forum.naksu.org
 
 

Увага! На форумi введено правила поведiнки >>>

В цьому форумі розглядаються будь-які питання пов'язані з кредитуванням.

Звідки у кризи ноги ростуть
Автор: М.Тищенко ( )
Дата: 30.07.2009 21:25:25

[www.pravda.com.ua]

[www.epravda.com.ua]

Зверніть увагу на час, коли видавалися "суперкредити" - літо 2008 р.
А ви кажете - долар, американці...

Звідки у кризи ноги ростуть
Автор: Микола Т. ( )
Дата: 22.12.2010 15:55:33

Шо то таке було??...

[ubr.ua]

Звідки у кризи ноги ростуть
Автор: Igor ( )
Дата: 22.12.2010 18:09:00

Не буду коментувати на тему "Шо то таке було??..."
Адже цікавіше, здається на каналі "24" (тижневої давності), виступив на цю тему Волга.
За його словами, після адмінреформи, коли держрегулятор залишився нетронутим, є всі шанси успішно продовжити переговори по створенню Фонду гарантування вкладів за допомогою двух іноземних компаній, які в цьому проекті дуже зацікавлені і готові внести свій капітал. Це, за словами Волги, без додаткового навантаження на державні кошти дозволить створити якнайшвидше даний фонд.
Даруйте, передав, що почув. Деталі не уточнювались.

Звідки у кризи ноги ростуть
Автор: кредитор ( )
Дата: 22.12.2010 19:45:19

Опустіться трохи нижче на цьому ж сайті. Всі ці фонди допомагають як мертвому припарка...

[ubr.ua]

Звідки у кризи ноги ростуть
Автор: Микола Т. ( )
Дата: 22.12.2010 21:05:08

Ще двічі переглянув той ролик. Мені здається, це якесь непорозуміння з телевізійниками. Хтось же знає, що там було насправді?

Звідки у кризи ноги ростуть
Дата: 22.12.2010 23:16:33

Отримали e-mail`ом проект звернення НАКСУ? Тепер розумієте, що то було? Ми будемо готувати до НАКСУ листа щодо непідтримки того Звернення.



Редаґовано 1 раз(и). Останні правки 22.12.2010 23:16.

Звідки у кризи ноги ростуть
Дата: 23.12.2010 01:29:35

Я для своїх голів правлінь підготував проект звернення до НАКСУ. (Нормальні люди давно сплять, а ненормальні працюють). Текст буде приблизно таким (може вони там, щось ще поправлять і граматичні помилки теж):

