forum.naksu.org
 
 

Увага! На форумi введено правила поведiнки >>>

В цьому розділі розглядаються питання бухгалтерії у діяльності кредитних спілок.

стор.:  12Наступна
Поточна сторінка:1 з 2
У нас виникли деякі непорозумніння по питанню пролонгованих кредитів при розрахунку нормативу.
Автор: бухгалтер ( )
Дата: 16.09.2013 15:34:44

Доброго дня. Прошу допомогти нам в питанні:

1) по якій ознаці вести облік пролонгованих кредитів ( в 177 розпорядженні написано, що облік пролонгованих кредитів ведеться за "початковим терміном погашення" - це як - за кінцевою датою першого графіку до пролонгації?)
2) якщо крелит пролонгований , то коли його починати враховувати в загальній сумі прострочки ?
3) якщо пролонгований кредит став ще і просторченим ( в першому рівні) - як правильно його рахувати при розрахунку нормативу 3.1.2 ( 10%) один раз чи двічі? ( як пролонгований і як прострочений чи тільки по одній з ознак - або пролонгований або прострочений)


Прошу дати відповідь можливо зі ссиланнями на нормативні документи, а то ми ніде не знайшли ні точного визначення "пролонгований кредит" (крім глоссарію Нацбанку) , ні про облік у розпорядженнях Нацкомфін.

Буду надзвичанйо вдячна всім за поради.

У нас виникли деякі непорозумніння по питанню пролонгованих кредитів при розрахунку нормативу.
Автор: Микола Т. ( )
Дата: 16.09.2013 17:05:35

Послатися на нормативні документи щодо Вашого питання я не можу, бо їх, здається, ніколи й не було. Моє враження таке, що ДФП, з одного боку, визнала право кредитної спілки укладати додаткові угоди з позичальником, в т.ч. про зміну строків (пролонгація), а з іншого - жодним чином цю пролонгацію не УЗАКОНИЛА (в сенсі нормативів). Може, і правильно. Тому висновок такий: ви можете пролонговувати договір, але простроченим він від цього бути не перестає. Отак його і обліковуйте.

У нас виникли деякі непорозумніння по питанню пролонгованих кредитів при розрахунку нормативу.
Автор: бухгалтер ( )
Дата: 17.09.2013 12:55:56

А в якому рівні прострочення тоді обліковувати пролонговані кредити 1,2.3 чи четвертому ?

У нас виникли деякі непорозумніння по питанню пролонгованих кредитів при розрахунку нормативу.
Автор: Микола Т. ( )
Дата: 17.09.2013 13:20:40

"за початковим терміном погашення" -т.зн. - за графіком, що в кредитному договорі (до пролонгації).

У нас виникли деякі непорозумніння по питанню пролонгованих кредитів при розрахунку нормативу.
Автор: бухгалтер ( )
Дата: 17.09.2013 15:01:20

Дякую за відповідь на мої питання.
То получається так : кредит був прострочений - поступила заява від позичальника на пролонгацію - ми пролонгували. На нашу думку, з дати пролонгації - почалося нове життя у кредиту : новий графік , нова сума платежу. А як же його обліковувати " за початковим терміном погашення", якщо програма, якою ми користуємоя - читає його як "новий". Вона його не показує в прострочці по першому графіку погашенню , оскільки кредит розрахував новий графік. А ще у нашому випадку. Вже пролонгований кредит через пару місяців знову попав у перший рівень прострочки.
Ситуація у нас з цим кредитом неоднозначна : при заповненні звіту до Комісії ми його показали у загальній сумі прострочки в 3 та 5 додатках, оскільки він є в першому рівні. Показали його і в додатку 6 - там де пролонговані - оскільки він є одночасно і пролонгований. При розрахунку нормативу 3.1.2 комісія нам його порахувала 2 рази. Він попав по їх підрахунках в загальну суму прострочки і як прострочений ( з нашої сторони) і як пролонгований ( з їх сторони). Скільки ж раз рахувати цей кредит? Комісія не бачить ні в додатку 3 , ні в додатку 5 - тільки в додатку 6. Його, на нашу думку, треба враховувати, або як прострочений, або як пролонгований. Чітких роз'яяснень з приводу пролонгованих кредитів та їх обліку ніде немає ( напевно, окрім банків).
Ось така ситуація. нам треба її "усунути" до кінця року.

У нас виникли деякі непорозумніння по питанню пролонгованих кредитів при розрахунку нормативу.
Автор: Микола Т. ( )
Дата: 17.09.2013 17:46:13

Якщо коротко.
Ситуація усувається так: ви, скажімо, завтрішнім днем проводите по касі повернення заборгованості по кредиту в сумі бббб.грн. Цим же днем ви відкриваєте вашому горе-позичальнику новий кредит на бббб.грн. Оце "нове" життя.

Якщо ж довго, то Ваша думка, що нове життя починається з дати пролонгації, глибоко хибна. З цієї дати у вас нічого не починається, а тільки продовжуються (на невизначений строк) ваші старі проблеми. Але оскільки Ви не питали управлінської поради, а лише бухгалтерську - я її дав.

Програма ваша - дурна, раз із нею можна так. Але то не має значення

У нас виникли деякі непорозумніння по питанню пролонгованих кредитів при розрахунку нормативу.
Дата: 18.09.2013 10:31:09

Микола Т. пише:
-------------------------------------------------------
> Якщо коротко.
> Ситуація усувається так: ви, скажімо, завтрішнім
> днем проводите по касі повернення заборгованості
> по кредиту в сумі бббб.грн. Цим же днем ви
> відкриваєте вашому горе-позичальнику новий кредит
> на бббб.грн. Оце "нове" життя.
>

Згоден з паном Миколою, але є випадок, коли так робити не можна - іпотека.

