forum.naksu.org
 
 

Увага! На форумi введено правила поведiнки >>>

В цьому розділі розглядаються питання бухгалтерії у діяльності кредитних спілок.

Оподаткування "депозитних" вкладів
Дата: 05.02.2008 15:40:44

Шановні колеги! Хочу розповісти вам, яку нову біду нам готує податкова. Для декого ця біда вже прийшла... Коротко так: Податкова вважає, що якщо у кредитної спілки була ліцензія на залучення внесків (вкладів) членів на депозитні рахунки, а тепер ліцензіії нема, або вона призупинена, то наявність у кредитної спілки грошових коштів членів на депозитних рахунках є протизаконною. Відповідно сплата доходу за такими вкладами не є процентами. А тому податкова вважає, що з суми коштів, що залишились на депозитних рахунках, кредитна спілка має сплатити податок з прибутку і штраф. А крім того з нарахування та\або сплати доходів на такі вклади теж треба сплатити податок та ще й штраф. Як вам таке?

Оподаткування "депозитних" вкладів
Автор: cred ( )
Дата: 05.02.2008 18:36:39

Ссилочку на "пєрвоісточнік" можна, пане Малюк ? Бо бєззавєтно вірячи чуткам - пряма дорога до інфаркту . І в яких регіонах водяться такі дикі податківці ?

Оподаткування "депозитних" вкладів
Дата: 06.02.2008 12:49:59

Інформація від резедента і не тільки. А чому дикі? Вони тепер навпаки просунуті і дуже розумні. Спробуйте спираючись на законодавство заперечити... Дикі ми, бо коли вони приходять з перевіркою і кажуть, що без акту не підуть, ми чомусь погоджуємось і даємо їм порушення, навіть вигадані, а потім чомусь бурхливо проявляємо невдоволення, що ДПА на сайті понаписала про масові порушення в кредитних спілках. А хіба ні... Ні!? А як ні, то треба відстоювати свою правоту. А я так думаю, що легке погодження на акт, то є свідчення або повної власної безграмотності, або намагання приховати більш тяжке порушення. Ну це я так... Це я не до Вас cred особисто. Всеж, спробуйте спираючись на законодавство заперечити...

Оподаткування "депозитних" вкладів
Автор: Serzh ( )
Дата: 06.02.2008 15:21:48

„ЯКУ НОВУ БІДУ НАМ ГОТУЄ ПОДАТКОВА”/"ПЄРВОІСТОЧНІК"/”ВІРЯЧИ ЧУТКАМ”/ „В ЯКИХ РЕГІОНАХ”

„Біда” готова вже давно, на рівні всієї України:);. Як відомо, „риба гниє з голови”, і йдучи на перевірку податківець має масу вказівок „зверху” з приводу того „де і що перевіряти”.

8 листопада 2007 р. в сумновідомій статті „Щодо контролю за діяльністю кредитних спілок” ДПА вже писала про факти діяльності з приймання вкладів КС без ліцензії/ліцензія зупинена (цитата):

"В ході перевірок встановлені випадки, коли кредитні спілки ведуть діяльність щодо залучення внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки після тимчасового призупинення дії ліцензії або взагалі без ліцензій.

За результатами перевірки 2 кредитних спілок, які зареєстровані м. Одесі та Львові встановлено, що ЗА ПЕРІОД ТИМЧАСОВОГО ПРИПИНЕННЯ ДІЇ ЛІЦЕНЗІЇ установи отримала доход у розмірі – 373,03 млн. грн.. "

Дана інформація розміщена в розділі "Ексклюзив від департаментів » Департамент контролю за фінансовими установами та операціями у сфері ЗЕД"
(http://sta.kmu.gov.ua/tax/control/uk/publish/article?showHidden=1&art_id=80387&cat_id=45661&ctime=1194512235437)

Там є же ще один "ексклюзив", а саме (цитата):

"Протягом 2007 року встановлені факти невиконання зобов’язань кредитними установами щодо повернення грошових коштів вкладникам, В ТОМУ ЧИСЛІ І ЗА УКЛАДЕНИМИ ДОГОВОРАМИ"

Ніби вклади приймаються кредитними спілками без договорів:)?