Національній асоціації кредитних спілок України

Ознайомившись з надісланим нам проектом відкритого звернення представників кредитних спілок до керівництва держави, громадськості та засобів масової інформації, нажаль змушені заявити про непідтримку такого звернення за наступних підстав:
по-перше: іменування кредитноспілкового руху ринком є абсолютно неправільним. Кредитні спілки є позаринковим фінансовим кооперативним сектром економіки. Кредитні спілки не працюють ні на яких фінансових ринках. Діяльність кожної кредитної спілки з надання фінансових послуг обмежується лише колом її членів, який у свою чергу обмежується ще і територіально;
по-друге: практика регулювання діяльності кредитних спілок з боку держави має виключно негативні наслідки. Кредитні спілки, які залишилися, існують і здійснюють свою діяльність не завдяки, а всупереч «опіки» з боку держави. Бо вся «опіка» з боку державного чиновника щодо кредитних спілок носила виключно нищівний характер. Кредитні спілки за своєю суттю є громадськими об`єднаннями, що мають на меті задоволення економічних, насамперед фінансових, інтересів їх членів. Кредитні спілки є саморегулівними, самоуправляючими організаціями. Вони не потребують ніякого зовнішнього втручання у свою діяльність, у тому числі і з боку держави. Кредитним спілкам від держави потрібно тільки одне - гарний закон про кредитні спілки. Це держава може і повинна дати кредитним спілкам. У державі є і діють законодавство, правоохоронні органи, судова система, державна виконавча служба. І цього є цілком достатньо, щоб права і інтереси будь-якої особи, що вступає у будь-які стосунки з будь-якою кредитною спілкою, були надійно захищеними за законом. А отже, треба, і самий час ставити питання про вивід кредитних спілок з під регулювання, нагляду і тотального контролю, а фактично з під гніту держави. Держава може залишити за собою загальні контрольні функції, але втручатися у громадські, нехай і економічні питання, так, як це робиться зараз, держава не повинна;
по-третє: законодавство про захист прав споживачів не поширюється на діяльність кредитних спілок. Це випливає з Закону України «Про захист прав споживачів» і Закону України «Про кредитні спілки», це підтверджується і судовими рішеннями. І це є правільно, бо кожен член такого фінансового кооперативу є суб`єктом, який одночасно є і споживачем його послуг, і співнадавачем тих самих послуг у складі його співласників і співуправлінців. А отже покладати на Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг функції з захисту прав споживачів послуг кредитних спілок нема ні потреби, а ні будь-яких підстав;
по-четверте: негативні явища, що спіткали ощадно-кредитний кооперативний рух останнім часом, є у більшості своїй наслідком того, що законом було дозволено кредитним спілкам здійснювати непритаманну їм діяльність – залучення депозитних вкладів. Це привело до руйнування кооперативності у діяльності значної кількості кредитних спілок, перетворення їх з громадських пайових фінансових фондів на спекулятивні фінансові структури з авторитарним правлінням, до приходу у цю сферу людей, що мають відверто кримінальні цілі з протизаконного швидкого збагачення шляхом обкрадання одночасно великої кількості громадян, використовуючи загальний позитивний імідж кредитно-спілкового руху і довіру до нього з боку населення тощо. А отже не варто ставити перед державою питання про створення системи гарантування депозитних вкладів, а треба негайно вимагати від законодавчих органів держави заборони кредитним спілкам здійснення діяльності з залучення депозитів;
по-п`яте: текст проекту звернення є, м`яко кажучи, «сирим», а у деяких місцях просто незрозумілим.



Редаґовано 5 раз(и). Останні правки 28.12.2010 18:30.

Звідки у кризи ноги ростуть
Автор: Микола Т. ( )
Дата: 23.12.2010 11:57:19

Отримати-то отримали, але із самого звернення (підкреслюю, це звернення, а не проект) ненабагато зрозуміліше. Натомість зрозумів із преамбули до нього на головній сторінці цього сайту. Ключ до розуміння, очевидно, у фразі:

"Позицію учасників зібрання повністю підтримала і велика група вкладників кредитних спілок, яким було дозволено на їх прохання бути присутніми на засіданні."

На відміну від групи вкладників я можу підтримати далеко не все, що у зверненні є. Розуміючи необхідність компромісів, категорично не розумію:
чому я маю випрошувати у держави гроші на фінансування ДФП?
чому я мушу еківокати про"кадрове підсилення та зміцнення", коли треба вимагати, щоб цими діячами зайнялася Генпрокуратура?
яке відношення я та наша спілка мають до розкрадання чи розтринькування кимось грошей вкладників? Бо у них на табличці теж було написано "кредитна"? У верховній раді є два депутати з таким прізвищем, як у мене, то мені що, привселюдно повіситися на ялинці, що на Майдані?
чому я маю просити про "доступ кредитних спілок до механізмів рефінансування з боку держави", якщо нормальній спілці це НЕ МОЖЕ бути потрібним, а за ненормальних хай просить та ж прокуратура?
чому я маю просити "Вирішити питання гарантування вкладів членів кредитних спілок", адже це "питання" МОЄЇ ВЛАСНОЇ честі, мого професіоналізму, і як я його не можу вирішити, то що я роблю на своїй посаді?!!