Микола Т. пише:
-------------------------------------------------------
> Програма ваша - дурна, раз із нею можна так. Але
> то не має значення
>

Ну як же не має значення? Ще і як має! Якщо програма саморобна, то її можна переробити, а якщо вона купована, то нею або не вміють користуватися, або вона дійсно дурна. Тож, шановна бухгалтер, повідомте нам, яка у Вас програма. Якщо вона купована і дурна, то народ має право знати своїх "героїв", щоб інші у них більше нічого не купували.






Редаґовано 1 раз(и). Останні правки 18.09.2013 10:31.

У нас виникли деякі непорозумніння по питанню пролонгованих кредитів при розрахунку нормативу.
Автор: бухгалтер ( )
Дата: 18.09.2013 11:37:58

Дякую за ваші відповіді на мої запити.
Про "закрив" - "відкрив" - всім давно відомо. Дякую за нагадування. Але раз є таке поняття як "пролонгація" , то ми її примінили на практиці, можливо, не вивчивши ситуацію з нею до кінця. Є кредити, які після пролонгації чудово обслуговуються, оскільки людині стало легше платити в зв'язку зі зменшенням платежу. І я не вважаю, що після дати пролонгації продовжуються "старі" проблеми, іноді кредит починає "нове життя" з якісним обслуговуванням.
Хотілося почути відповідь про пролонговані кредити та управління ними з законодавчої точки зору - ось що хотілося.
Тепер про програму - я вважаю, що так як було написано вище в повідомленнях - не досить коректно висловлюватися в відкритому форумі. Програма звичайно не саморобна. Ми розберемося з ситуацією в програмі і лише потім, можливо, напишемо, якою програмою користуємося. Коли прочитала речення про програму - так і потягнулося доповнити фразу - "треба користуватися іншою - ось такою .........".

У нас виникли деякі непорозумніння по питанню пролонгованих кредитів при розрахунку нормативу.
Автор: Микола Т. ( )
Дата: 18.09.2013 12:14:02

бухгалтер пише:
-------------------------------------------------------
> Є
> кредити, які після пролонгації чудово
> обслуговуються, оскільки людині стало легше
> платити в зв'язку зі зменшенням платежу. І я не
> вважаю, що після дати пролонгації продовжуються
> "старі" проблеми, іноді кредит починає "нове
> життя" з якісним обслуговуванням.

> Хотілося почути відповідь про пролонговані
> кредити та управління ними з законодавчої точки
> зору - ось що хотілося.

Про "управління пролонгованими кредитами" у вас у положенні про фінпослуги має бути цілий розділ, як його позначає 116 Розпорядження "порядок проведення моніторингу наданих кредитів та супроводження прострочених, неповернених, у тому числі безнадійних кредитів."
Отам у вас тільки і є "законодавство", як з ними працювати. Більше ніде. Розумієте? Чинне законодавство такої категорії як "пролонгований кредит у КС" не знає.
А проблема Ваша, як я зрозумів, у спробі поєднати "ежа с ужом". Іноді, як Ви правильно пишете, це вдається, а "іноді" - ні.
Справа в тому, що пролонгація - це рішення управлінське, тобто політичне.
А о б л і к - це дія бухгалтерська, тобто економічна. Політика ж на бухгалтерію впливати не може і не повинна (я знаю, що зараз Азаров, Арбузов і вся нацбанківська рать мене спростують, але Україна, як сказав один екс-президент -унікальна країна, а я говорю про нормальну економіку).

Отож, коли кредит стає проблемним, ви (ми) застосовуємо різні штучки: набридаємо позичальнику по телефону, погрожуємо судом, заохочуємо платити - чайку там за кожним платежем, дозволяємо трошки менше і трошки рідше платити, ну, коротше, "кто во что горазд"...
Адже всі ці прийомчики не знаходять відображення в бухобліку, правда? От зрозумійте, що і пролонгація належить до таких "прийомчиків".

У нас виникли деякі непорозумніння по питанню пролонгованих кредитів при розрахунку нормативу.
Дата: 18.09.2013 12:26:32

бухгалтер пише:
-------------------------------------------------------
> Коли
> прочитала речення про програму - так і потягнулося
> доповнити фразу - "треба користуватися іншою -
> ось такою .........".

На жаль, я не можу порадити жодної гарної програми для кредитної спілки. Саме з цієї причини обидві кредитні спілки, де я є головою спостережних рад, працюють на власних розробках. Я автор однієї з програм, вірніше налагодження до 1С, а у іншої - інший програміст (вона написана з нуля, але моя краще !!! :-)) Знову таки нажаль, але жодна з них не має комерційної версії. Не мають, бо ні я, ні той інший, не хочемо (не маємо на те часу) супроводжувати їх для підлаштування під потреби інших кредитних спілок.




Редаґовано 1 раз(и). Останні правки 18.09.2013 12:28.

стор.:  12Наступна
Поточна сторінка:1 з 2


Вибачайте, лише зареєстровані учасники можуть залишати повідомлення.

Вам треба УВIЙТИ НА ФОРУМ >>> або ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ >>>
This forum powered by Phorum.