведення таких операцій, які буде складно провести через РРО”. А у кредитних спілок хіба щось інакще, чи може краще? Мало того, що кредитні спілки є відносно набагато біднішими, ніж банки, так вони внаслідок девальвації гривні у 2014 році стали бідніше ще майже у 3 рази. Кредитні спілки працюють виключно у національній валюті, не мають доступу до валютних ринків, обмежені веденням одного єдиного виду господарської діяльності - надання кредитів своїм членам, а тому на відміну від банків позбавлені будь-яких засобів та механізмів рятуватися від девальвації гривні. Тож, кредитні спілки опинилися у ще гіршому фінансовому стані внаслідок фінансової кризи. Якщо запроваджененя використання РРО для банківської системи, призведе до значних фінансових витрат, то для багатьох кредитних спілок РРО це взагалі непідйомний тягар. А про деякі проблемні технічні моменти, які не те що складно, а взагалі неможливо усунути у кредитних спілок з використанням РРО, я згадав вище. І ця проблема тотожна проблемам банків.
А отже, як і у банківському секторі фінансових ринків, так само і у небанківському секторі фінансових ринків, принаймні у кредитних спілок, запровадження використання РРО є невиправданим, недоцільним та спричинить додаткове, підчас непосильне навантаження.
На підставі вищевикладеного, прошу здійснити необхідні заходи для внесення змін до Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, додавши до статті 9 цього закону норму про незастосування РРО та розрахункових книжок кредитними спілками.



Редаґовано 12 раз(и). Останні правки 11.09.2015 20:43.

Електронні петиції
Автор: Igor Ivana ( )
Дата: 11.09.2015 12:13:51

Пане Вячеслав, зайвий раз доказуєте, що Ви розумний чоловік. З Форуму НАКСУ, заочно, знаю Вас давно. Переконаний, що до таких людей, як Ви, як би прислуховувалися хоча б на відсотків 20, то життя (не вижиття) кредитних спілок (не небанківських фінансових установ) було б інше. Одним словом, знімаю капелюха.
Стосовно, тексту проекту петиції, він правильний, змістовний, переконливий, як на мене.
Одне єдине, потрібно просити більше, щоб залишилося більше. Зняття неприбутковості - велика проблема також. Питання саморегулівності - тільки на папері.
На мою думку, ці питання вартувало б також включити в текст петиції.
З повагою, Ігор

Електронні петиції
Дата: 11.09.2015 12:51:41

Дякую Ігоре за добре слово. Питання неприбутковості піде окремою петицією. Ви ж бачите скільки тексту виходить на простеньке обґрунтування. Я можу додати ще разів у п`ять більше тексту обгрунтувань, але ... Я, насправді, не знаю, чи цей текст увесь прийме президентський сайт? Підняття питання саморегулювання також вважаю важливим, але зараз менш актуальним ніж РРО і неприбутковість, бо якщо залишаться РРО і прибутковість, то вони вб`ють кредитні спілки, і тоді те саморегулювання не буде нікому потрібне.



Редаґовано 1 раз(и). Останні правки 11.09.2015 13:27.

Електронні петиції
Автор: Igor Ivana ( )
Дата: 11.09.2015 13:41:24

Згідний з Вами. Я на Вашій стороні.
Вячеслав, яка Ваша думка, щодо: кас взаємодопомоги, кредитних спілок, небанківських фінансових установ (я недаремно їх виділив окремо)? Чи мають вони право на життя, хоча мають різні активи та різні можливості?
На мою думку, потрібно "вимести мітлою" всю нормативну базу держфін-нацфінпослуг і прописати чіткі вимоги до цих організацій взаємної допомоги ( в залежності від активів, від видів послуг, і т.д.). На сьогодні вони в одному котлі і вимоги до всіх, майже, однакові. Малі і середні скоро помруть. Не за горами великі. Це і є сама більша БІДА!!!