Звідки у кризи ноги ростуть
Автор: victor ( )
Дата: 23.12.2010 13:27:38

Дійсно, якби не та група вкладників, то, вважаю, що і звернення було б інше. НАКСУ просто не було іншого виходу. Про яке забезпечення сприяння розвитку класичної частини ринку кредитних спілок може йти мова, коли тебе взяли за горло і тупо вимагають повернення грошей ?
Так би і написали - "Уряде, дай грошей, бо ми тут догрались в банки і депозити, набралися грошей як жаба мулу, накупили землі і коттеджів біля Києва з метою перепродати і набити кишені, а тут криза все поставила на своє місце. Все куплене знецінилось. Наша афера луснула, то хай держава за рахунок пенсіонерів, дітей, інвалідів і інших верств населення компенсує нам нашу дурість."

Звідки у кризи ноги ростуть
Автор: Oleh ( )
Дата: 24.12.2010 09:58:09

Шановні колеги,

А хто з вас був на цій зустрічі? У мене враження що ніхто. Вашу позицію ми не поділяємо. Можемо погодитися лише стосовно залучення приватних інвесторів до створення фонду - це нонсенс і НАКСУ про це чітко заявила.
Ми звернення НАКСУ підтримуємо, оскільки мова йде не про членів НАКСУ, а про весь ринок фінансових послуг, на якому працюють кредитні спілки. Звернення повинно привернути увагу до широкого кола питань - ліцензування, навчання, взаємодія, адміністрування тощо.
До вашого відома доведу, що група вкладників приєдналася лише після закінчення засідання і мову вони вели до речі не про кредитні спілки - члени НАКСУ, а про КС "Український фінансовий союз". Тому створення фонду гарантування вкладів не їх творіння, вони лише підтримали цю ідею. І в цьому нічого поганого немає, даний фонд потрібний. Ті хто каже що не потрібний, ті думають лише про свою кредитну спілку, а не про ринок діяльності кредитних спілок в цілому. Не забувайте, що негативний імідж сусідньої кредитної спілки впливає і на ваші спілки, якими вони б не були : громадськими об"єднаннями чи фінансовими установами.



Звідки у кризи ноги ростуть
Автор: Микола Т. ( )
Дата: 24.12.2010 12:03:14

Та шо Ви так гарячкуєте, Олег. Я і не приховую, що не був на цій зустрічі. Це не злочин і не гріх. Що Ви не поділяєте якусь позицію - теж не біда. Біда починається, коли той, хто має перш за все дбати про свою спілку, і те, що в ній є, починає мріяти, як Ви кажете, "про ринок діяльності кредитних спілок в цілому". І тепер не тільки вони, а й "група вкладників " опинилися в ситуації "ні груш, ні торби". Звичайно, негативний вплив їхнього іміджу ми відчуваємо, ще й як. Але, думаю, багато хто і ногами перехрестився, що свого часу Бог милував нас створити з цими "лідерами" якісь спільні фонди.

Звідки у кризи ноги ростуть
Автор: Oleh ( )
Дата: 24.12.2010 12:42:33

Шановні колеги,

Питання в тому що нам необхідно зробити щоб у нас не було таких "лідерів" і як мінімізувати ризики та вплив від їх діяльності. Щоб це зробити - необхідно об"єднувати зусилля, в тому числі і Держфінпослуг. А то якщо і далі буде така кропітка робота, то через років п"ять залишиться тільки згадка і про кредитні спілки і про Держфінпослуг.

Вибачте за погану інформованість, але підскажіть будь-ласка приклади спільних фондів кредитних спілок, крім теоретичного фонду гарантування вкладів?

А стосовно ринку діяльності кредитних спілок в цілому, то він існує, просто його називають по-різному.

