forum.naksu.org
 
 

Увага! На форумi введено правила поведiнки >>>

Розділ форуму присвячено питанням законодавства.

Про витяги з протоколів
Дата: 04.07.2007 13:11:37

Шановні колеги, пройшов ще квартал і знову маю кілька звернень з цікавого питання. Не знаю що відповісти.
Прочитайте будь ласка уважно наведений «шматочок» з Порядку складання та подання звітності кредитними спілками та об'єднаними кредитними спілками до Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України затвердженого Розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 25.12.2003 N177, і дайте відповіді на питання: 1. Скільки раз на рік треба подавати витяги з протоколів? 2. Які звітні дані мають розглядатися спостережною радою і ревізійною комісією?
«Разом із звітними даними кредитні спілки подають також витяги з протоколів засідань спостережної ради та ревізійної комісії про розгляд звітних даних, поданих до Держфінпослуг за попередній звітний період.
2.2.2. Звітним періодом для складання форм звітних даних, які надаються до Держфінпослуг, є календарний рік. Форми звітних даних складаються щокварталу наростаючим підсумком з початку звітного періоду. Кредитні спілки складають звітні дані за станом на кінець останнього дня кварталу (року).
Звітні дані за квартал подаються не пізніше 25-го числа місяця, що настає за звітним кварталом, звітні дані за рік – не пізніше 20 лютого року, наступного за звітним роком».
Мої відповіді: 1. Чотири рази. 2. Всі чотири рази на рік мають розглядатися одні і ті самі звітні дані за попередній звітний період, тобто за попередній календарний рік.
Ну, чи не безглуздя? Може я щось неправільно розумію?
Це якщо не зважати на те, що вимога про подання витягів з протоколів спостережної ради і ревізійної комісії є взагалі протизаконною, і відповідно не є обов`язковою до виконання.
Чому протизаконна? Ну хочаб тому, що на підставі п.8 ст.19 Господарського кодексу України: "Усі суб'єкти господарювання зобов'язані здійснювати первинний (оперативний) та бухгалтерський облік результатів своєї роботи, складати статистичну інформацію, а також надавати відповідно до вимог закону фінансову звітність та статистичну інформацію щодо своєї господарської діяльності, інші дані, визначені законом. Забороняється вимагати від суб'єктів господарювання надання статистичної інформації та інших даних, непередбачених законом або з порушенням порядку, встановленого законом".
Чому не є обов`язковою до виконання? Ну хочаб на підставі ст.60 Конституції України.

Про витяги з протоколів
Автор: Елена ( )
Дата: 04.07.2007 23:09:51

На сколько я поняла, то Комиссия хотела вытягы про утверждение квартальных отчетов (4 раза в год), только написано странно. Получается, что 4 раза в год надо утверждать годовой отчет :-)

Про витяги з протоколів
Дата: 12.07.2007 17:25:45

Я чув, що першого квітня 2008 року Держфінпослуг запровадить норматив про статеву активність голів правлінь і його (нормативу) вплив на прибутковість кредитної спілки.
Ото буде роботи спостережній раді і ревізійній комісії!

Про витяги з протоколів
Дата: 20.07.2007 15:10:51

На мою думку ДФП вимагає щоб ті квартальні звітні данні, що подаються до ДФП поквартально були додатково розглянуті спостережною радою та ревізійною комісією.
Тобто спостережною радою та ревізійною комісією щоквартально затверджуються самі додатки до порядку та подання звітності.

Про витяги з протоколів
Дата: 20.07.2007 17:19:12

Та все зрозуміло чого хоче ДФП. Тільки хоче одного, а пише про щось інше. А ще хотіти і мати право вимагати, це дві великі різниці.

Про витяги з протоколів
Дата: 20.07.2007 17:34:16

А ще питання: Навіщо те потрібно?
А з нього інше: А чи досягли тим тієї мети, що хотіли досягти?
Я зразу дам відповідь на друге питання, бо знаю правільну відповідь: Ні!!!
Чому я знаю правільну відповідь, а ДФП ні?
А тому, що я бачу це з середини системи, а ДФП дивиться з зовіні.
А з того третє питання: То навіщо те, та ще і протизаконо, взагалі городити (чи вимагати)?

