forum.naksu.org
 
 

Увага! На форумi введено правила поведiнки >>>

Розділ форуму присвячено питанням законодавства.

стор.:  123456Наступна
Поточна сторінка:1 з 6
Союзам нечего ждать
Автор: Суслов ( )
Дата: 25.01.2010 11:11:22

Ну що колеги, хто що думає відносно статті та законопроекту взагалі?

[eizvestia.com]

Союзам нечего ждать
Власти не особо готовы идти навстречу кредитным союзам

Верховная Рада не приняла в первом чтении законопроект «О фонде гарантирования вкладов членов кредитных союзов». В то же время Госфинуслуг пошла на уступки рынку, снизив стоимость лицензий на привлечение кредитов. Хотя в преддверии массового перелицензирования становится понятно, что лицензии получат не все. По предварительным оценкам, рынок может сузиться как минимум на треть.

Законопроект о фонде гарантирования был зарегистрирован в Раде еще в октябре 2008 г. По сути, описанный в проекте фонд гарантирования вкладов КС очень похож на банковский фонд гарантирования. Участие в фонде гарантирования КС является обязательным для всех участников, получивших лицензию Госфинуслуг на привлечение средств на депозитные счета у населения.

По закону КС не может стать банкротом, поскольку является неприбыльной организацией. При этом, согласно процедуре, участник сможет получить свои деньги только после введения ликвидационной комиссии и сформирования ею реестра всех участников, имеющих депозитные счета. Согласно документу, всем членам КС, имеющим вклады в союзах, должно было гарантироваться 50 тыс. грн. в случае наступления недоступности вкладов. О необходимости принятия подобного документа говорили уже давно, и создание такого фонда предусмотрено Концепцией развития рынка кредитной кооперации.

Результат вчерашнего голосования стороны объясняют влиянием банковского лобби. «В Верховной Раде сидят не только экономисты и юристы. Процесс обсуждения показал, что большинство депутатов вообще не понимают сути проекта. Документ необходимо было принять, чтобы гарантировать вклады союзов, которые оказались в затруднительном финансовом положении. К тому же это повысило бы доверие граждан к финансовой системе, ведь факт гарантирования депозитов заставил бы граждан вернуть средства в финучреждения, чтобы они работали на экономику, а не постоянно занимать средства у МВФ»,— негодует Андрей Азаров, предправления КС «Первое кредитное общество».

В Госфинуслуг также считают, что результат голосования свидетельствует об избирательном подходе в регулировании различных рынков финансовых услуг. «Мы поддерживали этот проект и очень заинтересованы в том, чтобы такой фонд существовал. Но реальность такова, что государство нашло на помощь банкам более 100 млрд. грн., а вкладчики кредитных союзов — преимущественно пенсионеры, не способные лоббировать свои интересы»,— заявил Виктор Суслов, глава Госфинуслуг.

Разработчики документа отмечают, что даже в случае принятия положительного решения такой фонд мог бы появиться не ранее чем в будущем году. «Изначально предполагалась возможность присоединения КС к банковскому фонду гарантирования, но она не была воспринята банкирами. Отдельный фонд создать пока тоже не получилось. Мы будем дорабатывать документ и оценим дальнейшие перспективы его принятия»,— отметил Андрей Оленчик, советник правления Всеукраинской ассоциации кредитных союзов по вопросам стратегии и развития.

Но вскоре может оказаться, что и самих союзов, чьи вклады нужно гарантировать, может поубавиться. Дело в том, что с февраля начнется массовое перелицензирование КС. Правда, Госфинуслуг частично пошла навстречу рынку и несколько снизила стоимость «кредитной» лицензии — до 5 тыс. грн. Стоимость «депозитной» осталась неизменной — 20 тыс. грн. Но получить ее смогут не все, так как комиссия, скорее всего, не успеет согласовать обнародованные в конце прошлого года изменения в Лицензионных условиях, смягчающие часть нормативов.