Звідки у кризи ноги ростуть
Автор: Юра ( )
Дата: 24.12.2010 12:55:07

Як вам це подобається?
На сайті Верховної ради оприлюднено висновок тимчасової слідчої комісії
[w1.c1.rada.gov.ua]
Особливо цікавим виявився розділ 4 Звіту комісії, яким зокрема визначається:
• Недосконалості змістовного наповнення та технічного ведення регулятором Державного реєстру фінансових установ.
• Формальності та складності здійснення регулятором відповідних дозвільних процедур при одночасному недостатньому аналізі реальних ризиків у діяльності кредитних спілок (реєстрація кредитних спілок як фінансових установ, ліцензування діяльності кредитних спілок, внесення інформації про відокремлені підрозділи кредитних спілок до Державного реєстру фінансових установ тощо).
• Відсутності достатньої аналітичної складової при опрацюванні спеціальної звітності кредитних спілок.
• Недостатній здатності регулятора до підготовки та адміністрування програм фінансового оздоровлення кредитних спілок або супроводження процесу їх виходу з ринку.
• Концентрації в процесі інспектування кредитних спілок на формальному виконанні технічних приписів законодавства, а не на виявленні та оцінці суттєвих операційних та фінансових ризиків у діяльності кредитних спілок.
• Іноді формальному застосуванні регулятором базових заходів впливу без належного аналізу наслідків такого застосування.
• Відсутності у регулятора достатнього потенціалу для запровадження тимчасового адміністрування кредитних спілок та здійснення примусового виведення з ринку неплатоспроможних кредитних спілок.
• Недосконалості та формальному застосуванні професійних вимог до керівників та головних бухгалтерів кредитних спілок.
• Недостатності контролю за змістом реклами та іншої публічної інформації, що розкривається кредитними спілками в зв’язку з наданням ними фінансових послуг.
• Відсутності належної координації дій із іншими регуляторами фінансового сектора.
• Відсутності реального прогнозування та завчасно підготовлених тактичних схем поведінки регулятора у випадку настання форс-мажорних обставин у діяльності ринку кредитних спілок, наприклад в умовах системної фінансової кризи чи суттєвої монетарної нестабільності.

Все перераховане вище не завжди зумовлено непослідовними чи непрофесійними діями з боку керівництва регулятора. Значною мірою має місце закономірний результат хронічної невирішеності низки законодавчих та інституційних проблем в частині організаційного статусу регулятора, його функціональності, забезпечення належного рівня політичної, відомчої та фінансової незалежності.
І висновок: Упорядкування ситуації, що склалася навколо профільного регулятора кредитних спілок – Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг, яка відповідно до спеціального законодавства має обмежені функціональні можливості та низький рівень відомчої і фінансової незалежності, що перешкоджає здійсненню по справжньому ефективного регулювання і нагляду за діяльністю ринків небанківських фінансових послуг України, особливо в умовах фінансової кризи. Зважаючи на зазначене вище, важливим та нагальним є внесення відповідних змін до Закону України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг”, зокрема, в частині коригування відомчого статусу, базової організаційної структури та обсягу функціональності Держфінпослуг і вдосконалення механізмів фінансування діяльності регулятора.
Отже, якщо вчителька не володіє предметом і не в стані його викладати, необхідно не звільнити вчительку, а збільшити їй зарплату і дозволити лупцювати дітей - для покращання навчання. Схоже?

Звідки у кризи ноги ростуть
Автор: Микола Т. ( )
Дата: 24.12.2010 13:14:38

Схоже, і навіть більше: остання фраза означає, що вчительці привласнюється статус директора, якому ви і будете оскаржувати її дії/бездіяльність; ій у допомогу дадуть охоронця, щоб він "лупашив"(дон.); "вдосконалення механізмів фінансування діяльності регулятора" означає, що дітки носитимуть у школу гроші за твердими але гнучкими тарифами: аби не била - стільки-то, за те, що побила - ще стільки-то.

Отак, Олеже, будемо ми "об"єднувати зусилля, в тому числі і Держфінпослуг". Збирайте гроші та знімайте штани.



Редаґовано 1 раз(и). Останні правки 24.12.2010 13:28.

Звідки у кризи ноги ростуть
Дата: 24.12.2010 14:53:50

Схоже. Наші законотворці інакше не вміють.