При цьому раніше ДПА наголошувала на тому, що (цитата):

"згідно з положеннями статті 21 Закону України “Про кредитні спілки” від 20.12.01 № 2908-ІІІ кредитна спілка відповідно до свого статуту залучає на договірних умовах внески (вклади) своїх членів на депозитні рахунки, тобто оформлення внеску на депозитний рахунок ЗА ДОПОМОГОЮ БУДЬ-ЯКОГО ІНШОГО ДОКУМЕНТУ, АНІЖ ДОГОВІР, ЧИННИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ НЕ ПЕРЕДБАЧЕНО"
(http://www.sta.gov.ua/tax/control/uk/publish/article;jsessionid=5333B029D54E512A9E4E09FDA880D927?art_id=75055&cat_id=48161)

„ВОНИ ПРИХОДЯТЬ З ПЕРЕВІРКОЮ І КАЖУТЬ, ЩО БЕЗ АКТУ НЕ ПІДУТЬ, МИ ЧОМУСЬ ПОГОДЖУЄМОСЬ І ДАЄМО ЇМ ПОРУШЕННЯ”

є така „тєма”, їм вказівки зверху дають знайти порушення, і не тільки в КС. До того ж нічого дивного немає, якщо в б вони знайшли якесь порушення не тільки в 224 КС, про які писали, але й в усіх 260 – різні порушення бувають, а помилки не робить лише той, хто не працює.

„НАВІТЬ ВИГАДАНІ” – бувають і такі:)?

„ЧОМУСЬ БУРХЛИВО ПРОЯВЛЯЄМО НЕВДОВОЛЕННЯ, ЩО ДПА НА САЙТІ ПОНАПИСАЛА ПРО МАСОВІ ПОРУШЕННЯ В КРЕДИТНИХ СПІЛКАХ”

1. ніхто ж не пише, наскільки серйозними були ті порушення
2. мова йде про порушення, допущені ЮО, що мають однакову орг.-правову форму – вони ж не пишуть, що в 2007 р. в 30 % ТОВ”ів працюють з порушенями, 40 % ВАТ”ів недотримуються таких-то вимог тощо;
3. такі „наїзди” на КС зі сторони ДПА здійснюються з „відомою всім метою” та мають СИСТЕМНИЙ ХАРАКТЕР

„ПРОСУНУТІ І ДУЖЕ РОЗУМНІ” – фаховий рівень та „хватку” юристів ДПА не можна недооцінювати, навідміну від деяких інших державних органів, при цьому, іноді, вони самі від цього потерпають. Як приклад, різне тлумачення положень законів у роз’ясненнях представників ДПС, щ має наслідком рішення судів на користь платників податків (Про результи розгляду судами справ за участі ДПС).

Інша справа, що в більшості випадків наявність проблемних питань у відносинах з КС та ДПС випливають лише тоді, коли такі проблеми КС переходять „епідеміологічний поріг” (це частково стосується і стосяється питання нашого обговрення).

До п.Вячеслава: з яких саме доходів КС має платити податок?

Оподаткування "депозитних" вкладів
Автор: cred ( )
Дата: 06.02.2008 20:01:16

Доказати податківцям їх неправоту, пане Малюк, хоч я і не юрист, не складно. Ліцензія - це дозвіл лише на залучення коштів на депозитні рахунки, а не на роботу з ними. Дійсно, з моменту закінчення ліцезії, КС не має права заключати нові депозитні договори, однак виконувати договірні обов"язки перед вкладниками за депозитними договорами підписаними раніше, спілка повинна. Так і ДФП на семінарі пояснював.

Оподаткування "депозитних" вкладів
Дата: 07.02.2008 11:40:39

До Serzh:
На: "До п.Вячеслава: з яких саме доходів КС має платити податок?" Я утримуюсь від відповіді на це Ваше питання. Бо як колись писали на цьому форумі "податківці теж читають". Читають, я це знаю від них самих.
До cred: На:"Доказати податківцям їх неправоту, пане Малюк, хоч я і не юрист, не складно." Не згоден. Іноді неможливо, бо вони кажуть на "біле", що то "чорне", і не хочуть нічого чути.
Щодо іншого, я сам так до останнього часу вважав, як Ви виклали і як "ДФП на семінарі пояснював". Але коли податківці поставили питання, як я виклав вище, то з`ясувалося, що заперечити нічим. Я не можу писати тут більш докладно, бо "податківці теж читають". Тож від ДФП потрібен офіційний документ, який би вніс ясність у це питання. Чи згодиться ДФП стати на захист кредитних спілок? Чому? А тому, що позиція податкової співпадає з бажанням ДФП знищити схемні, насамперед банківські, кредитні спілки.

