forum.naksu.org
 
 

Увага! На форумi введено правила поведiнки >>>

Розділ форуму присвячено питанням законодавства.

стор.:  12Наступна
Поточна сторінка:1 з 2
Помер вкладчик
Автор: Іра ( )
Дата: 15.08.2012 22:22:28

Доброго дня!
Помер вкладчик, співвласник звернувся до нотаріуса, яким призначено було поділити вклад+% рівними частинами неповнолітнім дітям, про що спілку не було повідомлено! Відсотки по депозиту у випадку смерті вкладчика зупиняти?



Редаґовано 1 раз(и). Останні правки 15.08.2012 22:23.

Помер вкладчик
Автор: Микола Т. ( )
Дата: 16.08.2012 17:31:12

Звичайно.

Помер вкладчик
Автор: Іра ( )
Дата: 16.08.2012 21:22:58

Дякую! А виплату провести спадкоємцям лише після досягнення 18 р.?

Помер вкладчик
Автор: Микола Т. ( )
Дата: 17.08.2012 14:13:42

Якщо раніше не поженяться чи в підприємці не запишуться.

Помер вкладчик
Автор: SWET Lanka ( )
Дата: 08.07.2013 11:16:07

В связи с выше изложенным вопросом, возникает еще один: как правильно вывести умершего члена КС из кредитного союза? В уставе указано, что орган управления, который может принимать такие решения - Спостережна рада, а как действовать дальше? Кому выплатить обязательный паевой взнос? или на какой счет перевести его взнос?

Помер вкладчик
Автор: Микола Т. ( )
Дата: 08.07.2013 15:48:53

Як учили древні мудреці, коли не знаєш, як діяти, дій по закону.
Читаємо, отже, закон:

Стаття 19. Майно кредитної спілки
1. Майно кредитної спілки формується за рахунок:
вступних, обов'язкових п а й о в и х та і н ш и х внесків членів кредитної спілки...
2. Майно кредитної спілки є ї ї в л а с н і с т ю.

А рахунок, по-моєму, 689.

Помер вкладчик
Автор: =Сталкер= ( )
Дата: 09.07.2013 00:32:02

Микола Т. пише:
-------------------------------------------------------
> Звичайно.

С какого перепугу ;)? Шо деньги умершего "умерли" вместе с ним, или КС продолжает ими пользоваться?
И шо там насчет з-на Вы цитируете? Вопрос был про депозит, а Вы - про обязат пай.
При всем уважении, аккуратнее с консультациями ;)



Помер вкладчик
Автор: SWET Lanka ( )
Дата: 09.07.2013 09:28:17

Спасибо за ответ, да, вопрос изначально был об умершем вкладчике, но после выплаты его вклада наследникам, я так думаю, по решению соответствующего органа управления, нужно вывести его из кредитного союза, а так же выплатить обязательный паевой взнос, скорее всего тоже наследникам.

А если возникает подобная ситуация : умер заемщик и приходит его родственник гасит за него кредит, предоставляет в КС свидетельство о смерти. Кредитному союзу тоже нужно вывести такого человека из КС. Кто является наследником и есть ли завещание КС не знает, и я думаю приходить через полгода после вступления в права наследования наследники, за обязательным паевым взносом 10 грн, не будут. Как быть в такой ситуации? Подскажите, может у кого-то была такая ситуация?

Помер вкладчик
Автор: Іра ( )
Дата: 09.07.2013 11:00:51

І вкладчиків і позичальників після виплати депозиту чи погашення кредиту звісно ж треба вивести зі складу членів КС на основі свідоцтва про смерть (якщо інше не зазначено в статуті)рішенням Спостережної ради (якщо це повноваження не делеговане Правлінню КС), а у випадку якщо обов"язковий внесок спадкоємці не забирають, то він переводиться на рахунок - Розрахунки з вибувшими членами

Помер вкладчик
Дата: 09.07.2013 14:29:42

Пан Микола сам собі суперечить: з одного боку наголошує (доречі, правільно наголошує), що внески членів кредитної спілки є її власністю, а з іншого - пропонує тримати гроші виключених з членів у зв`язку зі смертю осіб, як кредиторська заборгованість. Тим самим грішить і Іра. Власність кредитної спілки - це її капітал. Капітал кредитної спілки складається з пайового, додаткового та резервного капіталів та ще і з нерзподіленого доходу. Коли особа є членом кредитної спілки, то її внески входять до складу пайового капіталу. Коли особа перестала бути членом кредитної спілки, то її незабрані внески мають покинути пайовий капітал, але все одно повинні залишатися у складі капіталу, тобто у власності кредитної спілки. Для переводу тих внесків до складу кредиторської заборгованості ще нема юридичних підстав. А от коли загальні збори або спостережна рада прийме відповідне рішення, тобто рішення про повернення тих внесків колишньому члену або його правонаступникам, то тоді ті гроші мають бути відображені як кредиторська заборгованість на 689 рахунку "Розрахунки з вибувшими членами". Де ж внески колишнього члена кредитної спілки мають перебувати у період, коли вони вже перестали бути пайовими внесками, але ще не стали кредиторською заборгованістю? У додатковому капіталі. Звісно, можна їх забуцати і у резервний капітал, але то буде не зовсім правільно, вірніше взагалі неправільно, але теж можна ...
З того раджу робити так: одночасно з прийняттям спостережною радою чи загальними зборами рішення про виключення особи з членів кредитної спілки варто приймати рішення про те, що б його пайові внески перевести до додаткового капіталу кредитної спілки. Вирогідно (а практика свідчить саме про це) вони там і залишаться назавжди.



Редаґовано 2 раз(и). Останні правки 09.07.2013 14:48.

стор.:  12Наступна
Поточна сторінка:1 з 2


Вибачайте, лише зареєстровані учасники можуть залишати повідомлення.

Вам треба УВIЙТИ НА ФОРУМ >>> або ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ >>>
This forum powered by Phorum.