В текущих условиях регулятор не берется прогнозировать, скольким союзам будет отказано в ликвидации. «Ситуация очень серьезная. Мы еще не видели годовой отчетности, на основании которой можно сделать какие-то выводы. Но мы будем продолжать работу с рынком для вырабатывания наиболее приемлемых условий»,— резюмировал господин Суслов. К слову, только на последнем заседании комиссии лицензий лишили 16 КС.

Теги: Верховная Рада, Госфинуслуг, кредитные союзы, лицензии
Автор: Регина ДАЦЮК
22.01.2010 №5 (1238)

Союзам нечего ждать
Дата: 25.01.2010 12:52:53

Не приняла ..., и слава богу! Кредитным союзам - паи, депозиты - банкам!

Союзам нечего ждать
Автор: Serzh ( )
Дата: 25.01.2010 19:48:58

Суслов пише:
-------------------------------------------------------
> Ну що колеги, хто що думає відносно статті та
> законопроекту взагалі?
>
> [eizvestia.com]

В статті незрозумілі 2 останні абзаци, а ідея з Фондом - позавчорашній день.


Союзам нечего ждать
Автор: victor ( )
Дата: 25.01.2010 20:19:20

Стаття написана з грубими помилками, які викривлюють суть справи. Хоча б це. Абракадабра якась.
"В текущих условиях регулятор не берется прогнозировать, скольким союзам будет отказано в ??????ликвидации".


Фонд не потрібен, так як значна частина спілок працюють з пайовими внесками. А в нинішній кризовій ситуації і при охаюванні кредитних спілок з боку високопосадовців, навряд чи народ понесе гроші на депозит в КС.


Вважаю, що кредитні спілки повинні працювати виключно на паях.

Союзам нечего ждать
Автор: Микола Т. ( )
Дата: 27.01.2010 17:13:38

"Ты суслика видишь? Нет?
А он есть!" (с)

victor у, В.Малюку та всім, хто палає праведною ненавистю до депозитів -
Панове! Вони (депозити, не ховрашки) - є!
І є сотні порядних спілок, у яких вони є. Від того, що хтось їх не хоче бачити "в упор", вони (спілки, депозити та повязані з ними проблеми, а також ховрашки) нікуди не діваються. І дуже негарно, некооперативно і некорпоративно було б займати позицію "хата скраю", мовляв, так вам і треба, хто з депозитами працює. Сьогодні їх, а завтра - вас, не сумнівайтеся.

Фонд не потрібен - згоден на 150%, але зовсім не тому, що "значна частина спілок працюють з пайовими внесками". По-перше, ота "незначна" частина забезпечує депозитами фінансування 75,8% ВСІХ кредитів КС.
По-друге, безвідносно до того, яка це частина - це частина НАША. Працювати з депозитами є не більшим гріхом, ніж позичати гроші людям під проценти.

Serzh, а щодо того, буцімто ідея з Фондом - позавчорашній день, то це нітрохи не завадить її матеріальному втіленню "вже сьогодні"(с). Янукович он теж - позавчорашній день, а вже за пару тижнів, на жаль, стане президентом. І теж шляхом (демократичного) голосування.

М.Тищенко
якісь непонятки зі входженням на форум, довелося "нік" змінити


Союзам нечего ждать
Автор: Serzh ( )
Дата: 27.01.2010 20:55:25

"позавчорашній день" - це Тимошенко і ті майдани, які вона намагається збирати

Союзам нечего ждать
Автор: Микола Т. ( )
Дата: 27.01.2010 21:17:17

Serzh пише:
-------------------------------------------------------
> "позавчорашній день" - це Тимошенко і ті майдани,
> які вона намагається збирати

Та згоден, ВОНА теж, тільки ж президентом не буде, слава Богу.
Але ж я не про політиків, "бодай кати їх постинали"(с).
Я про "ідею Фонду", яка така ж дурна, як і небезпечна.
І про те, що суть цієї ідеї - не в депозитах, і не тіште себе ілюзіями, що можна буде сховатися за паями.
Дуже скоро виявиться, що пайові внески теж потребують "захисту", аякже, бо хіба не пайові внески було розкрадено в одеських "спілках"?