Про витяги з протоколів
Дата: 20.07.2007 18:19:31

Вы помните старый анектод:
Начальник всегда прав
Если начальник не прав смотри пункт первый

Мне кажется мы сейчас обсуждаем именно данную проблему.

"А чи досягли тим тієї мети, що хотіли досягти?" я думаю что мы не можем в полном обёме представить те цели которые преследовала ДФП издавая данный указ потому как "А тому, що я бачу це з середини системи, а ДФП дивиться з зовіні."

P.S. На сколько я помню изначально вопрос стовился немного иначе
"1. Скільки раз на рік треба подавати витяги з протоколів? 2. Які звітні дані мають розглядатися спостережною радою і ревізійною комісією?"

Про витяги з протоколів
Дата: 20.07.2007 20:50:01

На: "я думаю что мы не можем в полном обёме представить те цели которые преследовала ДФП". Вы же сами написали: "На мою думку ДФП вимагає щоб ті квартальні звітні данні, що подаються до ДФП поквартально були додатково розглянуті спостережною радою та ревізійною комісією" и я в этом с Вами польностью согласен. Ну а теперь Вы ответьте на мой вопрос: "А чи досягли тим тієї мети, що хотіли досягти?".
Доречі, Андрію Ярославовичу свою "писанку", що міститься на початку цієї теми, я надіслав окремо. Він прийняв те до уваги. Мій намір всієї цієї теми дуже простий, - звернути увагу і ініціювати обговорення з тим, щоб була виправлена помилка. У зв`язку з протизаконністю вимог вважаю, що виправити помилку слід шляхом вилучення цієї норми: "Разом із звітними даними кредитні спілки подають також витяги з протоколів засідань спостережної ради та ревізійної комісії про розгляд звітних даних, поданих до Держфінпослуг за попередній звітний період" з тексту Порядку складання та подання звітності... Насправді протизаконність цієї норми значно ширше ніж наведений п.8 ст.19 Господарського кодексу України. Наприклад: згідно ч.3 ст.18 ЗУ "Про КС" "Перевірки результатів фінансово-господарської діяльності кредитної спілки проводяться ревізійною комісією не рідше одного разу на рік. Позапланові перевірки провадяться за рішенням спостережної ради або на вимогу не менш як 20 відсотків членів кредитної спілки. Ревізійна комісія доповідає про результати проведених перевірок загальним зборам членів кредитної спілки та спостережній раді кредитної спілки. ... Ревізійна комісія складає висновок за річними звітами про результати діяльності кредитної спілки." Ну і де у законі щось про обов`язок ревізійної комісії щоквартально розглядати звітні дані чи звітувати витягами з протоколів до ДФП? А де у законі взагалі йдеться про те, що ревізійна комісія складає якісь протоколи?

Про витяги з протоколів
Дата: 21.07.2007 11:50:03

Перевірки результатів фінансово-господарської діяльності кредитної спілки проводяться ревізійною комісією не рідше одного разу на рік.

- затверджуються самі додатки до порядку та подання звітності

Позапланові перевірки провадяться за рішенням спостережної ради.
А де у законі взагалі йдеться про те, що ревізійна комісія складає якісь протоколи?

- А хто заважає робити сумісні засідання ревізійної комісії та спостережної ради?

Взагалі то я повністю з Вами згоден, але якщо ми цього не робитимемо то в нас спочатку призупинять ліцензію а потім будуть розбиратися хто правий а хто ні. А за цей час поки будуть йти "розборки" не важко підрахувати збитки. То й маємо коритися аби не накликати на себе біду.



Вибачайте, лише зареєстровані учасники можуть залишати повідомлення.

Вам треба УВIЙТИ НА ФОРУМ >>> або ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ >>>
This forum powered by Phorum.