forum.naksu.org
 
 

Увага! На форумi введено правила поведiнки >>>

Питання, що не увійшли до інших тем, однак пов'язані з діяльністю кредитних спілок.

стор.:  12Наступна
Поточна сторінка:1 з 2
Насущна проблема
Автор: Iskander ( )
Дата: 04.09.2014 11:36:27

Працюю в кредитній спілці юрисконсультом, керівництво вирішило ввести пеню та штрафні санкції за несвоечасне погашення кредитної заборгованості. узвязку з чим доручило прозондувати наступне питання: " Чи оподатковується нарахована пеня у КС "? За допомогою глобальної мережі знайшов таке чудове рішення проблеми [www.reyestr.court.gov.ua] проте знову виникло питання. Суть наступна ЗУ "Про оподаткування прибутку підприємств" на тякий йде ссилка в Ухвалі - втратив чинність, звісно з прийняттям ПКУ. Так от п. 157.4 ст. 157 ПКУ є не зрозумілим для мене - поширюється він на мою ситуацію чи ні, щоб потім не довеловя годувати фіскальну "братію". Прошу не байдужих відгукнутися.

Насущна проблема
Автор: кредитор ( )
Дата: 04.09.2014 12:44:50

Пеня це штрафна санкція. А доходи від штрафних санкцій оподатковуютьться, так, як не підпадають під категорію "пасивні доходи".

Насущна проблема
Автор: Iskander ( )
Дата: 04.09.2014 13:00:37

Якими Н.П.А. це врегульовано?

Насущна проблема
Автор: кредитор ( )
Дата: 05.09.2014 00:01:25

[www.buhgalteria.com.ua]

Глава 7.

Насущна проблема
Автор: Iskander ( )
Дата: 05.09.2014 10:33:22

Дякую за посилання, проте в данній статті "главі 7" не вказано посилання на н.п.а. в яких саме передбачено сплату податків з нарахованої пені, штрафу, а лише зазначається правильність заповнення звіту.

Насущна проблема
Автор: кредитор ( )
Дата: 05.09.2014 19:57:26

Тут пошукайте
[zakon4.rada.gov.ua]

Насущна проблема
Автор: Iskander ( )
Дата: 09.09.2014 16:23:40

Дякую, дивився раніше - він втратив чинність з прийняттям ПКУ!

Насущна проблема
Дата: 15.09.2014 16:48:48

кредитор пише:
-------------------------------------------------------
> Пеня це штрафна санкція. А доходи від штрафних
> санкцій оподатковуютьться, так, як не підпадають
> під категорію "пасивні доходи".

Де таке написано у законі?

У Податковому кодексі так:
"157.4. Від оподаткування звільняються доходи неприбуткових організацій, визначених у підпункті "в" пункту 157.1 цієї статті, отримані у вигляді:
...
доходів від здійснення операцій з активами (у тому числі пасивних доходів) недержавних пенсійних фондів та кредитних спілок, за пенсійними вкладами (внесками), рахунками учасників фондів банківського управління відповідно до закону з цих питань;"

А отже, від оподаткування звільняються не пасивні доходи, а доходи від операцій з активами (у тому числі пасивних доходів), а це не одне і те саме. Пеня на що нараховується? На суму активу. Так? А отже пеня так само, як і проценти дохід від операцій з активами. Тож, пеня не оподатковується.

Між тим, Iskander, кредитні спілки вже дано винайшли спосіб тиснути на недисциплінованих платників. Цей спосіб - зміна процентної ставки, - зазвичай її подвоєння. Запевняю Вас, це простіше ніж пеня і еффективніше.



Редаґовано 1 раз(и). Останні правки 15.09.2014 16:54.

Насущна проблема
Автор: Igor ( )
Дата: 18.09.2014 09:39:19

Вячеславе, дозволю собі втрутитись у Ваше спілкування. Моє зауваження стосується останнього абзацу, а саме зміни процентної ставки.
Раніше подібним інструментом ми успішно керувались. Конкретно зазначали в договорі, що у разі порушення позичальником графіку погашення платежів більше ніж на 5 днів, кредитна спілка має право застосовувати підвищену процентну ставку: ставка*2. І ніяких проблем у нас не було.
Проте , Ви знаєте, що відбулися зміни в Цивільному кодексі: ст. 1056 зі значком 1
" 3. Фіксована процентна ставка є незмінною протягом усього строку кредитного договору. Встановлений договором розмір фіксованої процентної ставки не може бути збільшено банком в односторонньому порядку. Умова договору щодо права банку змінювати розмір фіксованої процентної ставки в односторонньому порядку є нікчемною." Про застосування змінюваної % ставки гадаю говорити не треба. Хто не знає, почитає кодекс.
Тому виникає досить логічне запитання, як Ви продовжуєте застосовувати подвоєння процентної ставки з правової точки зору?

Насущна проблема
Дата: 19.09.2014 12:17:57

У нас не змінювана, а фіксована процентна ставка. Змінювана процентна ставка - це коли індекс, що використовується у формулі визначення змінюваної процентної ставки, ґрунтується на об'єктивних індикаторах фінансової сфери, а його значення встановлюється незалежною установою з визнаною діловою репутацією на ринку фінансових послуг. У нас же інший випадок, а саме те, що передбачено п.2 ч.1 ст.611 ЦК України, тобто у зв`язку з порушенням зобов`язання змінюються умови зобов`язання. У нашому випадку застосовується фіксована процентна ставка, тобто така, на яку не впливають змінювані чинники фінансової сфери. Аж раптом позичальник не сплатив проценти та\або не повернув частину кредиту у призначений термін. Автоматично відбувається зміна умови зобов`язання, тобто у подальшому застосовується інша процентна ставка, але теж фіксована. Згодом позичальник сплатив належне, і знову застосовується первинна фіксована процентна ставка. Тут нікого ні про що не треба заздалегідь повідомляти, бо такий порядок передбачено перш за все умовами кредитного договору, тобто фактично дві фіксовані процентні ставки, перша з яких використовується за звичайних умов, а друга при невиконанні зобов`язання.
Ось так у наших договорах: "3. Позичальники зобов`язані щомісяця сплачувати Кредитору проценти розраховані від суми кредиту за фіксованою ставкою 36 % річних. 4. Строк і порядок повернення кредиту та сплати процентів за користування ним визначаються графіком повернення кредиту та сплати процентів, що викладено у Додатку №1, та який є невідємною частиною цього договору. 5. Погашення кредиту та процентів відбувається в такому порядку: спочатку погашаються проценти, а потім кредит. 6. У разі прострочки повернення кредиту на строк більше 2 днів, Позичальники зобов`язані до повного погашення заборгованості сплачувати Кредитору проценти за фіксованою подвоєною ставкою."



Редаґовано 4 раз(и). Останні правки 19.09.2014 12:39.

стор.:  12Наступна
Поточна сторінка:1 з 2


Вибачайте, лише зареєстровані учасники можуть залишати повідомлення.

Вам треба УВIЙТИ НА ФОРУМ >>> або ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ >>>
This forum powered by Phorum.