forum.naksu.org
 
 

Увага! На форумi введено правила поведiнки >>>

Розділ форуму присвячено питанням законодавства.

стор.:  Попередня123456Наступна
Поточна сторінка:4 з 6
Як ВАКС представляє та захищає права кредитних спілок
Дата: 06.09.2013 17:13:44

А
> діяти від імені усього кредитноспілкового руху,
> без будь-якого на те права у той час, як кількість
> членів ВАКС не налічує і четвертої частини того
> руху, - оце не корректно.

Почему от всего??? На мой взгляд, ВАКС представляет интересы кредитных союзов своих членов, НАКСу представляет интересы своих членов, Ростислав Гайдаенко своих членов, в основных концептуальных моментах по ключевым вопросам кредитные союзы члены ВАКС и НАКСУ разногласий не имеют. Возможно, допускаю, что бывает на каких либо встречах с общественностью, журналистами, чиновниками, представителя от ВАКС представляют как представителя "кредитноспілкового руху", возможно... Ввиду того что ВАКС занимает активную позицию в представлении кредитных союзов сложилось впечатление что это и есть кредитноспілковий рух.





Редаґовано 1 раз(и). Останні правки 06.09.2013 17:20.

Як ВАКС представляє та захищає права кредитних спілок
Дата: 07.09.2013 00:52:33

ВАКС занимает настолько активную позицию в представлении кредитных союзов, что напрочь забывает о том, что вправе представлять только 153 кредитных союза, входящих в ассоциацию и не более. Другие же кредитные союзы на такое представление ВАКС не уполномачивали. Сходу привожу свежайший пример: «Зараз кредитні спілки розуміють, що готові кредитувати не тільки фермера та сьогоспвиробника, але й малі та середні фермерські господарства й сільгоспвиробництва. І ця можливість закладена в новому законопроекті щодо реформування системи кредитної кооперації», — зазначила Вікторія Волковська, президент ВАКС. Эта цитата с сайта самого же ВАКС. Вот отсюда: "06.09.2013 Одна з тенденцій розвитку кредитних спілок — кредитування фермерів і сільгоспвиробників". Обратите внимание, что Волковская говорит обо всех кредитных союзах, а не о кредитных союзах, входящих в состав ВАКС. И это не единственный случай. Так происходит абсолютно всегда. Но по какому праву?
И второе: активная позиция в представлении кредитных союзов, осуществляемая ВАКС, особенно в отношениях с госрегулятором и в нормотворческой сфере, неизбежно оказывает влияние на все кредитные союзы, и наши тоже. А, соответственно, оставить без внимания деятельность ВАКС мы не можем.
Поэтому и обсуждаем ...
Убедил или будем "бодаться" дальше?



Редаґовано 1 раз(и). Останні правки 07.09.2013 00:54.

Як ВАКС представляє та захищає права кредитних спілок
Дата: 07.09.2013 16:18:32

Да позиции-то никакой и нет у ВАКСа. Эта стратегия информационная (сунуть свой нос везде, где можно и везде представляться главным) ущербна, и эффективна, но только для людей, имеющих недолгое и весьма поверхностное представление по сути проблематики движения КС (не примите на свой счет, Константин). Насколько эта стратегия недальновидна - время нам обязательно покажет.

Сегодня ясно одно. ВАКС не имеет того мандата на представление интересов всего кредитно-кооперативного движения, которым размахивает (не только в пределах неньки Украины, но и за ее пределами). И здесь спорить с Вячеславом бессмысленно.

Ясно также и то, почему ВАКС так поступает. Остаться для них в пределах своего мандата представительства КС это во-первых - сильно потерять в популизме и ПР, и во вторых - набраться терпения, сбить спесь и сесть за стол переговоров с партнерами. В частности - с НАКСУ, хотя иногда - а почему бы и мнение ВАКСВУ не послушать? На последней конференции во Львове наши зарубежные коллеги прямо очертили проблему отсутствия единства в подходах и организационную разобщенность ассоциаций как одно из основных препятствий в дальнейшем развитии. И? Каковы шаги на сближение? Кто делает шаги навстречу?

ВАКС пока себе не может позволить отказаться от стратегии блефа, поскольку в противном случае мгновенно очевидной станет несостоятельность ее фундаментальной позиции, которая опирается не на мнение кредитных союзов, а на мнение чиновников. Соответственно, ВАКС стремится угодить скорее чиновникам, чем кредитным союзам. Вот и весь расклад. А вот обсуджать позиции ассоциаций - это не только неотъемлемое право каждого кредитного союза или члена КС, но и их первостепенная обязанность. Чтобы завтра было не хуже, а лучше.

