forum.naksu.org
 
 

Увага! На форумi введено правила поведiнки >>>

Розділ форуму присвячено питанням законодавства.

Арешт майна спілки
Автор: Galina ( )
Дата: 26.03.2010 14:55:03

Така ситуація: у кредитній спілці виникла заборгованість з виплати депозитних вкладів. Частина вкладників подала в суд. Виконавча служба наклала арешт на майно і рахунки КС. А як бути з вкладниками, які не подавали до суду і чекають повернення депозитів? В першу чергу виплачувати по рішеннях суду? А як же рівноправність всіх членів?


Арешт майна спілки
Дата: 26.03.2010 18:57:02

Цікава історія! До чого тут рівноправність? Є така норма у ЗУ "Про КС": "6. Кредитна спілка несе відповідальність за своїми зобов'язаннями у межах вартості майна, яке належить їй на праві власності". У кредитної спілки на підставі рішення суду виникло зобов`язання перед вкладчиками, яке коротко звучить так: "сплатити", але за тим зобов`язанням спілка несе відповідальність у межах свого майна. А ще є така норма: "1. Внески (вклади) членів кредитної спілки на депозитні рахунки, а також нарахована на такі кошти та пайові внески плата (проценти) належать членам кредитної спілки на праві приватної власності. 2. Кошти, що належать членам кредитної спілки, обліковуються окремо". Як окремо обліковуються ті кошти? За бухгалтерською корреспонденцією: Д301(311)-К686. Тобто все, що обліковується так, - не належить кредитній спілці. Виконавча служба наклала арешт на чиє майно? Кредитної спілки. А те, що обліковується так: Д301(311)-К686 чиє майно? ... Тож на нього арешт, що? Правільно! А отже, зворотня проводка Д686 - К301(311) є цілком правомірною. І, як я розумію, суд вам не забороняв проводити певні дії, тобто повертати депозити? А отже ви маєте повне право повертати чужу власність. А взагалі я вас би поров без жалю за вашу любов до депозитів.
А ще таке: Насправді суд розглядаючи позов тих вкладників, що звернулися до суд мав притягнути щонайменше всіх інших вкладників у якості третіх осіб. А раз він того не зробив, а, як ми бачимо, рішення суду зачипає їхні права,то будь який з інших вкладників має право подати до суду дві заяви: 1. Про поновлення пропущенного строку на апеляційне оскарження. 2. Апеляційну скаргу на те, що його не залучили у якості третьої особи. І тоді рішення суду втрачає чинність, виконавчі листи і постанова про арешт майна теж, і поновлюються довга судова тяганина. Не ображайтесь, але взагалі б то я вас поров, якщо інакше ви не розумієте, що депозити то фінансовий інструмент зі світу підприємницта, а не кооперації. ;)




Редаґовано 6 раз(и). Останні правки 26.03.2010 19:09.

Арешт майна спілки
Автор: Вадим. ( )
Дата: 26.04.2010 22:37:50

Пане Вячеслав, виконавча служба наклала арешт не на депозитний рахунок 686, а на 301 касу, на ті кошти які по кредитам платять, а ці гроші вільні, їх можна заарештувати як звичайну касу на підприємстві, ще до нарахування їх як проценти по депозитам. Спочатку це просто кошти, які сплатили, ще раз наголошую спілці в касу як повернення процентів та основної суми кредитів...



Вибачайте, лише зареєстровані учасники можуть залишати повідомлення.

Вам треба УВIЙТИ НА ФОРУМ >>> або ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ >>>
This forum powered by Phorum.