forum.naksu.org
 
 

Увага! На форумi введено правила поведiнки >>>

Розглядаються будь-які організаційні моменти пов'язані з діяльністю кредитних спілок.

стор.:  Попередня1234567891011...ОстанняНаступна
Поточна сторінка:2 з 23
Фінмоніторинг
Автор: АЛ ( )
Дата: 29.10.2007 18:56:32

Нещодавно побувала на навчанні відповідальних працівників кредитних спілок по фінмоніторингу, запитувала про такий "опис заходів...." - на жаль, від викладача точної відповіді не отримала як і від представника регіонального відділу Держфінмоніторингу у тій області де проходило навчання... Сказали лише, що можливо такими заходами буде встановлений та затверджений певний порядок доступу працівників до програмного та технічного забезпечення спілки, мережі інтернет, баз даних і т.п.

Фінмоніторинг
Автор: Serzh ( )
Дата: 30.10.2007 15:36:03

При перевірках ДФП, схоже, вже стало традицією писати в акт про "опис заходів, спрямованих на запобігання можливому використанню новітніх технологій..."

Що ж це за заходи такі?

Фінмоніторинг
Автор: Golden_Pegas ( )
Дата: 11.01.2008 10:24:01

Насправді все набагато простіше :) Це просто черговий привід написати що небудь в акті. Нічого суттєвого цей опис не містить. Ось він з данних першоджерела (територіального управління). Цього достатньо (була перевірка):

13. Опис заходів, спрямованих на запобігання можливому використанню новітніх технологій у схемах легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму.

В рамках діяльності товариства при здійсненні операцій з використання новітніх технологій відбувається дослідження можливості легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму.

Фінмоніторинг
Дата: 05.02.2008 15:52:37

Опис заходів, як я розумію його є тут: [malyuk.pochta.ru] Якщо я щось там і неправільно написав, то дарма, головне що на те є цілий розділ (у кінці) і тож у акті вам вже про те нічого не напишуть.

Фінмоніторинг
Автор: Деловод ( )
Дата: 18.10.2009 14:38:29

Невже ні у кого не виникало ніяких труднощів з фінмониторигу з 2008 року ?

На сьогодні ця тема набира уваги зі сторони перевіряючих (розсилки, мабуть, всі одержують про це).
На сайті [dfm.ukrkc.biz] трохи даю відповідей на гострі питання про фінмоніторинг.

Користуйтесь.

Фінмоніторинг
Автор: Vika ( )
Дата: 19.10.2009 17:08:37

А в чем сложность?

Фінмоніторинг
Дата: 19.10.2009 19:16:03

Шановний Деловод, дайте будь ласка відповіді на таке питання:

Згідно Наказу ДФП №40 "2.9. Інформування відповідальним працівником керівника суб'єкта про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, та заходи, які були вжиті для реалізації норм законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму (далі - інформування), здійснюється не рідше одного разу на місяць шляхом надання останньому письмової довідки довільної форми ...".
А яким нормативним актом передбачено обов`язок суб`єкта фінансового моніторінгу чи його керівника зберігати такі папірці (звертаю Вашу увагу - у Наказі йдеться саме про форму, а не про зміст. А тому я їх сміливо називаю просто папірцями) та надавати перевіряючим?

А ще на Вашому сайті я прочитав таке: "Однако, обратите внимание, что теперь проводится обучение со всеми работниками КС, то есть в журнале обучения должны расписаться все ( и уборщицы, и охранники)..." Думаю, що цей Ваш висновок, що явно грунтується на п.7 Розпорядження ДФП №55 є помилковим, бо та норма є відсилочною, і відсилає до п.2.3 та п.2.4 Розпорядження №25, де читаємо таке: "2.4.2. Усі працівники установи, що беруть участь у здійсненні або в забезпеченні здійснення фінансової операції зобов'язані ознайомитися з правилами та програмами здійснення фінансового моніторингу, а також брати участь у навчальних заходах, які на практиці пояснюють, що вимагається від працівників". А отже, вчити прибиральниць і охоронців фінмоніторингу нема ніякої потреби, бо вони не беруть безпосередньо "участь у здійсненні або в забезпеченні здійснення" фінансових операцій.

На цій сторінці Вашого сайту [dfm.ukrkc.biz] я прочитав щось таке страшне. Навіщо так складно і дорого? Повідмте ДФП простим листом, а краще і розумніше заказним зі зворотнім повідомленням, та спіть собі спокійно.

А ось на цьому сайті: [ksdfm.narod.ru] я знайшов таке: ”Ось перелік документів, необхідних працівнику відповідальному за проведення фінансового моніторингу у кредитній спілці ...:
...
2. Посадова інструкція відповідального за проведення фінансового моніторингу у кредитній спілці та посадова інструкція особи, що його заміщує;
...
6. Відомість ознайомлення про кримінальну відповідальність за порушення законодавства у сфері відмивання грошей та фінансування тероризму.
...
7. Відомість ознайомлення із внутрішніми документами кредитної спілки стосовно фінансового моніторингу спілки.
...
8. Програма проведення навчання персоналу кредитної спілки.
...
9. Журнал проведення навчань.
...
12. Режим доступу до правил та програм.
...
16. Акти перевірки виконання заходів вказаних у програмі проведення фінансового моніторингу у кредитній спілці.”