А что нам обсуждать? Что потребность в КС возникает тогда, когда в залог предлагается корова?

Як ВАКС представляє та захищає права кредитних спілок
Дата: 09.09.2013 09:29:29

Малюк Вячеслав пише:
-------------------------------------------------------
>
> Поэтому и обсуждаем ...
> Убедил или будем "бодаться" дальше?
>
>
>
> Редаґовано 1 раз(и). Останні правки 07.09.2013
> 00:54.


Не убедил! "Бодаться" не будем)))... ВАКС как штрафбат а все остальные в тылу в окопах...

Як ВАКС представляє та захищає права кредитних спілок
Дата: 10.09.2013 10:57:42

Свіженьке на сайті ВАКС: [www.vaks.org.ua]

Хто автор? Вікторія Волковська. Знаєте хто це? А назва? “Боюсь непрофессионалов”. Чудова назва. Тож, почавши читати, сподівався, що написана вона професіоналом. Але зразу питання: а чому на україномовному сайті всеУКРАЇНСЬКОГО об`єднання і раптом російською мовою? А взагалі, не погана стаття, якби тільки, як видно, не вчилась автор «понемногу, чему-нибудь и как-нибудь…». Я не буду називати це непрофесіоналізмом, бо, наскільки мені відомо, пані Волковська не кредитно-спілковий кооператор, тобто апріорі не професіонал, а функціонер асоціації. Але ж знання предмету на посаді керівника об`єднання професіоналів необхідне. Назва статті не співпадає з її змістом. Вірніше так: співпадає, але лише у першій частині, де йдеться про непрофесіоналізм працівників засобів масової інформації. І все там правільно. І я з тим згоден, і підтримую кожне слово. Але ж у другій частині, що починається словами: “Я хочу обратиться к гражданам ...” міститься повчання “звичайних УКРАЇНСЬКИХ громадян” про те, як розпізнати порядного надавача фінансових послуг. Тож, про чий непрофесіоналізм там йдеться? Про споживача фінансових послуг? Він має бути професіоналом? Він має діяти професійно? Він має бути професійним вкладником чи позичальником, чи що?
“Придя в финансовое учреждение, внимательно ознакомьтесь с разрешительными документами. Свидетельства, Лицензии, участие в общественных организациях — обратите на них особое внимание.”
Упс, перший ляп. Ну, якщо ліцензії ще і можна з натягом вважати дозвільними документами, хоча, на справді, вони не дозволяють, а засвідчують право, то свідоцтва та участь у громадських організаціях аж ні як не є дозвільними документами.
“Если Вам предложили внести 500, 1000, 2000 гривен для того, чтобы потом получить кредит, — Вы попали НЕ в кредитный союз.”
Ой неправда Ваша, пані Волковська. Я знаю з десяток кредитних спілок - членів ВАКС (думаю, що насправді їх значно більше), де відбувається саме так. Я вже не кажу про те, що щоб отримати кредит у кредитній спілці треба стати її членом. А для того, щоб стати членом кредитної спілки треба внести щонайменше вступний та пайовий внески. Це вимога закону. Їх розміри визначаються самою спілкою. Тож, можуть бути і 500, і 1000, і 2000 гривень. А ще кредитна спілка може запроваджувати інші членські внески, наприклад до резервного капіталу. Вони теж можуть бути і 500, і 1000, і 2000 гривень. Не подобається? Йди до іншої кредитної спілки ...
“Одни кладут деньги, чтобы на них заработать, другие берут эти же деньги, чтобы осуществить задуманные планы”.
А як же: “Свій до свого по своє”? Чи не бачите Ви протиріччя? Те, що виклала пані Волковська - схема фінансового посередництва, а не кредитної спілки. У кредитній спілці вкладають гроші усі її учасники. У різних сумах, але усі.
“Мы активно ведем финансовое просвещение своих членов, членов их семей, учим детей. Мы всегда просим:
1. Внимательно читайте финансовые договоры, которые подписываете!
2. Не торопитесь подписывать документы, не ознакомившись детально с условиями. Берите время на принятие решения, на обдумывание.
3. Внимательно посчитайте затраты, которые будете нести на протяжении действия договора.
4. Если какие-либо пункты договора Вам неясны — просите объяснений у сотрудника финансового учреждения.
5. В договоре должны быть четко определены условия получения финансовой услуги, …“
Золоті слова, ну як тут не погодитись?
Аж раптом: “В договоре должны быть четко определены ..., а также «форс-мажорные» обстоятельства невыполнения договора с обеих сторон.“
А це звідки? Чи пані Волковська може назвати норму закону або підзаконного нормативно-правового акту, який зобов`язує включати до тексту договору про надання фінансових послуг “«форс-мажорные» обстоятельства невыполнения договора с обеих сторон”?
А ще таке: “7. Посмотрите, является ли финансовое учреждение членом профильных объединений, ассоциаций”.
А якщо фінансова установа не є членом такого об`єднання чи асоціації? Що з того? Чим це загрожує споживачу фінансової послуги, а особливо члену кредитної спілки, який до кредитної спілки приходить, як до себе до дому, бо ж “Свій до свого по своє”?
А ще у тексті двічі згадуються якісь ліцензії. Думаю, що стосовно кредитних спілок, не варто на це особливо зосереджувати увагу споживачів послуг, бо наявність ліцензій не є обов`язковою умовою надання кредитною спілкою фінансових послуг. Не треба вводити людей в оману. Є багато кредитних спілок (і їх стає все більше), які цілком законно здійснюють свою діяльність без жодної ліцензії.



