forum.naksu.org
 
 

Увага! На форумi введено правила поведiнки >>>

Розділ форуму присвячено питанням законодавства.

Положення про загальні збори бути не може!
Дата: 23.05.2008 12:36:19

Вимоги про обов`язковість положення про загальні збори законодавство не містить. По-перше: ЗУ "Про КС" визначає необхідність положень про органи управління, але у своєму переліку положення про загальні збори не згадує. По-друге: Перелік внутрішніх положень ДФП у п.1.1. наводить перелік необхідних положень про органи управління. Цей перелік подано у ієрархічному порядку органів управління і цей порядок починається з положення про спостережну раду. Цей перелік закінчується останнім пунктом, який викладено так: "ґ) Положення про інші органи управління (у разі наявності)". З цього випливає, що під іншими органами управління не маються на увазі загальні збори, бо загальні збори наявні абсолютно у кожній кредитній спілці, і це добре відомо ДФП. А якби ДФП вважало, що положення про загальні збори обов`язково має бути, то перелік необхідних положень про органи управління обов`язково починався б саме з положення про загальні збори. Далі, наступна частина п.1.1. визначає "Положення про діяльність органів управління кредитної спілки повинні містити:
основні функції та завдання органу управління;
повноваження і обов'язки органу управління;
склад та порядок обрання (заміщення) або призначення (звільнення) членів органу управління;
розподіл обов'язків між членами органу управління;
вимоги до освіти, досвіду роботи та ділової репутації членів органу управління;
порядок спеціальної професійної підготовки та підвищення кваліфікації членів органу управління;
порядок організації роботи органу управління;
критерії ідентифікації наявності конфлікту інтересів у діяльності членів органу управління, вимоги та порядок розкриття наявності конфлікту інтересів членами органу управління, порядок прийняття рішень органом управління за наявності конфлікту інтересів у його членів;
порядок забезпечення співпраці та взаємодії з іншими органами управління кредитної спілки та залученими на договірних умовах експертами; ... "
Якщо основні функції та повноваження, порядок організації роботи органу управління можна виписати спираючись на ЗУ "Про КС", то завдання органу управління, обов'язки органу управління щодо загальних зборів треба вигадати. Щодо обов`язкового зазначення у такому положенні: складу та порядоку обрання (заміщення) або призначення (звільнення) членів органу управління; розподілу обов'язків між членами органу управління; вимог до освіти, досвіду роботи та ділової репутації членів органу управління; порядку спеціальної професійної підготовки та підвищення кваліфікації членів органу управління; критеріїв ідентифікації наявності конфлікту інтересів у діяльності членів органу управління, вимог та порядку розкриття наявності конфлікту інтересів членами органу управління, порядку прийняття рішень органом управління за наявності конфлікту інтересів у його членів; то на відмінність від всіх інших органів управління, нічого з переліченого, виходячи саме з особливостей цього органу управління кредитної спілки, у положенні про загальні збори виписати не можливо. З цього остаточний висновок: положення про загальні збори не є обов`язковим. Більш того, робити положення про загальні збори не можна, бо будь-яке таке положення суперечитиме законодавству, тобто вимогам ДФП щодо змісту положень про органи управління.

Положення про загальні збори бути не може!
Автор: cred ( )
Дата: 24.05.2008 22:18:26

Ви знаєте, чому цей форум такий "млявий" ? Здається я знаю. Ми вже втомились. І модератор тут не винен і загальний вигляд сайту і сама форма форуму нормальні. Нас просто вже "задовбали" юридичні заморочки стосовно положень спілки. Більше нічого корисного не прочитаєш. Ну подумайте самі. Якщо ті троє-четверо штатних працівників спілки будуть порпатись в наших недолугих законах та вишукувати суперечності, замість того, щоб воювати з боржниками, працювати з суддями, державними виконавцями, податківцями, міліцією, здавати звітність, нараховувати проценти, думати як заплатити менше за оренду, як уникнути зайвих витрат, то не буде у нас на це та іншу корисну роботу, часу. Ми загрузнемо в паперах, які нікому, крім чиновника-перевіряючого, не потрібні. Всі давно це зрозуміли. Нас турбує інше. Чому справи в суді про стягнення боргу розглядаються по пів року і більше, чому державного виконавця треба уклінно просити виконати рішення суду, возити його на виконання, чому міліція не розшукує шахраїв, чому під носом у прокуратури і держфінпослуг безкарно працюють різні псевдоспілки, дискредитуючи кредитно-спілчанську ідею ? Як боротися з цим лихом ? Ось основне, що нас турбує, а не ті положення, що лежать як Євангеліє, яке нормальна людина уважно не читає. В роботі треба користуватися здоровим глуздом, бо на кожний випадок, що трапляється в нашій практиці, положень не напридумуєшся. Та що давайте панове юристи, опустимося на грішну землю і поговоримо про земне.



Редаґовано 1 раз(и). Останні правки 24.05.2008 22:36.



Вибачайте, лише зареєстровані учасники можуть залишати повідомлення.

Вам треба УВIЙТИ НА ФОРУМ >>> або ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ >>>
This forum powered by Phorum.