forum.naksu.org
 
 

Увага! На форумi введено правила поведiнки >>>

Розділ форуму присвячено питанням законодавства.

стор.:  12345678910Наступна
Поточна сторінка:1 з 10
РРО у кредитній спілці
Дата: 17.03.2015 13:13:52

Шановні колеги, пропоную у цій темі обговорити питання застосування у кредитній спілці РРО (якщо хто не знає, що воно таке те РРО, то я Вам заздрю), або як ту біду оминути.

РРО у кредитній спілці
Дата: 17.03.2015 16:29:07

Я започаткував тему, я і просуваю її далі. Так от, згідно ч.1 ст.2 Закону [zakon2.rada.gov.ua] "розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) за місцем реалізації товарів (послуг, видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу)". Звертаю увагу РРО при безготівковій формі застосовується не завжди, а тільки за певної форми розрахунку і за однієї умови. Так, наприклад, у разі банківського платежу РРО не застосовується, не застосовується РРО при розрахунку електронними грошима тощо. Чому? А тому, що той розрахунок здійснюється не за місцем реалізації товару чи послуги. Усвідомили? Ще раз іншими словами: розрахункова операція з готівкою, за якою обов`язково застосовується РРО, це приймання грошей від покупця чи клієнта за товар чи послугу і повернення грошей за товар чи послугу. Все! Це вичерпний перелік. Тобто, РРО не просто обов`язково застосовується за цими операціями, а і засовується лише за цими операціями. За іншими операціями з грошима не застосовується РРО. Не застосовується тому, що не можна його застосовувати за іншими операціями. Тож, без РРО, наприклад, видаються гроші під звіт, виплачується зарплата, приймаються вступні та інші членські внески, приймаються та повертаються обов`язкові і додаткові пайові внески, видаються позичальникам гроші за кредитом (тіло кредиту) та повертаються назад. А що ж у кредитної спілки має йти через РРО? Проценти і лише проценти. Заперечуйте?



Редаґовано 6 раз(и). Останні правки 17.03.2015 16:54.

РРО у кредитній спілці
Автор: Igor ( )
Дата: 18.03.2015 11:56:33

Та заперечувати особливо нічого. Головне питання, як на мене, чи можна кредит взагалі відносити до послуги.

РРО у кредитній спілці
Автор: Cаша ( )
Дата: 18.03.2015 12:32:01

Як же ці мавпи з гранатами вже дістали...

РРО у кредитній спілці
Дата: 18.03.2015 13:21:23

Igor пише:
-------------------------------------------------------
> Та заперечувати особливо нічого. Головне питання,
> як на мене, чи можна кредит взагалі відносити до
> послуги.

Стаття 4. Фінансові ПОСЛУГИ
1. Фінансовими вважаються такі ПОСЛУГИ:
...
6) надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту;

Це звідси: [zakon1.rada.gov.ua]

А в цілому я з Вами згоден (я розумію, про що Ви ...), але не думаю, що нам з Вами вдасться довести, що кредит, як, до речі, і позика, не послуга.



Редаґовано 1 раз(и). Останні правки 19.03.2015 08:58.

РРО у кредитній спілці
Автор: Igor ( )
Дата: 18.03.2015 17:13:33

Я також розумію це, як і те що не вдасться обіграти наступне:
Стаття 9. Реєстратори розрахункових операцій та розрахункові
книжки не застосовуються: ....... 2) при виконанні усіх банківських послуг, крім операцій з
купівлі-продажу іноземної валюти, та операцій комерційних агентів
банків з приймання готівки для подальшого її переказу;
Аналогію з Цивільного кодексу тут не приєднаєш, адже дія цивільного кодексу не може поширюватись на податкове законодавство.
Якщо не вдасться змінити законодавство і почати проводити через РРО лише плату за кредити, то повинна бути все-таки одна чітка позиція для всього ринку.

P.S. Дивує, настільки пасивними стали учасники форуму. Я не говорю вже про обговорення, кількість переглядів свідчить про повну зневіру в зміни на краще з відсутністю бажання в таких умовах працювати і щось планувати. Повна апатія.



Редаґовано 1 раз(и). Останні правки 18.03.2015 17:21.

РРО у кредитній спілці
Дата: 19.03.2015 09:30:47

Пане Igor`е, не там шукаєте вирішення проблеми, не у ст.9 ... Я ж вже фактично розказав, як працювати без РРО. Є операції, за якими РРО не застосовується. Я їх назвав. А тепер питання: може кредитна спілка зобов`язання за кредитом зі сплати процентів та повернення кредиту погасити за рахунок пайових внесків позичальника на підставі його заяви Дт402-Кт373, Дт402-Кт376? Потрібен у цьому випадку РРО?



Редаґовано 2 раз(и). Останні правки 19.03.2015 09:32.

РРО у кредитній спілці
Автор: Igor ( )
Дата: 19.03.2015 11:58:42

П.Вячеславе. Я там і не шукав (в ст. 9), це скоріше для депутатів. Щодо відповіді, звичайно, може. Але практичне застосування дуже проблематичне. Думаю описувати Вам, як спеціалісту, всі можливі нюанси не має потреби. При бажанні, можемо поспілкуватись по скайпу: fortunaunion.

РРО у кредитній спілці
Дата: 19.03.2015 12:42:42

По скайпу ми поспілкуємось. Але проблема РРО у КС стосується більш ширшого кола осіб, ніж ми з Вами. І вони ж нам не чужі. І їм же це треба. Між тим, як Ви правильно звернули увагу, дивує пасивність. Складається враження, що ми останні з магікан.
Практичне застосування обхідного шляху, який я пропоную, не дуже проблемне, менш проблемне і менш витратне, ніж придбання РРО і наступні танці з бубном навколо нього.

РРО у кредитній спілці
Автор: кредитор ( )
Дата: 22.03.2015 00:11:40

.....Між тим, як Ви правильно звернули увагу, дивує пасивність....
----------------------------------------------------------------------------------------------
Це не пасивність, це такий метод роботи в нинішніх умовах.

1. Ми, мабуть як і більшість наших колег, керуємося принципом: "Суворість закону компенсується необов"язковістю його виконання". Бо виконувати всі дурні забаганки чиновників - то ні часу ні грошей не вистачить.
2. Навіщо зайве висвічувати "ворогу":) свої плани боротьби з ним ? Вони ж мабуть і на цей форум заповзають ? От прийдуть на перевірку, тоді поговоримо. А що сказати їм з цього приводу, ми вже підготувались.



Редаґовано 7 раз(и). Останні правки 23.03.2015 00:45.

стор.:  12345678910Наступна
Поточна сторінка:1 з 10


Вибачайте, лише зареєстровані учасники можуть залишати повідомлення.

Вам треба УВIЙТИ НА ФОРУМ >>> або ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ >>>
This forum powered by Phorum.