Редаґовано 14 раз(и). Останні правки 10.09.2013 14:40.

Як ВАКС представляє та захищає права кредитних спілок
Автор: Микола Т. ( )
Дата: 10.09.2013 13:01:01

+100500, п.Вячеславе.
Наведена Вами публікація якнайкраще ілюструє московську приказку "Простота хуже воровства". Або, як кажуть тепер:
"Іноді краще жувати, ніж говорити"
У чому шкода таких-от "вихлопів"? Мало того, що вони створюють ілюзію бурхливої діяльності на цілком порожньому місці;
що гірше, творячи псевдопроблеми (з якими, аякже, ми боротися вміємо), забалакуються проблеми справжні, робиться вигляд, що їх немає,
а потім настає 2008 рік....
Ось нещодавно І.Вишневський оприлюднив [ukrks.info] дані про діяльність ВАКСівської ОКС за 8 місяців ц.р. Активи 11 млн., з яких у кредитах - неповні три, а 8 млн. лежить ще з минулого року на банківських рахунках...
Ось у чому, а не у відсутності фонду гарантування, чи у невходженні частини спілок до асоціацій, проблема кредитної кооперації!!!
150 членів ВАКС (я знаю, що в членстві УОКС 48, але решті й цього членства не треба!) не здатні ось уже не один рік розмістити більше, ніж 3
(пишу прописом: Т Р И!) додаткових мільйони гривень...
І це не вина Вишневського; і це не біда тільки ВАКСУ - у інших ненабагато краще.
Але вина функціонерів у тому, що вони шукають свій п'ятак виключно під ліхтарем; дарма, що п'ятак не там; зате їхню "роботу" всім видно...




Редаґовано 1 раз(и). Останні правки 10.09.2013 13:03.

Як ВАКС представляє та захищає права кредитних спілок
Автор: Микола Т. ( )
Дата: 10.09.2013 15:23:50

Г Г Г !!!
Неймовірно! Екстрасенси серед нас!
Ось щойно на сайті НФП зявилося таке:[www.dfp.gov.ua][tt_news]=15206&tx_ttnews[backPid]=1&cHash=83a8f14478

Читаю:
"З метою недопущення порушення ваших законних прав та інтересів при укладенні договорів про фінансові послуги, необхідно дотримуватися наступних правил:

1. Перш ніж укласти (підписати) договір про надання фінансових послуг, необхідно впевнитись, що юридична особа, з якою укладається договір, є фінансовою установою, внесена до Державного реєстру фінансових установ та/або має відповідну ліцензію на надання фінансових послуг.

2. Не підписуйте ніяких договорів про надання фінансових послуг, ретельно і уважно не ознайомившись із ними і не зрозумівши повністю їхній зміст.

3. Через будь-які доступні джерела інформації впевніться у надійності компанії, яка пропонує укласти договір про надання фінансової послуги"

Тю!Тю! Десь, думаю, я це вже бачив… О! Та у Вашій же, В’ячеславе Анатолійовичу, цитаті з В.Волковської в попередньому постингу!
Чудо! Диво!
Як недавно сказав один колишній президент: не той мисливець, що бачить фазана під горою; а той, хто бачить його ЗА горою.