Добре Oleh, що Ви з`явилися. Не зникайте будь ласка, давайте поспілуємось.
Так, негативний імідж впливає, але насправді той вплив тими, хто про нього каже, зазвичай гіперболізується. Якби він шкодив так, як про нього кажуть, то кредитних спілок вже не булоб ...
Ні Oleh, якби ті, хто тут пишуть, думали тільки про своє, вониб тут не писали, бо думалиб тільки про своє. Тих, хто думає тільки про своє, більшість. І як це не дивно, - але і більшість тих, хто приймає участь у всеукраїнських асоціаціях, і ходив на ту зустріч. Вони там шукають свій зиск.
Ніякого ринку діяльності кредитних спілок не існує. Не повторюйте тієї дурні. Це придумали ті, хто хоче годуватися від кредитних спілок. Справжня кредитна спілка не ринкова структура. Діяльність справжньої кредитної спілки спрямована не зовні, а у середину, зоорієнтована виключно на своїх членів-кооператорів. Це, як родина, як домашє господарство. Говорити про ринок кредитних спілок все одно, що говорити про ринок домашніх господарств, або ринок родинних фінансів. Або, наприклад, є дуже близькі до кредитних спілок споживчі кооперативи: гаражні, гаражно-будівельні тощо. Правда смішно звучить: гаражний ринок або гаражно-будівельно-кооперативний ринок? Саме того, що кредитні спілки не ринкові структури, вони віднесені податковим законодавством (Господарським кодексом, ЗУ "Про кредитні спілки" теж) до неприбуткових установ.
Oleh, кому потрібен той фонд?



Редаґовано 1 раз(и). Останні правки 24.12.2010 18:41.

Звідки у кризи ноги ростуть
Дата: 24.12.2010 19:22:25

У мене є трохи часу, тож, не чекаючи відповіді, я продовжу. Кому потрібен фонд гарантування вкладів до кредитних спілок? Відповідаю: чотирьом категоріям осіб: 1. кредитним спілкам, що залучають депозити, 2. вкладникам кредитних спілок, які залучають депозити, 3. будівникам паразитуючих годівничок 4. просто крадіям.
Вся справа у тому, що перша категорія не є кредитними спілками, хоча себе вони зазвичай називають "класичними" кредитними спілками. Діяльність таких організацій не спрямована у середину, а навпаки спрямована зовні. Вони не є кредитними спілками, а є звичайними фінансовими спекулянтами. У одних осіб беруть гроші дешевше, віддають іншим особам дорожче, а різниця є прибутком. Це звичайне підприємництво приховане під ощадно-кредитну кооперацію.
Друга категорія не є кооператорами, а членська участь у кредитній спілці носить виключно формальний характер. Вони приходять до кредитної спілки з грошима, як до банку. Уклав договір, віддав гроші, а у призначений термін прийшов за грошима і процентами. Все. Їм байдуже, як та організація працює, які у неї трудноші, які проблеми у позичальників тощо. Їх хвилює тільки повернення грошей і дохід. Віддай моє і все. Хіба це кооператори? Про те, що таке кредитна спілка насправді, і як воно має бути, вони зазвичай взнають тільки тоді, коли тій спілці прийшла хана.
Третя категорія це якраз організатори фонду. Прикриваючись благою ціллю захисту владів вкладників кредитних спілок, вони будують фінансовий фонд, яким потім будуть керувати та з якого будуть кормитися. Крім кормитися, вони ще матимуть з того і певну вагу у суспільстві. Головне завдання фонду не захист вкладів, а утримання своїх керівників. Реалізуючи своє головне завдання фонд звісно робитиме вигляд бурної діяльності, і навіть дійсно у незначній мірі може щось захистити, але не ціною самопожертви. Мета його створення, - бути вічно, годувати довічно. Будівники фонду-годівнички разом з володільцями "класичних" кредитних спілок є прибічниками і захисниками норми закону, яка передбачає право кредитних спілок на діяльність з залучення депозитів. Це їхній спільний хліб.
Четверта категорія це корумповані держслужбовці, які "за" або "не проти" створення такого фонду, але хочуть щоб під час руху грошей від державної кишені до того фонду до їх рук щось прилипло. Будівникам фонду-годівнички та "класичним" кооператорам не дуже таке подобається, але вони розуміють, що інакше не вийде ...
Є ще і п`яті. Це ті другі, які вже взнали, що таке є "класичні" перші, і будь-що намагаються повернути втрачене.
Oleh, Вам потрібен той фонд? Ви серед перших, других, третіх, четвертих чи п`ятих?