Оподаткування "депозитних" вкладів
Дата: 07.02.2008 14:02:30

Порівняйте будь ласка тексти Ліцезійних умов в редакції, наприклад, 2005 року і теперішній:
"1.2. ... Відповідно до цих Ліцензійних умов кредитні спілки можуть отримати ліцензії на такі види діяльності з надання фінансових послуг: діяльність кредитної спілки по залученню внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки;"
"1.2. ... Для залучення внесків (вкладів) членів кредитної спілки надепозитні рахунки та використання таких коштів для надання кредитів членам кредитної спілки, а також розміщення їх кредитною спілкою на депозитних рахунках в установах банків, в об'єднаній кредитній спілці, у державні цінні папери, кредитна спілка зобов'язана отримати ліцензію на здійснення діяльності по залученню внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки."
Бачите різницю? Якщо раніше ліцензувалось тільки надходження вкладів, то тепер і будь-яке їх використання, а отже на думку податкової – і будь-яке обслуговування. Чому, а тому, що кошти членських вкладів перебувають у вас протизаконно, - ви їх не можете не тільки залучати, а і будь-яким чином використовувати. А від того, це вже не внески (вклади) членів на депозитні рахунки, а щось інше. А отже те, що ви платите вкладникам - не проценти, а теж щось інше. А отже будь-ласка - податки...
А ще у п.1.1 таке: "ліцензія - документ державного зразка, який засвідчує право кредитної спілки на провадження зазначеного в ньому виду діяльності з надання фінансових послуг протягом визначеного строку за умови виконання цих Ліцензійних умов".
А який вид діяльності зазначено у ліцензії? Залучення внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки.
А що належить ліцензувати згідно ЗУ «Про кредитні спілки»? Згідно ч.4 ст.8 ЗУ «Про кредитні спілки» «Ліцензуванню в кредитній спілці підлягає діяльність по залученню внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки, а також інші види діяльності відповідно до закону». Бачите порушення Закону, що припустилася ДФП? Ліцензується залучення, а не використання.... Встановлювати нормативи щодо використання ДФП має право, а ліцензувати – ні.
А ще таке у Ліцензійних умовах: «1.8. Не допускається здійснення кредитними спілками діяльності, що потребує ліцензування згідно із законом (звертаю Вашу увагу: «згідно із законом», а не з нормативним актом ДФП), без ліцензії, після закінчення строку дії ліцензії, визнання ліцензії недійсною, у разі її тимчасового зупинення або анулювання». Тобто цей пункт всупереч вищенаведенму 1.2 стверджує, що не можна здійснювати без ліцензії тільки ту діяльність, що ліцензується згідно із законом, а ту, що протизаконно ліцензується згідно з нормативним актом ДФП, - можна.

Оподаткування "депозитних" вкладів
Автор: cred ( )
Дата: 07.02.2008 15:27:58

Я чому й запитав, де такі дикі податківці водяться, бо нас перевіряли десь через два місяці після закінчення терміну дії ліцензії. Податківці пересвідчились, що ми вкладів на депрахунки не залучали і питання було зняте. Крім того, ми пояснили, що документи на отримання ліцензії направлені в ДФП на розгляд і не наша провина, що ДФП так довго вирішує це нескладне питання.

Оподаткування "депозитних" вкладів
Автор: Serzh ( )
Дата: 07.02.2008 16:03:18

остання частина пункту 1.2.

Діяльність кредитної спілки з надання фінансових кредитів за рахунок капіталу кредитної спілки, а також коштів об'єднаних кредитних спілок, залучених кредитною спілкою, що є їх членом, та коштів спільних фінансових фондів асоціацій кредитних спілок, утворених їх членами НЕ ПОТРЕБУЄ ОТРИМАННЯ ЛІЦЕНЗІЇ.