Електронні петиції
Автор: Igor ( )
Дата: 11.09.2015 16:21:03

Вячеславе! Написано дуже гарно. Єдине, що я добавив би, це те, що у Верховній Раді вже є законопрект №2032а від 05.06.2015 року, який потрібно прийняти для вирішення проблеми.
На мою думку, краще 2 проблеми : РРО і неприбутковий статус поєднати в одну петицію, якщо це , звичайно, не складе вагомих проблем.
А у всьому іншому щодо Вас, приєднуюсь до слів Igor Ivana. Дякую за Вашу працю.

Електронні петиції
Дата: 11.09.2015 20:38:47

Дякую Iгоре за нагадування про законопроект №2032а від 05.06.2015. Дякую за добре слово, але прошу: не хваліть, а вказуйте на те, що погано, редагуйте, виправляйте граматичні помилки, шукайте, що і як можна спростити, як зменшити розмір тощо. Щодо неприбутковості то, якщо я сюди добавлю обґрунтування про неприбутковісмть, то текст збільшиться десь так у двічі. Чи прийме такий розмір тексту петиції сайт президента? А ще мене дуже турбує підтримка голосами. Нам конче потрібно, щоб нас почули. Зараз я не відчуваю підтримки ...

Електронні петиції
Автор: Igor ( )
Дата: 14.09.2015 19:41:36

Вячеславе. Справа в тому, що петиція повинна зявитися. Тоді і буде підтримка. Я також відчував певний рівеь розчаруванння, коли не всі області відгукнулися до дій активного протесту. Я посилання на петицію розішлю до всіх, хто мені надсилав листи. А також буду активно сприяти підтримці петиції і збору голосів.

Електронні петиції
Автор: Igor ( )
Дата: 12.11.2015 16:47:02

Зовсім небагато часу залишилось до 1 січня 2016 року. Для кредитних спілок наступний рік передбачає чергові значні випробування. Запровадження реєстраторів розрахункових операцій та фактично позбавлення статусу неприбутковості поставить на грань виживання значну кількість кредитних спілок. На жаль, реальних кроків для покращення ситуації не видно. На сайті Президента України наразі неможливо проголосувати за петицію «Припинити знищення і забезпечити розвиток кредитних спілок» та відсутня інформація про можливі терміни відновлення сайту електронних петицій.
Враховуючи, що з плином часу втрачається можливість оперативного вирішення зазначених проблем, на сайті Верховної Ради України зареєстровані 2 петиції на захист кредитних спілок :
1) Про незастосування реєстраторів розрахункових операцій у діяльності кредитних спілок ;
2) Про повернення кредитним спілкам неприбуткового статусу.
Адреса : [itd.rada.gov.ua] (категорія Фінансова, податкова, митна політика)

Прохання всіх небайдужих до долі кредитних спілок підтримати зазначені петиції.

P.S. Висловлюю вдячність Вячеславу Малюку за допомогу у підготовці тексту петицій.



Редаґовано 1 раз(и). Останні правки 12.11.2015 20:52.

Електронні петиції
Дата: 16.11.2015 22:35:36

1) Про незастосування реєстраторів розрахункових операцій у діяльності кредитних спілок ;
[itd.rada.gov.ua]
2) Про повернення кредитним спілкам неприбуткового статусу.
[itd.rada.gov.ua]

Електронні петиції
Автор: Igor ( )
Дата: 02.12.2015 16:31:43

Оприлюднено проект нової редакції Податкового кодексу
Посилання на ст. 144.4, яка нас цікавить. На жаль, нічого не міняється.
[www.documentcloud.org]
Потрібно активно діяти. Для початку активніше починаємо голосувати на сайті Верховної ради. Часу ще достатньо.

стор.:  Попередня12
Поточна сторінка:2 з 2


Вибачайте, лише зареєстровані учасники можуть залишати повідомлення.

Вам треба УВIЙТИ НА ФОРУМ >>> або ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ >>>
This forum powered by Phorum.