Редаґовано 11 раз(и). Останні правки 24.12.2010 20:03.

Звідки у кризи ноги ростуть
Автор: Микола Т. ( )
Дата: 24.12.2010 21:54:27

Перепрошую, що без черги (Ви ж не мене питали), але у мене якраз часу обмаль. Тому коротко:
не згоден з 1-м і 2-м.
1.Наша спілка залучає депозити. Класична вона, чи просто класна)) - історія покаже(класиками за життя рідко стають). Але фонд гарантування нашій спілці нічого, крім шкоди, не принесе. Обгрунтовувати ліньки, та й ніколи.
2.Нашим вкладникам фонд гарантування не потрібен. Знаю точно - проводили тотальне опитування. 86% проти. Не "утримались", а активно проти.

Про природу кооперативної природи поговоримо пізніше.

З усім іншим цілком згоден.

Звідки у кризи ноги ростуть
Автор: кредитор ( )
Дата: 24.12.2010 22:20:03

Я вже давно махнув рукою на те, що наші високопосадовці в своїй діяльності керуються державними інтересами та піклуванням про людей. В основі будь-якого законодавчого чи навіть дрібного нормативного акту проглядається корупційне чиновницьке мурло, яке хоче нагріти руки будь на чому. І ліцензування і навчання і адміністрування, про що пишеться в зверненні НАКСУ - це банальні методи вимагання грошей ні за що. Вам потрібне піцензування ? Що воно дає кредитній спілці ? Нічого, крім витрат. А навіщо вам навчання ? У вас що, початкова освіта ? І хіба можна назвати навчанням той цирк, на який ми їздимо до Києва раз на 3 роки здавати за гроші екзамени ? А адміністрування ? Ви не спроможні самі приймати управлінські рішення ? Вам треба наймати пастуха-регулятора ? А про фонди гарантування колега Малюк висловився вичерпно. Важко щось додати...
Звичайно, наші слова - це поки що "Глас вопиющего в пустыне". Однак опускати руки не треба - треба вірити в те, що ми таки ....."діждемося свого кредитно-спілчанського Вашінгтона з новим і праведним законом"... А за це треба боротись...

Баннер з сайту ДФП [www.acrc.org.ua]



Редаґовано 2 раз(и). Останні правки 25.12.2010 20:38.

Звідки у кризи ноги ростуть
Автор: victor ( )
Дата: 26.12.2010 22:38:52

Маразм, звичайно... На мою думку, ліцензування і навчання потрібне було б тоді, коли б, наприклад, кредитні спілки торгували китайськими, новорічними петардами .... ;))

Звідки у кризи ноги ростуть
Дата: 27.12.2010 08:36:48

[www.acrc.org.ua]

"Звідки в таких умовах з’явиться здорова соціальна сила, здатна подолати корупцію, – питання відрите. Хоча багато аналітиків пов’язують сподівання з поколінням, яке народилося й виростає вже в незалежній Україні."

Те покоління, яке виросло і виростає в Україні щоденно привчається до корупції разом з набуттям освіти. Бо, починаючи з дітсадочка, дитинка чує з розмови батьків, що навіть у дітсадок її віддали за хабар. А потім школа. А потім ВУЗ. ВУЗ і хабарі це зараз нерозривні поняття. Який би розумний не був учень, якби він не вчив, але якщо викладач поставив ціль одержати хабаря ... Наступний етап здирництва, що придумали пройдисвіти від навчання разом з корупційномислячим чиновництвом, - періодичне підвищення кваліфікації, екзамени, кваліфікаційни вимоги тощо (При цьому, зверніть увагу, що на ключові державні посади, наприклад, голова НБУ, голова ДФП, міністерства тощо призначаються особи, які і близько не задовольняють кваліфікаційним вимогам). Тож, чого чекати від молодого покоління, якщо воно привчено жити тільки так?



Вибачайте, лише зареєстровані учасники можуть залишати повідомлення.

Вам треба УВIЙТИ НА ФОРУМ >>> або ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ >>>
This forum powered by Phorum.