відповідь ДФП (№ 3841/10-11 від 06.04.2007 р.):

У випадку закінчення строку дії, тимчасового зупинення дії або анулювання ліцензії кредитної спілки на залучення внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки, кредитна спілка, на думку Держфінпослуг, має право видавати фінансові кредити своїм членам лише за рахунок та в межах:

1) капіталу кредитної спілки;

2) коштів об'єднаних кредитних спілок, залучених кредитною
спілкою, що є їх членом;

3) коштів спільних фінансових фондів асоціацій кредитних спілок,
утворених їх членами;

4) кредитів банків, коштів інших установ та організацій, крім внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки, за умови наявності ліцензії на здійснення діяльності кредитної спілки з надання фінансових кредитів за рахунок залучених коштів, крім внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки.


P.S. Вищезазначені зміни до пункту 1.2 були відповіддю ДФП на "відомі" проблеми, що виникли в деяких КС

А взагалі Ви праві - ДФП такого накрутила в цих Ліцумовах!


Оподаткування "депозитних" вкладів
Автор: cred ( )
Дата: 08.02.2008 20:41:28

Дякую Serzh ( ). Ви кваліфіковано підтвердили мою думку з цього приводу. Хочу лише додати, що наявність ліцензії на стіні в офісі КС не свідчить що тебе не "кинуть".

А це Вам відповідь з теми "Фінансові новини":

На Буковине аферисты выманили почти 10 миллионов гривен
08:40 / 01 Февраля 2008
Более 200 обманутых вкладчиков на сумму 9,8 миллиона гривен — таков итог деятельности кредитного союза «Народна скрыня».

В Черновицкой области рухнула финансовая пирамида, которая лишила вкладчиков почти 10 миллионов гривен. Вчера замначальника местного УМВД Сергей Горбатюк сообщил о задержании троих человек, которые более четырех лет назад зарегистрировали кредитный союз «Народна скрыня». Организация оказалось фиктивной и действовала по принципу типичной финансовой пирамиды.

Аферисты предлагали жителям Заставновского района Черновицкой области вложить деньги в кредитный союз под очень высокие проценты. А также обещали, что каждый его участник сможет потом получить долгосрочный кредит под 1-2% годовых. Проценты по вкладам выплачивались за счет денежных средств, привлеченных от новых членов. Оставшиеся деньги были розданы в виде беспроцентных кредитов сотрудникам и аффилированным с руководством союза лицам.

Мастеровитые мошенники

В результате деятельности «Народной скрыни» пострадало более 200 жителей города Заставны Черновицкой области. Сумма денег, которую аферистам удалось выманить из жителей районного центра — 9,8 миллиона гривен. То есть средний размер вклада члена «Народной скрыни» — почти 50 тысяч гривен (любой отечественный инвестфонд позавидует таким вкладчикам). «Собрать в районном центре 9 миллионов гривен — это сверхсложная задача, — признает «мастерство» буковинских аферистов президент Национальной ассоциации кредитных союзов Украины Петр Козинец. — Я по пальцам одной руки могу пересчитать украинские кредитные союзы, которые, работая в райцентрах, смогли привлечь такие деньги».

Бурная деятельность «Народной скрыни» привлекла внимание Государственной комиссии по регулированию рынков финансовых услуг (Госфинуслуг) еще в начале 2006 года. Тогда в ходе проверки были выявлены нарушения в работе этого кредитного союза. Лицензию на привлечение вкладов ему приостановили, а в середине 2007 года — и вовсе аннулировали. Однако, как утверждают члены союза, он продолжал принимать деньги вплоть до конца ноября 2007-го. В Госфинуслуг вчера отказались от комментариев по этому поводу.

Если вину мошенников докажут, они могут сесть за решетку на 5-12 лет с конфискацией имущества.

Рекордсмены

Это далеко не первый случай построения финансовой пирамиды под видом кредитного союза. Но буковинские аферисты рискуют занять первое место по масштабам нанесенных убытков. До них «рекордсменом» был кредитный союз «Украинская группа «Капитал» — он предлагал дешевые ипотечные и автокредиты и смог выманить у незадачливых вкладчиков 5 миллионов гривен.
Наиболее дерзкой аферой можно считать создание кредитного союза Berliner Bausparkasse, который действовал в самом центре Киева. Но его «улов» намного скромнее: за три месяца работы — около 1 миллиона гривен.



Источник: Газета "ДЕЛО" / / Борис Давиденко [delo.ua]



Вибачайте, лише зареєстровані учасники можуть залишати повідомлення.

Вам треба УВIЙТИ НА ФОРУМ >>> або ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ >>>
This forum powered by Phorum.