forum.naksu.org
 
 

Увага! На форумi введено правила поведiнки >>>

Розділ форуму присвячено питанням законодавства.

стор.:  12Наступна
Поточна сторінка:1 з 2
збільшення розміру вступного внеску
Автор: Serzh ( )
Дата: 31.12.2008 09:49:07

Як ви дивитесь на можливість здійснення такого збільшення?

збільшення розміру вступного внеску
Дата: 31.12.2008 11:13:42

Це лірика чи завуальована загадка :) ?

збільшення розміру вступного внеску
Автор: victor ( )
Дата: 31.12.2008 12:21:16

А в чем проблемма ? Мы уже трижды увеличивали.

збільшення розміру вступного внеску
Автор: Serzh ( )
Дата: 31.12.2008 12:47:07

завуальована лірика :)

Кілька днів тому підняли дану тему з колегами по роботі, а мені заявили, що це питання давно вирішено на користь відповіді "змінювати неможливо". "Чому" неможливо не відповіли, проте наголосили, що "змінювати неможливо" відповідь остаточна.

збільшення розміру вступного внеску
Дата: 31.12.2008 14:49:26

Чудна якась відповідь...

Шановні колеги, сподіваюсь що рік, що минає був для вас вдалим. А отже поздоровляю з успішним його завершенням. У наступному році бажаю всім щастя, здоров`я і успіху у всіх ваших справах. З новим роком!

збільшення розміру вступного внеску
Автор: Serzh ( )
Дата: 31.12.2008 15:24:23

на "Чудна якась відповідь... "

Коли мені сказали, що тема вже обговорювалась, вирішив почитати архів старого форуму. Думок щодо можливості збільшення вступних внесків не знайшов, але був вельми здивований тим, наскільки еволюціонували думки учасників.
По суті: проблеми в зміні розміру вступного внеску не бачу, але хотів переконатись, що не я один не бачу :)

З наступаючим всіх Новим роком!

збільшення розміру вступного внеску
Автор: Serzh ( )
Дата: 03.01.2009 16:55:18

До нашої з вами майже дискусії заднім числом майже приєднався Держфінпослуг.
В довгоочікуваній інформації для членів КС Держфінпослуг майже прояснив ситуацію з внесками та вкладами і таки знаходить проблему, яку ні я, ні ви не бачили:
"Розмір вступного внеску є однаковим для всіх членів КС та встановлюється як фіксована сума".
[www.dfp.gov.ua]

збільшення розміру вступного внеску
Дата: 05.01.2009 11:42:53

Я це бачив, вірніше знаю про це, але воно нічого не значить. Чому? А тому, п-перше: що ця норма знаходиться поза компітенцією ДФП (Якщо не вірите, то перечитуйте ЗУ "Про КС", ЗУ "Про фінпослуги" і Положення про ДФП), по-друге: вступний внесок сплачують не члени, а кандидати у члени. Згідно ч.1 ст.12 ЗУ "Про КС" "Члени кредитної спілки зобов'язані: ... , зокрема сплачувати у грошовій формі вступні, обов'язкові пайові та інші внески у розмірах, строки та в порядку, що визначені статутом кредитної спілки". У Вас визначено розмір вступного внеску статутом? Якщо так, то змінити розмір можна тільки внесенням змін до статуту. Якщо ні, то Ваш стутут має містити якусь норму, яка вирішує питання того, як визначається розмір вступного внеску. У ч.2 ст.15 ЗУ "Про КС" є така підказка: "До компетенції спостережної ради кредитної спілки належить: ... вирішення питань про прийняття нових членів до кредитної спілки та припинення членства у кредитній спілці;". Звертаю увагу: закон каже не "приймає у члени", а вирішує питання про прийняття у члени. Тобто вирішує значно більше ніж просто прийняття у члени, а ще і різні суміжні питання. Серед таких питань може бути і визначення розміру вступних внесків.
Не знаю, що там у Вашому статуті, а у нашому таке: "Стаття 14. Умови і порядок вступу до кредитної спілки ...
Розмір вступних та обов’язкових пайових внесків визначається спостережною радою." Як це відбувається на практиці? А на практиці спостережна рада іноді, дуже рідко, приймає рішення про встановлення розміру вступного внеску для тих осіб, що набувають членства у кредитній спілці. Для тих осіб, що вже є членами кредитної спілки сплачений ними вступний внесок залишається незмінним. Тобто "Розмір вступного внеску є однаковим для всіх кандидатів у члени КС та встановлюється як фіксована сума".

збільшення розміру вступного внеску
Автор: М.Тищенко ( )
Дата: 05.01.2009 12:36:25

Гм, а як це у Вас визначення розміру обов'язкового пайового віднесено до компетенції спостережної ради, коли ст.14 ч.2 абз.6 ЗУ "Про КС" ясно відносить "збільшення розміру обов'язкового пайового внеску" до ВИКЛЮЧНОЇ компетенції загальних зборів? Я розумію, що "визначення" це не завжди "збільшення", але так само розумію (і не тільки я), що ви його не зменшуєте...

збільшення розміру вступного внеску
Дата: 05.01.2009 17:38:53

У мене під рукою нема ЗУ "Про КС", тож подивитись, що то за ст.14 ч.2 абз.6 я зараз не можу. Я так думаю, що то та норма, де йдеться про збільшення пайового капіталу. Тобто, там йдеться не про встановлення розміру пайових внесків, а саме про збільшення розміру пайового капіталу. Так от, якщо приймається рішення саме про збільшення пайового капіталу, то таке рішення приймається загальними зборами, бо таке віднесено до виключної компетенції загальних зборів законом. А якщо - про встановлення розміру обов`язкових пайових внесків - не обов`яково загальними зборами. Це не одне і те саме тільки різними словами, бо різна мета. Прийняття спостережною радою рішення про встановлення розміру обов`язкового пайового внеску не має на меті збільшення пайового капіталу, а просто має на меті визначення розміру обов`язкового пайового внеску або його зміну. Бо такий розмір має ж бути визначено? Щодо пайового капіталу, то наш статут визначає, що кредитна спілка не має фіксованого розміру пайового капіталу. Члени нашої кредитної спілки з власної волі будь-коли довносять кошти на свої паї і будь-коли забирають. Проценти нараховані на додаткові пайові внески завжди капіталізуються. Тож за наших умов приймати рішення про збільшення пайового капіталу нема сенсу, це рішення ні про що, його неможливо виконати. Насправді, досі розмір обов`язкових пайових внесків завжди встановлювався (збільшувався) саме загальними зборами - це такий тактичний хід. Стратегічна мета - виключення "баласт-членів". Кредитній спілці більш ніж 15 років, а кількість членів аж 1028! А звідси і присутність кооперативного духу...

стор.:  12Наступна
Поточна сторінка:1 з 2


Вибачайте, лише зареєстровані учасники можуть залишати повідомлення.

Вам треба УВIЙТИ НА ФОРУМ >>> або ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ >>>
This forum powered by Phorum.