Редаґовано 1 раз(и). Останні правки 10.09.2013 15:29.

Як ВАКС представляє та захищає права кредитних спілок
Автор: кредитор ( )
Дата: 10.09.2013 20:08:10

У них, бачте, інший погляд стосовно володіння предметом, яким вони, так би мовити, проф..есійно займаються ? Щось, на кшалт: "Вчитель не повинен вміти, вчитель повинен вчити !":))






Редаґовано 2 раз(и). Останні правки 10.09.2013 20:09.

Як ВАКС представляє та захищає права кредитних спілок
Дата: 11.09.2013 08:12:12

Малюк Вячеслав пише:
-------------------------------------------------------
> Свіженьке на сайті ВАКС:
>
>А назва? “Боюсь непрофессионалов”. Чудова назва.


Ви, пане Вячеславе, що, хочете, щоб людина публічно визнала, що професіоналів вона боїться іще більше?

А ось за цей комент пана Миколи:

"Ось у чому, а не у відсутності фонду гарантування, чи у невходженні частини спілок до асоціацій, проблема кредитної кооперації!!!
150 членів ВАКС (я знаю, що в членстві УОКС 48, але решті й цього членства не треба!) не здатні ось уже не один рік розмістити більше, ніж 3
(пишу прописом: Т Р И!) додаткових мільйони гривень...
І це не вина Вишневського; і це не біда тільки ВАКСУ - у інших ненабагато краще.
Але вина функціонерів у тому, що вони шукають свій п'ятак виключно під ліхтарем; дарма, що п'ятак не там; зате їхню "роботу" всім видно..."

хочу привселюдно потиснути йому його професійну руку. Може колись, вже ближче до пенсії, і функціонери ВАКС зрозуміють, що важливо не багато говорити, а змістовно. А поки що... То нехай собі лопочуть. Тільки щоб у чуже не лізли.

Як ВАКС представляє та захищає права кредитних спілок
Дата: 11.09.2013 13:52:20

Вражає послідовність в непоспідовності думок учасників форуму щодо ліквідності.

Спочатку тут говорять про управління ліквідністю, а коли створили структуру, яка дійсно здійснює управління ліквідністю - то кажуть, що вона не кредитує.
В період недостачі коштів в системі кредитних спілок УОКС (в середині 2012 року), УОКС активно видавала кредити кредитним спілкам членам УОКС. За 2012 рік було видано понад 17 млн кредитів.
В 2013 році низький попит на кредити в кредитних спілках, що призвело до надлишку коштів (надлишкова ліквідність) і УОКС зібрала частину цієї надлишкової ліквідності і розмістила її в дозволених законом інструментах - частину в кредитних кредитним спілкам, а частину на депозитах в банках.
УОКС надає кредитним спілкам кошти коли, спілкам вони потрібні (задовольняє попит в ліквідності), і приймає в кредитних спілок кошти, коли в спілках є зайві. Це прописні істини роботи кредитної спілки ІІ рівня.

Критикувати будь - хто може.

В мене є конструктивна пропозиція: провести порівняльний аналіз діяльності об'єднаних кредитних спілок на основі звітних даних до Нацкомфінпослуг.

Ось звітні дані УОКС до Нацкомфінпослуг за 2012 рік [www.slideshare.net] та за 6 місяців 2013 року [www.slideshare.net] .

Пані Людмила Кравченко, дайте, будь ласка, посилання на звітні дані ОКС НАКСУ за 2012 рік та 6 місяців 2013 року.
Пане Миколо Тищенко, дайте, будь ласка, посилання на звітні дані ОКС "Спільні фінанси" за 2012 рік та 6 місяців 2013 року.
Пане Ростислав Гайдаєнко, дайте, будь ласка, посилання на звітні дані ОКС "Сузір'я" за 2012 рік та 6 місяців 2013 року.

Колеги, Ваші структури ж є прозорими і публічними. Чи не так?

стор.:  Попередня123456Наступна
Поточна сторінка:4 з 6


Вибачайте, лише зареєстровані учасники можуть залишати повідомлення.

Вам треба УВIЙТИ НА ФОРУМ >>> або ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ >>>
This forum powered by Phorum.