forum.naksu.org
 
 

Увага! На форумi введено правила поведiнки >>>

Розділ форуму присвячено питанням законодавства.

Щодо примірних положень кредитних спілок
Дата: 20.03.2008 18:17:48

Онайомився я з нещодавно затвердженими ДФП примірними внутрішными положеннями кредитних спілок. Статуту примірного ще не читав. Враження? Враження вкрай погане, якщо не сказати більшого. Крім повної задуреності і зайвої зарегульованості внутрішньоспілкових процесів, - невідповідність окремих норм положень законодавству України, внутрішня і взаємна суперечність, логічні помилки, невідредактованість тощо. Як для нормативного акту, нехай і начебто необов`язкового, такого значущого державного органу, як ДФП, це є повне неподобство. Але у появі цих примірників є і свій плюс. Тепер новоствореній кредитній спілці достатньо сумлінно, зневажаючи недоліки, переписати та затвердити собі ті примірники у якості власних внутрішніх положень, і набути статус фінустанови буде значно легше. А потім? А потім, на мою думку, вести подальшу діяльність кредитної спілки, спираючись на ті внутрішні положення та неухильно їх дотримуватись, майжне неможливо. Тож новоявленій фінансовій установі треба буде якнайшвидше спостережною радою та черговими загальними зборами затвердити нові більш наближені до життя внутрішні положення. А мінус ще такий. Погано, що ДФП не затвердила нехай би і погані, але всеж таки примірні положення про фінпослуги, фінуправління та документообіг. На мою думку є дуже сумнівним існування такого внутрішнього положення, як про загальні збори. Думаю, що всі питання загальних зборів мають регулюваться виключно статутом. Щодо положення про посадових осіб, то вважаю, що у той комплект примірників воно включене зайво. Нормативні акти ДФП не передбачать наявність такого положення, хоча і не виключать його існування. Тож право на життя воно безумовно має, але права існувати у додатку до нормативного акту ДФП разом з обов`язковими внутрішніми положеннями, ні.

Щодо примірних положень кредитних спілок
Автор: cred ( )
Дата: 20.03.2008 22:37:40

Я думаю, що спілка. в першу чергу повинна керуватись здоровим глуздом, а не папірцем чиновника. Ціну наших законів ми бачимо в нашому повсякденному житті. Таке .... наші депутати наприймають, що потім вся країна матюкається.

Щодо примірних положень кредитних спілок
Автор: Serzh ( )
Дата: 21.03.2008 02:29:13

Читав і плакав. Здається, дуже поспішали.
"Крім повної задуреності і зайвої зарегульованості внутрішньоспілкових процесів, - невідповідність окремих норм положень законодавству України, внутрішня і взаємна суперечність, логічні помилки, невідредактованість тощо" - цим все сказано.
Понад рік тому з такими положеннями проблемно було б ліцензію отримати. Навіть з четвертої спроби :).


Щодо примірних положень кредитних спілок
Дата: 21.03.2008 09:13:19

Да Бог с ними, с рекомендоваными положениями... мы их уже начали "прилизовать" как раз к предстоящему общему собранию... постараемся вразумительно объеденить повседневную жизнь с фанатазиями Держфинпослуг... на сколько это, конечно, возможно...
Нас больше смутил проект Закона Украины "О внесении изменений в Закон Украины "О финансовых услугах...", рожденный в недрах Держфинпослуг... хотя это предмет отдельной темы.

Прежде всего это касается изменений пункта 8 части 1 ст.1: "у пункті 8 слова „певною частиною статутного капіталу” замінити цифрами і словами „10 і більше відсотками статутного (пайового) капіталу”. А пункт этот дает понятие "істотної участі". А это означает, что член союза, имеющий 10 и больше % паевого капитала КС имееет "істотну участь". А как же принципы кредитной кооперации? равноправие всех членов? один присутствующий - один голос, независимо от суммы вкладов и количества доверенностей?

Ну допустим закон о КС специальный закон и можно побороться..., но как быть с дополнениями статьи 9:
"5. Юридична чи фізична особа, яка має намір придбати істотну участь у фінансовій установі або збільшити її таким чином, що така особа буде прямо або опосередковано володіти чи контролювати 10, 25, 50 і 75 відсотків статутного (хорошо, что здесь еще не написали "паевого") капіталу фінансової установи чи права голосу придбаних акцій (часток) в органах фінансової установи, зобов'язана отримати письмове погодження органу, який здійснює державне регулювання ринків фінансових послуг, якщо інше не передбачено законами з питань регулювання окремих ринків фінансових послуг".
Проще говоря, если член КС надумает внести паевой вклад в размере дольшем или равном 10% паевого капитала КС, то он должен получить письменное согласие Держфинпослуг!!!!! Может эта норма и нужна для всяких там финансовых компаний и холдингов... НО ПРИ ЧЕМ ТУТ КРЕДИТНЫЕ СОЮЗЫ!!!!

А как вас уважаемые господа такое нововведение?:
"9) Доповнити Закон статтею 15(1) такого змісту:
„Стаття 15(1). Внутрішній аудит (контроль)
1. У фінансовій установі утворюється структурний підрозділ або визначається окрема посадова особа для здійснення внутрішнього аудиту (контролю)." ...
Господа!!! У нас же есть ревизионная комиссия!!!! Кому нужно это дублирование?!!!

Щодо примірних положень кредитних спілок
Автор: Serzh ( )
Дата: 21.03.2008 14:17:44

Відповідь по другому пунк пN¦ И©“ ђVs ФVs Cљ lang_rusа шукати в ЗУ "Про банки і банківську діяльність"

Стаття 37. Органи управління та контролю банку

Органом контролю банку є ревізійна комісія та внутрішній аудит банку.

И чем мы не банки? :)

Щодо примірних положень кредитних спілок
Автор: lisa ( )
Дата: 25.05.2011 15:57:11

Уважаемые форумчане, помогите пожалуйста! Держфинпослуг отказало в выдаче лицензии на том основании, что в положении о финансовом управлении нет порядка формирования и использования фондов кредитного союза в разрезе отдельных фондов. Каких либо фондов кредитный союз не создавал. Что это вообще за фонды такие?

Щодо примірних положень кредитних спілок
Автор: victor ( )
Дата: 26.05.2011 13:04:17

Откройте и прочитайте свой устав. Там должно быть написано. Хотя бы о резервном фонде там точно есть.

Щодо примірних положень кредитних спілок
Автор: lisa ( )
Дата: 26.05.2011 13:19:40

Резервный фонд подробно описан в этом положении, других фондов не создавалось, так почему мы вообще должны описывать какие-то фонды если их нет?!

Щодо примірних положень кредитних спілок
Дата: 26.05.2011 14:39:41

У нас тоже общим собранием не предусмотрены целевые и благотворительные взносы, а в положении расписано формирование дополнительного и благотворительного фонда. Я думаю лучше их предусмотреть заранее, на всякий случай. А вот имеем ли мы право не предусматривать эти фонды в своём положении неизвестно?Жду ответа специалистов.



Вибачайте, лише зареєстровані учасники можуть залишати повідомлення.

Вам треба УВIЙТИ НА ФОРУМ >>> або ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ >>>
This forum powered by Phorum.