forum.naksu.org
 
 

Увага! На форумi введено правила поведiнки >>>

Розділ форуму присвячено питанням законодавства.

Сума, що відповідає мінімальному нормативному розміру резервного капіталу
Дата: 27.01.2016 14:16:14

Шановні колеги, поясніть будь ласка як це словоблудіє розуміти:

"Сума, що відповідає мінімальному нормативному розміру резервного капіталу, має бути розміщена в активах за такими категоріями:

у грошових коштах на поточних рахунках у банківських установах, які мають кредитний рейтинг не нижче ніж "АА-" за національною рейтинговою шкалою та мають ліцензію на право роботи з вкладами громадян;

у грошових коштах на депозитних рахунках у банківських установах, які мають кредитний рейтинг не нижче ніж "АА-" за національною рейтинговою шкалою та мають ліцензію на право роботи з вкладами громадян;

у грошових коштах у вигляді додаткових пайових внесків та на депозитних рахунках в об’єднаній кредитній спілці, яка не має невиконаних заходів впливу Нацкомфінпослуг, строк виконання яких настав;

у державних цінних паперах.

Величина кожної із зазначених категорій активів за умови представлення їх за балансовою вартістю не може перевищувати 70 відсотків мінімального нормативного розміру резервного капіталу.

Контроль за дотриманням цього нормативу здійснюється на кінець останнього дня кожного місяця".

Я розумію так, що кожна кредитна спілка повинна мінімальну суму резервного капіталу одночасно розмістити на поточних рахунках, і на депозитних рахунках, і в об’єднаній кредитній спілці, і у державних цінних паперах, ну хочаб по крихті. При том, у жодному з цих кошиків не має бути більше 70 % тієї суми. Більше того, навіть ніхто не питає, чи є кредитна спілка учасником ОКС, а отже і членом асоціації, на базі якої той ОКС створено, чи ні. Тобто, фактично, ця норма силоміць заганяє усіх під знамена асоціацій! Це яка бл*дь таке вигадала?



Редаґовано 3 раз(и). Останні правки 27.01.2016 22:52.

Сума, що відповідає мінімальному нормативному розміру резервного капіталу
Автор: Igor ( )
Дата: 27.01.2016 16:59:52

Вячеславе, проблема дійсно існує.
Але як на мене, вона зачіпає фактично лише кредитні спілки, що працюють з депозитами. Ось чому.
Перед наведеними у Вашому повідомленні змінами до розпорядження ( п.2.2.4) є наступні:
підпункт 2.2.4 викласти в такій редакції:
"2.2.4. Мінімальний нормативний розмір резервного капіталу становить:
3 відсотки від зобов’язань кредитної спілки у разі відсутності у кредитної спілки внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки;
3 відсотки від суми зобов’язань кредитної спілки у разі наявності у кредитної спілки внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки. При цьому:
починаючи з останньої звітної дати другого фінансового року від дати прийняття Нацкомфінпослуг рішення про видачу ліцензії кредитній спілці, мінімальний нормативний розмір її резервного капіталу повинен становити:
5 відсотків від суми зобов’язань кредитної спілки;
починаючи з останньої звітної дати четвертого фінансового року від дати прийняття Нацкомфінпослуг рішення про видачу ліцензії кредитній спілці, мінімальний нормативний розмір її резервного капіталу повинен становити:
10 відсотків від суми зобов’язань кредитної спілки, якщо така кредитна спілка не є учасником об’єднаної кредитної спілки.
Справа в тому, що хоча згідно змін до розпорядження виплачені відсотки по додатковим пайовим вкладам тепер відносяться до витрат спілки, то сам пайовий капітал згідно п.2.1.4 залишається власністю кредитної спілки. (зміни стосуються лише першого абзацу даного пункту).
Отже, якщо пайовий капітал і на далі ніяк не віднесеш до зобовязань кредитної спілки, то постає питання, якщо Ви не працюєте з депозитами, які зобовязання можуть бути у кредитній спілці, щоб рахувати 3 відсотки мінімального розміру резервного капіталу?

