forum.naksu.org
 
 

Увага! На форумi введено правила поведiнки >>>

Розділ форуму присвячено питанням законодавства.

стор.:  12Наступна
Поточна сторінка:1 з 2
Померлий позичальник з ВЕЛИКИМ кредитом
Автор: Roma ( )
Дата: 09.10.2007 12:01:13

Доброго дня. Така проблема: помер позичальник. Залишок по кредиту 20 000 грн. Його квартира знаходиться у нас у заставі (нотаріально). Які наші подальші дії?
Моя думка - слід чекати 6 місяців та пред"являти вимоги до спадкоємців. І чи потрібно зупиняти відсотки, чого б дуже не хотілося.
Чекаю Ваших пропозицій панове юристи.

Померлий позичальник з ВЕЛИКИМ кредитом
Дата: 09.10.2007 14:55:26

Для начала уведомьте госнотконтору по месту нахождения его имущества о своих правах на предмет наследства.

Померлий позичальник з ВЕЛИКИМ кредитом
Автор: sasha kharkiv ( )
Дата: 20.12.2007 19:07:53

Заявити вимоги кредитора до державної нотконтори за місцем відкриття спадщини поки спадщина ще не прийнята буде не зайвим, проте є обов`язковим лише за можливості доказовості точної дати коли Ви дізналися про смерть заставодавця. Оскільки, дійсно, саме з дати коли Ви дізналися про смерть для Вас, як кредитора, спливає шестимісячний строк заявлення вимог. В іншому ж випадку спокійно чекайте "привіту" від нотаріуса, так як відповідно до п.216 Інструкції "Про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України" нотаріус сам зобов`язаний повідомити Вас, як заставодержателя спадкового майна, про видачу свідоцтва про прийняття спадщини, що трапиться, як Ви знаєте, не раніше ніж через шість місяців з дня смерті заставодавця. Ось саме з моменту повідомлення нотаріуса починається головне: по-перше, Ви вже маєте данні про реального спадкоємця, по-друге, саме з цього моменту Вам вже обов`язково потрібно у шестимісячний строк, посилаючись на ст.1282 ЦК України, надіслати спадкоємцю вимогу про виконання зобов`язань померлого. Саме головне - не соромтеся, кредитний договір із спадкодавцем діє у повній мірі по відношенню до його спадкоємців, тому рахуйте проценти по повній, аби вартість застави дозволяла. Остання порада, якщо борг спадкоємцями не сплачений, краще звертати стягнення на предмет застави через рішення суду, а не за виконавчим написом нотаріуса.

Померлий позичальник з ВЕЛИКИМ кредитом
Автор: Все в одному ( )
Дата: 23.03.2009 16:40:35

Моя думка - слід чекати 6 місяців та пред"являти вимоги до спадкоємців. І чи потрібно зупиняти відсотки, чого б дуже не хотілося. Чекаю Ваших пропозицій панове юристи.

Ви рахуєте, що це нормально? Качнути бабло з ні в чому не винних позичальників?

Померлий позичальник з ВЕЛИКИМ кредитом
Автор: depart ( )
Дата: 26.03.2009 17:47:24

Скажите, пожалуйста, а если заемщик взял потребительский кредит и недавно умер (копию свидетельства о смерти я получил), то как быть в данном случае?
Есть поручитель - живой; в договоре поручительства зафиксирована солидарная ответственность. Недавно я подал исковое заявление в суд на обоих должников (т.е. заемщика и поручителя). Каких проблем КС может ожидать в данном случае, и какое несправедливое решение может вынести суд в отношении кредитного союза?
С уважением,
Алексей

Померлий позичальник з ВЕЛИКИМ кредитом
Автор: Serzh ( )
Дата: 26.03.2009 18:16:52

судова практика йде тим шляхом, що в Вашому випадку порука припиняється

Померлий позичальник з ВЕЛИКИМ кредитом
Автор: Все в одному ( )
Дата: 26.03.2009 18:51:04

depart пише:
-------------------------------------------------------
> Скажите, пожалуйста, а если заемщик взял
> потребительский кредит и недавно умер (копию
> свидетельства о смерти я получил), то как быть в
> данном случае?
> Есть поручитель - живой; в договоре поручительства
> зафиксирована солидарная ответственность. Недавно
> я подал исковое заявление в суд на обоих должников
> (т.е. заемщика и поручителя). Каких проблем КС
> может ожидать в данном случае, и какое
> несправедливое решение может вынести суд в
> отношении кредитного союза?
> С уважением,
> Алексей

Звичайно ж чекати, поки спадкоємці вступлять в спадок. А чим винний поручитель? Уявіть себе на його місці.
Спадкоємці спокійненько наслідують "картіну, карзіну, картонку і малєнькую сабачьонку", а той бідний поручитель, такий собі "лось" змушений платити? Не по-людськи, якось, шановні пани!

Померлий позичальник з ВЕЛИКИМ кредитом
Автор: depart ( )
Дата: 03.04.2009 19:42:58

Serzh & Все в одному

Большое спасибо за ваши ответы на данный вопрос. Для меня смерть заемщика, и оставшийся после него долг по кредиту пока еще новая веха деятельности, поэтому присутствует неопределенность из-за незнания.

Померлий позичальник з ВЕЛИКИМ кредитом
Автор: filipskih ( )
Дата: 06.05.2009 15:37:31

Добрый день. У меня таже проблема, умер заемщик, осталась квартира... Я уведомлял нотариуса, и через 6 месяцев пришло письмо от нотариуса о том, что за наследством никто не обратился!!! Что теперь делать??? Куда писать???



Редаґовано 1 раз(и). Останні правки 06.05.2009 15:38.

Померлий позичальник з ВЕЛИКИМ кредитом
Автор: Serzh ( )
Дата: 06.05.2009 16:08:13

квартира в заставі?

стор.:  12Наступна
Поточна сторінка:1 з 2


Вибачайте, лише зареєстровані учасники можуть залишати повідомлення.

Вам треба УВIЙТИ НА ФОРУМ >>> або ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ >>>
This forum powered by Phorum.