З того у мене такі питання:

1. Яким (чи якими) нормативним актом передбачені інструкція особи, що заміщує відповідального за проведення фінансового моніторингу, а також документи за пуктами 6, 7, 8, 9, 12 та 16?

2. Яким (чи якими) нормативним актом передбачено складання будь-якого письмового документа та відбір підписів у працівників про ознайомлення із внутрішніми документами кредитної спілки стосовно фінансового моніторингу спілки?

3. Яким (чи якими) нормативним актом передбачено складання будь-якого письмового документа та відбір підписів у працівників про попередження їх про кримінальну відповідальність за порушення законодавства у сфері відмивання грошей та фінансування тероризму?

4. Що робити, коли працівник ознайомиться та попередиться, але відмовиться від підписання відомості на зразок Ваших? Чи є якісь законні підстави у цьому випадку усунути його від виконання роботи або навіть звільнити?

Для того, щоб Ви зайвий раз не шукали нагадаю, що сама необхідність таких ознайомлення та повідомлення передбачена п.2.4.2 та п.2.4.3 Розпорядження ДФП №25.



Редаґовано 6 раз(и). Останні правки 19.10.2009 20:48.

Фінмоніторинг
Автор: Деловод ( )
Дата: 26.10.2009 17:52:53

Вибачте за затримку.

Відповідь на форумі ВАКСа.

Деловод.

Спасение утопающих - дело рук...

Фінмоніторинг
Дата: 27.10.2009 09:45:00

Шановний, це якось не чемно! Якщо вже ви рекламуєте і тут свій сайт, то хоча б відповідь можна було і тут написати.


Деловод пише:
-------------------------------------------------------
> Вибачте за затримку.
>
> Відповідь на форумі ВАКСа.
>
> Деловод.




--

З повагою,

Андрiй Козинець
Адміністратор та модератор форуму НАКСУ
тел./факс: (044) 501-18-78
akozynets@unascu.org.ua
[www.unascu.org.ua]

Фінмоніторинг
Автор: Деловод ( )
Дата: 27.10.2009 16:01:49

Прошу вибачення у модератора. Закрутився.

Моя відповідь Малюку Вячеславу:




Шановний Малюк Вячеслав! Прошу вибачення за неоперативність відповіді, не очікував, судячи з малої популярності теми, такої швидкої реакції на мій коментар.

Ми, на жаль, особисто незнайомі, але зміст Вашого повідомлення викликав бажання справді шанувати Вас. Дякую за детальне вивчення мого матеріалу на сайті.

Але, зі всію повагою до Вас, готовий виказати свій подив Вашому висновку у останньому абзаці: “але на відмінність від Вас я не вчу коритись свавіллю чиновництва, а навпаки вчу і допомагаю захищатись та відстоювати свої права”.

І тут же пишите: “На цій сторінці Вашого сайту [dfm.ukrkc.biz] я прочитав щось таке страшне. Навіщо так складно і дорого? Повідмте ДФП простим листом, а краще і розумніше заказним зі зворотнім повідомленням, та спіть собі спокійно.” І Ви мені після цього будете казати, що я вчу коритися свавіллю чиновництва ???


Починаючи з головної сторінки сайта декларую своє прагнення здешевити (за часом та фінансами) ведення фінмоніторингу в КСах . Первинний задум був зробити сайт “політкоректним”, але я так і не зміг стримуватися у своїх коментарях... Ми з Вами користуємось різними синонімами, щодо чиновництва, але маємо одну полярність. Хочу Вас в цьому запевнити.

Справді бачу, Ви - “максимальний мінімаліст”. Сам хотів таким бути. Потім дійшов висновку, що консультація юристів та голів правління — різні речі. Першим потрібно “буквоїдство”..., другим — оптимальне рішення...

Концептуальні розбіжності у наших позиціях розтлумачить психологія — наука про особистості. Я працюю для зняття головної болі під назвою “фінмоніторинг” з керівників спілок. Кожний голова правління — людина зі своїми здатностями та навичками рішення задач. І кожний з них сам ( щоб ми з Вами йому не пропонували) буде вирішувати яким шляхом уникнути штрафів спілці. Саме голова правління буде вирішувати на якій стадії “гасити полум”я” - чи то шляхом уникнення зайвих відповідей від перевіряючих, чи потім довгим, відволікаючим та шумним шляхом одержання рішення суду про кристальну чесність професійність і порядність спілки та бездарність чиновників ДФМ чи ДФП.

Взагалі про відомості, журнали та “складання будь-якого письмового документа та відбір підписів у працівників” (де ставлять свої автографи робітники) зазначу - навряд Ви маєте управлінський досвід, що складається з 2-3 десятків років. Тому раджу пошукати ні в інтернеті, а у живому спілкуванні із “зубрами контор” відповідь на питання “Що таке перестраховка ? І як прикрити свою ж...пу?”. Вам стане зрозуміло навіщо голові правління потрібні такі “папірці”, і як він поступатиме з тими, кому неосяжна велич ума не дає поставити десь свій підпис...

Вибачте за довгий коментар, наступний буде набагато менший.

Справді — з повагою до Вас,

Деловод.



Спасение утопающих - дело рук...

стор.:  Попередня1234567891011...ОстанняНаступна
Поточна сторінка:2 з 23


Вибачайте, лише зареєстровані учасники можуть залишати повідомлення.

Вам треба УВIЙТИ НА ФОРУМ >>> або ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ >>>
This forum powered by Phorum.