Союзам нечего ждать
Дата: 28.01.2010 11:00:09

Думаю, що пайові внески теж не варто захищати, але стабілізаційні фонди можуть бути - у рамках асоціацій.
А щодо моєї нелюбові до депозитів, то я неодноразово пояснював того причини, і моя нелюбов іде значно далі аж до нелюбові до статусу фінустанови, до нелюбові до того, що кредитні спілки є риночними структурами, до нелюбові до безсоромного протизаконного втручання державних органів у справи кредитних спілок тощо. Моє прагнення вивести кредитні спілки з під будь-якого контролю і піклування держави аж до повного, абсолютного самоуправління, як те і має бути у кооперативному секторі. Бо якщо того не зробити, то дійсно що "Дуже скоро виявиться, що пайові внески теж потребують "захисту"" і таких захисників довго чекати не доведеться. А навколо кредитних спілок все більше розплоджується різних годівничок. Дивись, вже і Фінмоніторинг нехтуючи Конституцією і законами запровадив обов`язкове та ще і дворівневе навчання.
А особисто я піду (обов`язково піду) голосувати за останню строчку бюлетеня, бо не чекаю нічого хорошого не від Януковича-Азарова, не від звірЮлі.



Редаґовано 3 раз(и). Останні правки 28.01.2010 20:01.

Союзам нечего ждать
Автор: Микола Т. ( )
Дата: 28.01.2010 17:56:26

Кошти (членів) кредитної спілки захищає тільки одне - дотримання визначених операційних стандартів та корпоративних принципів. Крапка. Це одне є необхідною і достатньою умовою фінансової безпеки та стабільності.
Певну, але не визначальну, допомогу надає співпраця з іншими КС - спільні фонди, ОКС тощо. Все решта, включно з державними органами - сміття і бур'ян.
Але.
Бур'ян росте, нас із вами не питаючи.
Держава існує об'єктивно. Закони погані, але це закони. Міняти треба, але поки не змінили - треба виконувати.
Кредитні спілки вписані в правовий та економічний контекст як фінустанови. Це неправильно, але так є. Не рахуватися з цим не можна. Зрештою, керівник спілки своєю честю відповідає перед людьми за кожну гривню людських грошей незалежно від того, на пайовому чи на депозитному рахунку вона числиться. Оце - альфа і омега, а решта - від лукавого.




Союзам нечего ждать
Дата: 28.01.2010 20:19:10

Ні, Микола, я з Вами категорично не згоден. Кошти (членів) кредитної спілки захищає тільки чесність, порядність і професіоналізм керівника. "Це одне є необхідною і достатньою умовою фінансової безпеки та стабільності". "Оце -альфа і омега, а решта - від лукавого". А без того можна розікрасти хоч паї, а хоч депозити - все одно. Без цього дотримання визначених операційних стандартів та корпоративних принципів нічого не варто. Тепер крапка.
Так от, я проти депозитів, бо їх легко злочинцям збирати, а паї до кредитної спілки люди несуть тільки коли впевнені, що керівник чесна, порядна і високопрофесійна людина. Були виключення, коли збирали гроші для викрадення саме паями, знаю таке, але ті виключення грунтувалися на брехливій рекламі, на обдурюванні людей.
Золоті слова: "Закони погані, але це закони. Міняти треба, але поки не змінили - треба виконувати". Як юрист, не можу не погодитись. Це вже, мабуть, стереотип мислення.



Редаґовано 2 раз(и). Останні правки 28.01.2010 20:21.

стор.:  123456Наступна
Поточна сторінка:1 з 6


Вибачайте, лише зареєстровані учасники можуть залишати повідомлення.

Вам треба УВIЙТИ НА ФОРУМ >>> або ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ >>>
This forum powered by Phorum.