Сума, що відповідає мінімальному нормативному розміру резервного капіталу
Дата: 27.01.2016 22:42:22

У п.1.2 міститься визначення поняття зобов`язання: «зобов'язання - заборгованість кредитної спілки, що виникла внаслідок минулих подій і погашення якої в майбутньому, як очікується, призведе до зменшення ресурсів кредитної спілки, що втілюють у собі економічні вигоди» (ще одне словоблудіє). А отже йдеться не лише про депозити. Це і вимоги членів про повернення внесків, і кредити банків, кредити кредитних спілок та об'єднаної кредитної спілки, розділений між членами дохід, грошові кошти інших осіб, нарахована зарплата тощо. Так що, все набагато серйозніше ...



Редаґовано 1 раз(и). Останні правки 27.01.2016 23:06.

Сума, що відповідає мінімальному нормативному розміру резервного капіталу
Дата: 27.01.2016 22:50:12

Igor пише:
-------------------------------------------------------
> Справа в тому, що хоча згідно змін до
> розпорядження виплачені відсотки по додатковим
> пайовим вкладам тепер відносяться до витрат
> спілки, ...

Насправді визначення того, що є витратами знаходиться далеко далеко за межами компетенції Нацкомфінпослуг. На таке визачення ця конторка зважилася лише тому, що до витрат те відносять міжнародні стандарти.



Редаґовано 3 раз(и). Останні правки 29.01.2016 00:12.

Сума, що відповідає мінімальному нормативному розміру резервного капіталу
Дата: 28.01.2016 23:46:02

Подивився я на наші зобов`язання станом на кінець січня і вирахував мінімальний нормативний розміру резервного капіталу. Знаєте скільки вийшло? Не повірите, аж 81 грн. 30 коп. Ми ці шаленні гроші маємо розкласти на рахунок у банк, на депозит у банк, транзитом вступити у всеукраїнську асоціацію, а потім вступивши в ОКС покласти туди не більше ніж 56 грн. 91 коп., а ще придбати державних цінних паперів? Скажіть будь ласка навіщо нам мінімальний розмір резервного капіталу, якщо у нас резервний капітал сформований повністю, якщо резерв забезпечення неповернутих кредитів дорівнює сумі неповернутих кредитів, тобто значно перевищує нормативне значення, коли при 2 млн. пайового капіталу за попередній рік лишилося ще 700 тис. нерозподіленого доходу? Який ідіот вигадує всю цю дурість? Чи може це випливає з міжнародних стандартів? Немає там такого!!! Скажіть, а які негаразди взагалі можна закрити 81 грн. 30 коп., і які, насправді, теж чипати не дозволяється, бо станеться порушення нормативу?



Редаґовано 5 раз(и). Останні правки 29.01.2016 00:06.

Сума, що відповідає мінімальному нормативному розміру резервного капіталу
Автор: Igor ( )
Дата: 29.01.2016 12:55:25

Вячеславе, я чекав цього повідомлення від Вас. Сума вирахованого Вами мінімального нормативного резервного капіталу смішна. В нашій спілці аналогічно. Практично ця сума формується за рахунок перехідних платежів : електроенергія, телефон. Інших зобовязань ми стараємось не створювати. Звичайно, є і інші кредитні спілки, в яких зобовязання можуть бути значно більші і без роботи з депозитами.
Що робити ? Звернутись за розясненнями або , банально, враховуючи нікчемність та відсутність будь-якої логіки при подібних "сумах" ігнорувати цей норматив.

Сума, що відповідає мінімальному нормативному розміру резервного капіталу
Дата: 29.01.2016 13:47:49

Igor пише:
-------------------------------------------------------
> Що робити ?

Судячи з того, які зміни відбулися у Сьомому Розпорядженні, народилися вони не у надрах Нацкомфінпослуг. Той нормотворець, що нашкодив, нехай свою шкоду і виправляє ...



Вибачайте, лише зареєстровані учасники можуть залишати повідомлення.

Вам треба УВIЙТИ НА ФОРУМ >>> або ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ >>>
This forum powered by Phorum.